دکوراسیونی رویایی به کمک اریگامی

اُریگامی یا «هنر کاغذ و تا» یکی از کاردستیهای محبوب ژاپنی است که امروزه در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد..هدف این هنر آفریدن طرح‌های جالب از کاغذ با کمک تاهای هندسی است. اریگامی فقط از تعداد کمی از تاهای گوناگون استفاده می‌کند، ولی همین تاها می‌توانند به روش‌های گوناگونی ترکیب شوند تا طرحهای متفاوتی ایجاد کنند.به طور کلی، این طرحها با یک برگ کاغذ مربع شکل آغاز می‌شود، که هر روی آن ممکن است به رنگ متفاوتی باشد و بدون بریدن کاغذ ادامه می‌یابد.

اریگامی هنر و اندیشهٔ تاکردن کاغذ،یا صفحاتی از جنس پلستیک، فلز و مواد دیگر برای خلق شکل‌های مختلف، می‌باشد. این شکل‌ها تعداد زیادی ازحیوانات، پرندگان، ماهی‌ها، وسایل بازی، وسایل دکوری، شکل‌های هندسی و اشکالی در ارتباط با گرافیک، معماری، صنعت و … را شامل می‌شوند. اریگامی طیف بسیار گسترده‌ای را در بر می‌گیرد، از کودکان پیش دبستانی تا اساتید دانشگاه. تمام مردم می‌توانند از آن لذت برده و با خلق طرح‌های جدید به تاریخ اریگامی بپیوندند. اکنون اریگامی کاربردهای مهمی در هنر، علم و صنعت پیدا نموده است. اوریگامی در طرح‌های مفهومی معماری هم کاربرد دارد. مدت‌هاست که معماران از طریق پروژه‌های مفهومی مشغول بررسی جنبه‌های مختلف «معماری مطابقت‌پذیر» هستند.به تازگی شاهد استفاده از آن در دکوراسیون داخلی نیزمی باشیم.

یکی از طرحهای پر طرفدار اریگامی، پروانه است.پروانه دارای ظاهری زیباست و تعجبی ندارد که به عنوان طرحی محبوب در دکوراسیون داخلی از آن یاد شود.از این طرح به روشهای مختلف آویز و یا روی دیوار می توان استفاده کرد.این طرح تا حد زیادی با الهام و نزدیک به طراحی سرزنده و شاد و رنگارنگ Cappellini شکل گرفته است.هریک از پروانه های اوریگامی نشان دهنده یک رویا در مسیری خاص است.برخی ازایده هابر سایر ایده هامقدم هستند وزودتربه پرواز درمی آیند.هر پروانه دارای شخصیت و مقصد خاصی است ولی زمانی که با یکدیگر به پرواز در می آیند رویای جدیدی ایجاد می شود. استفاده از کاغذهایی با ویژگی عبور نور اجازه می دهد که نور از بالهای پروانه ها عبور کند ویک بافت زیبا از رنگ و نور در برابر رویای داخلی مجموعه مبلمان سفید شکل بگیرد.