دکوراسیون آشپزخانه کوچک

اغلب بهترین طراحان کسانی هستند که بتوانند از عهده ی طراحی و دکوراسیون فضای کوچک برآیند.هرچند که طراحی دکوراسیون در یک متراژ محدود غیرممکن به نظر می رسد ، ولی با طراحی دقیق قابل انجام است.

طراحی آشپزخانه ی کوچک نیاز فراوان به باریک بینی و دقت در جزییات دارد.بزرگترین چالش در دکوراسیون آشپزخانه چه کوچک باشد چه بزرگ ،انتخاب جای نگهداری و انبار مواد است.اگر محل نگهداری مواد و ظروف به خوبی طراحی شده باشند علاوه بر اینکه از فضا حداکثر استفاده صورت می گیرد،کارها نیز با نظم و سرعت بیشتر انجام می پذیرد.

 

امروزه وسایل و سرویسهایی تولید شده اند که در عین حال که عملکرد خوبی دارند ابعاد کوچکی نیز دارند و برای استفاده در آشپزخانه های کوچک مناسب می باشند.عمق یخچالهای جدید کاملا با عمق قفسه ها برابر است و می توان آنها را زیر پیشخوان ها نیز جا داد.لباسشویی ها وخشک کن ها با یکدیگر ادغام شده اند و لوازم برقی کو چک زیر قفسه های فوقانی و یا روی اپن جای می گیرند. اجاق های رومیزی به گونه ای طراحی شده اند که می توان همه ی عملیات آشپزی را به کمک آنها انجام داد و از فضای زیر آنها به عنوان یک کابینت استفاده کرد.طراحی کابینتها در آشپزخانه های کوچک به نحوی صورت می پذیرد که بتوان از فضا حداکثر استفاده را برد.

 

در دکوراسیون آشپزخانه های کوچک تا جاییکه ممکن است باید شلوغی را از بین برد.پیشخوان ها را تمیز و خالی و تاقچه ها را مرتب نگه داشت.بهتر است کف پوشها،کاشیکاری ها و رنگ آمیزی ساده انتخاب شوند. ودر نهایت توصیه می شود جهت کاهش بی نظمی با استفاده از متعلقات تولید شده داخل کابینتها ساماندهی شوند.

 

با قابل استفاده کردن فضاهای استفاده نشده در شکافها و پستوها و…. علاوه بر ایجاد جذابیت و نگاهی مدرن از تمام فضا به نحو احسنت استفاده خواهد شد.

منبع:http://www.architectureartdesigns.com