ده راه برای بزرگ‌تر نشان دادن اتاق نشیمن کوچک

این روزها خانه‌های کوچک نسبت به خانه‌هایی با مساحت بالا طرفدارهای بیشتری پیدا کرده است. گروهی از افراد برای ایجاد صمیمت بیشتر و رسیدن به آرامش، خانه‌های نقلی و کوچک را انتخاب می‌کنند. البته در این بین افرادی هم هستند که به دلیل هزینه‌های بالا امکان داشتن خانه بزرگ را ندارند؛ اتاق‌های نشیمن یکی از مرکزی‌ترین مکان‌های خانه است که همه فعالیت‌ها در آن فضا انجام می‌شود و افراد خانه بیشترین زمان خود را در این اتاق صرف می‌کنند به همین دلیل با توجه به چند ترفند چیدمان دکوراسیون می‌توانید اتاق نشیمن کوچک خانه خود را بزرگ‌تر از نشان دهید. ما در این مطلب ۱۰ ایده برای بزرگ‌تر نشان دادن اتاق‌های نشیمن کوچک را بررسی کرده‌ایم که صاحبان خانه از تمام فضای خانه به بهترین شکل استفاده کنند، با ما همراه باشید.

استفاده از مبلمانی از جنس لوسیت، پلکسی گلاس
استفاده از مبلمانی از جنس لوسیت، پلکسی گلاس

۱-استفاده از مبلمانی از جنس لوسیت، پلکسی گلاس

اتاق‌های نشیمن کوچک یکی از اصلی‌ترین فضاهای، خانه‌هایی با متراژ کم هستند که در چیدمان دکوراسیون این اتاق باید دقت شود. استفاده از مبلمان‌های شفاف از جنس لوسیت که در بازار به پلکسی گلاس معروف هستند ایده خوبی است. این مبلمان‌ها به دلیل اینکه شیشه‌ای هستند دارای وزن بصری کمی هستند که باعث ایجاد خطای چشم می‌شوند که در فضا دیده نمی‌شوند و فضای اتاق بزرگ‌تر نشان داده می‌شود. این مبلمان‌ها مناسب فضاهایی با مساحت کم هستند.

استفاده از مبلمان‌های چسبیده به زمین

استفاده از مبلمان‌های چسبیده به زمین

۲-استفاده از مبلمان‌ چسبیده به زمین

با توجه به کوچک بودن مساحت اتاق نشیمن، یک ایده خیلی خوب استفاده از مبلی است که پایه کوتاه داشته باشد یا بدون پایه باشد. بجای اینکه هزینه اضافی بکنید و به دنبال مبلمان‌های بزرگ باشید، مبلمان‌هایی چسبیده به زمین را انتخاب کنید. مبلمان‌ و صندلی‌هایی را استفاده کنیم که از سطح زمین ارتفاع کمی داشته باشند و دارای پایه‌های کوتاهی هستند. این مبلمان‌ دید بصری را پایین می‌آورند و باعث می‌شود که سقف بلندتر نشان داده شود و مساحت اتاق بزرگ‌تر دیده شود.

استفاده از مبلمان‌هایی با پایه‌های باریک و بلند

استفاده از مبلمان‌هایی با پایه‌های باریک و بلند

۳-استفاده از مبلمان‌ با پایه‌های باریک و بلند

هنگام انتخاب مبلمان برای اتاق نشیمن کوچک خانه خود، مبلمان‌هایی که دارای پایه‌های باریک و بلند هستند را انتخاب کنید چرا که مبل‌ها در بزرگ‌تر نشان دادن فضاهای کوچک بسیار کمک خواهند کرد. به جای استفاده از مبل‌هایی که دید بصری شما را محدود می‌کنند، انتخاب مبل‌های مدرن با پایه‌های بلند و طرح‌های رنگارنگ، باعث باز شدن دید و نگاه شما می‌شوند.

استفاده از آینه در اتاق‌های نشیمن کوچک

استفاده از آینه در اتاق‌های نشیمن کوچک

۴-استفاده از آینه در اتاق‌های نشیمن کوچک

استفاده از آینه‌ها را در اتاق‌های نشیمن کوچک فراموش نکنید. آینه‌ها یک روش آسان و نسبتاً ارزان برای بزرگ‌تر نشان دادن فضاهای کوچک هستند. با قرار دادن آینه در فضاهای مختلف اتاق نشیمن، مساحت اتاق را بزرگ‌تر نشان دهید. سعی کنید آینه‌ها را در مقابل پنجره‌ها قرار دهید تا با انعکاس نور باعث روشن شدن بیشتر فضای اتاق نشیمن شوند. از آینه‌هایی بزرگ‌تر استفاده کنید، هر چه آینه بزرگ‌تر باشد فضای بصری بزرگ‌تری در اتاق خواهید داشت.

قرار دادن مبلمان در مقابل پنجره

قرار دادن مبلمان در مقابل پنجره

۵-قرار دادن مبل‌ها در مقابل پنجره

در محل قرارگیری مبل‌ها در اتاق‌های نشیمن کوچک باید کاملاً هوشیار باشید. زمانی که شما بر روی مبلی که در مقابل دیوار قرار گرفته است می‌نشینید کوچک و بسته بودن فضا را کاملاً احساس می‌کنید. در عوض قرار دادن ست مبلمان نشمین در مقابل پنجره و یا آینه باعث می‌شود دید شما محدود نشود و فضا را بازتر و بزرگ‌تر احساس کنید.

قرار دادن میل پرده‌ها در بالاترین قسمت

قرار دادن میل پرده‌ها در بالاترین قسمت

۶-نصب میل پرده‌ها در بالاترین قسمت

یکی دیگر از ایده‌ها که برای بزرگ‌تر نشان دادن اتاق نشیمن کوچک می‌توانیم به کار ببریم استفاده صحیح از پرده‌ها است. به جای گذاشتن میله‌های پرده، به طور مستقیم بالای پنجره‌ها، با نصب میله‌های پرده در بالاترین قسمت دیوار، نزدیک سقف می‌توانید ارتفاع سقف را بلندتر و فضای اتاق را بزرگ‌تر نشان دهید.

استفاده از قفسه‌های نامرئی بر روی دیوار

استفاده از قفسه‌های نامرئی بر روی دیوار

۷-استفاده از قفسه‌های نامرئی بر روی دیوار

یک ترفند ساده دیگر که تأثیر زیادی بر روی دید کلی شما خواهد گذاشت. استفاده از قفسه‌های نامرئی در دکوراسیون داخلی است. قفسه‌های نامرئی یک راه ساده و مقرون به صرفه برای نگهداری کتاب‌ها بر روی دیوارها هستند که بدون شلوغی بر روی دیوار به صورت شناور قرار می‌گیرند.

استفاده از مبل‌ها در گوشه اتاق‌ نشیمن

استفاده از مبل‌ها در گوشه اتاق‌ نشیمن

۸-استفاده از مبل‌ها در گوشه اتاق‌ نشیمن

یکی از ایده‌های که می‌توانیم در دکوراسیون اتاق‌های نشیمن کوچک استفاده کنیم استفاده بهینه از گوشه‌های اتاق است. با پر کردن گوشه‌های خانه در بزرگ‌تر نشان دادن فضا کمکی زیادی کرده‌اید. مبل‌هایی به شکل L برای گوشه‌های اتاق، مناسب‌ترین هستند.

توجه به نورپردازی، اتاق‌های نشیمن کوچک

توجه به نورپردازی، اتاق‌های نشیمن کوچک

۹-توجه به نورپردازی، اتاق‌های نشیمن کوچک

استفاده از نورهای طبیعی و مصنوعی را در فضاهای کوچک فراموش نکنید. اگر به اندازه کافی خوش‌شانس نباشید تا به مقدار کافی از تابش نور خورشید از طریق پنجره‌ها استفاده کنید، نورپردازی‌های مصنوعی به شکل آویزهای کوچک و لوسترهای مدرن می‌تواند در بزرگ‌تر نشان دادن فضای کوچک اتاق نشیمن شما تأثیر خوبی داشته باشد.

دکوراسیون اتاق‌های نشیمن کوچک را سازمان‌دهی کنید

دکوراسیون اتاق‌های نشیمن کوچک را سازمان‌دهی کنید

۱۰-دکوراسیون اتاق‌های نشیمن کوچک را سازمان‌دهی کنید

برای چیدمان دکوراسیون اتاق‌های نشیمن کوچک باید توجه زیادی به مرتب بودن اتاق داشته باشید تا ‌یک فضای دل‌باز را داشته باشید. استفاده از قفسه‌های باز می‌تواند در مرتب و منظم نگه داشتن اتاق‌های شما تأثیر داشته باشد تا همه وسایل در جای مخصوص خود قرار بگیرند.