کدام طراحان پشت پرده دکوراسیون های لوکس خاورمیانه قرار دارند؟ (۲)

معماری و طراحی خاورمیانه تا چند دهه قبل به سنت‌ها و اصولی که ریشه در فرهنگی شرقی داشتند شناخته می‌شدند. اما با گذشت زمان و سرمایه‌گذرای بسیاری از کشورها در زمینه گردشگری، ایجاد بناها و اماکن تفریحی به سبک و سیاق مدرن در این منطقه گسترش یافت. به تبع آن ساخت هتل‌ها، اقامتگاه‌ها و فضاهای تجاری لوکس نیز بیشتر شد. همه این پیشرفت‌ها موجب جهش و تغییر سبک در طراحی داخلی خاورمیانه شد. در این مطلب به معرفی پنج طراحی داخلی تاثیر گذار که پشت پرده طراحی های لوکس خاورمیانه قرار دارند پرداختیم. طراحانی که چهره خاورمیانه را تغییر می‌دهند. بخش اول این مطلب و معرفی پنج طراحی دیگر را نیز می‌توانید اینجا بخوانید. 

کرول فینی
کرول فینی

۶. کرول فینی

سرپرست طراحی و نمونه کارها

(Design Worldwide Partnership (DWP

کرول فینی سرپرست DWP، با بیش از ۲۶ سال تجربه، تیم طراحی داخلی در خاورمیانه را رهبری می‌کند. نام او تضمین کننده و اطمینان بخش برای این موضوع است که طرح مشتری دقیقا سروقت و طبق بودجه‌ صحبت شده، تحویل شود. تحت حمایت او، تیم با موفقیت هتل‌های زنجیره‌ای Double Tree؛ دفتر دبی هوشمند در D3، که در بخش طراحی پایدار جایزه CID 2017 قرار گرفت و دفتر کلرمون در DIFC را به سرانجام رساند.

پالوی دین

پالوی دین

۷. پالوی دین

موسس و طراح

طراحی داخلی پالوی دین

پالوی دین بنیانگذار و نیروی خلاق موسسه طراحی داخلی پالوی دین است که جایزه‌ CID را در سال ۲۰۱۷ در بخش طراحی داخلی بوتیک به دست آورد. او همچنین همراه با کریستینا مورگان و آگاتا کورزلا پروژه‌های بسیار مهمی که از بهترین کارهای استودیو هستند را طراحی کرده است؛ همچون هتل‌های جدید دلانو و یوتل در جزیره پالم جومیره. دین طرح‌های جسورانه‌ای را در زمینه ساختمان‌های تجاری، مسکونی، رستوران و بار و سایر فضاهای عمومی ارائه داده است.

پل بیشاپ

پل بیشاپ

۸. پل بیشاپ

مالک و بنیانگذار

بیشاپ دیزاین LLC

پل بیشاپ با ۲۱ سال تجربه‌ کار در این منطقه، نیاز چندانی به معرفی ندارد. پروژه‌های اخیرا تکمیل شده‌اش شامل رستوران‌های باکسر، کوبانو لیتو، لیتل بلک دور و واکا می‌شود. همچنین BOA Lounge که عنوان بهترین کلاب در سال ۲۰۱۰ را کسب و جایزه CID را دریافت کرد. اگرچه، بیشاپ بیش از همه برای افتتاح رستوران‌های در حال ساختی که برای سرآشپزها Jerome Lagarde و Hide Yamamoto در محل جدید Dolce Sky طراحی کرده است هیجان دارد.

دیوید تی‌کینت

دیوید تی‌کینت

۹. دیوید تی‌کینت

سرمایه گذار و طراح

HBA دبی

دیوید تی‌کینت، یک دهه تجربه‌ طراحی سالن‌های انتظار و فضاهای عمومی را دارد. او قبل از استقرار در دبی سه سال و نیم در لس‌آنجلس، پاریس، شانگ‌های و سنگاپور کار کرده است. جایی که به سرپرستی طراحی، نورپردازی، گرافیک و هنر در سراسر منطقه رسید.

جاستین ولز

جاستین ولز

۱۰. جاستین ولز

رهبری منطقه‌ای و سالن‌های انتظار

وودز بگوت

جاستین ولز معماری است با بیش از ۲۰ سال تجربه. او پروژه‌هایی را به سرانجام رسانده که در تمام بخش‌های معماری و طراحی داخلی در خاورمیانه، جنوب شرق آسیا و استرالیا برنده جوایز گوناگون بوده‌اند. درک او از روابط بلندمدت با کارفرمایان و اجراکنندگان در فرایند همکاری خلاق شرکت حیاتی است. به عنوان یک متخصص در طراحی سالن‌های انتظار بازخوانی او از فضا و الگوها و برنامه‌‌ریزی منظمش، سبب می‌شود طرح‌های منحصر به فردی را به سفارش دهندگان ارائه دهد.

هتل آپارتمان مانتروز

هتل آپارتمان مانتروز

در حال حاضر چندین پروژه بااهمیت در دست ساخت دارد؛ از جمله هتل W Dubai-The Palm؛ هتل ماریوت جده؛ مجتمع زابیل، هتل‌آپارتمان‌های مانتروز و هتل‌-آپارتمان‌های میلنیوم البرشاء در دبی، مراسی شورز در بحرین، و BW وستا در بلگراد. این شرکت به عنوان یک شرکت پیشرو به شکل موفقیت‌آمیزی تمام کسب و کار خود را به پلت فرم Google Cloud منتقل کرده و تمام پروژه‌های طراحی آن در نرم افزار طراحی Revit اجرا شده است.

 

دانشکده انگلیسی شارجه
دانشکده انگلیسی شارجه

سال ۲۰۱۷ برای تیم دین سال اولین‌ها بود. آن‌ها برای اولین بار پروژه‌هایی در زمینه‌هایی جدید را کلید زدند از جمله ساخت مدارس، دانشکده زبان انگلیسی شارجه و مرکز کارآفرینی شارا. آن‌ها همچنین در این سال اولین سالن زیبایی طراحی کردند و اولین رستورانشان با نام شبابیک را ساختند که سر‌آشپزی آن را مارون چدید و بودور القاسمی بر عهده دارند. این تیم در حال حاضر طراحی یک کافه کتاب، یک مهدکودک و سه ویلای لوکس را در دست دارد. دین به عنوان استاد طراحی داخلی در دانشگاه آمریکایی شارجه تلاش می‌کند تا آخرین تحقیقات نظری و عملی را در طرح‌های شرکت پیاده کند.

برج اپوس

برج اپوس

او همچنین روی طراحی داخلی هتل‌های جدید برای هیلتون و روتانا، طراحی کانسپت سالن‌های غذاخوری؛ از جمله Scalini’s of London و ری‌برند کردن Chili و برج اوپوس با معماری زاها حدید کار کرده است. تیم او پروژه‌های مختلف بین‌المللی را پیش می‌برد. او می‌گوید رویکرد طراحی تیمش در سال ۲۰۱۸ متنوع و «تا حدودی بحث برانگیزتر» بوده، این رویکرد نشان دهنده‌ ایدئولوژی‌های جدید استودیو است.

هتل کمپینسکی

هتل کمپینسکی

تی‌کینت تجربه‌هایش را به پروژه‌های سراسر دنیا می‌آورد. پروژه‌های اخیر استودیو شامل کمپینسکی بیروت، تانگلا بروکسل و رافلز جاکارتا می‌شود. در سال آینده، پروژه‌های او در آرتیزن سیفانگ چین و گریت اسکاتلند یارد در انگلستان دنبال خواهند شد. پروژه‌های اجرایی دیگرشان نیز شامل لانگهام جده در عربستان سعودی، کاخ کنگو در جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC) و … می‌شود که هر کدام یک تجربه منحصر به فرد را به سفارش دهنده وعده می‌دهد.
اسپای نوردیک
اسپای نوردیک
ولز باوجود در همکاری با شرکت‌های پیشگام طراحی سالن‌های انتظار در نقش اجرایی، همچنان به عنوان طراح و رهبر‌ منطقه‌ای شرکت در طراحی این فضاها شناخته می‌شود. وودز بوتو اخیرا طراحی هتل‌های سه و چهار ستاره در مریسا السیف در دبی و اسپای نوردیک را به پایان رسانده است. این استودیو اکنون مشغول کار بر روی یک طرح بزرگ در نمایشگاه Expo 2020 دبی است.