دفتر هندی “SAB Miller” به طراحی Zyeta Interiors ، هند

SAB Miller یک کارخانه آفریقایی و پیشرو در جهان ، با حضور در بیش از ۸۰ کشور دنیاست . SAB Miller ابتدا از آفریقای جنوبی رشد کرده است و اکنون به یک شرکت جهانی، که هم در بازارهای توسعه یافته و هم در اقتصادهای نوظهور مثل اروپای شرقی، چین و هند فعالیت می کند تبدیل شده است . ساب میلر یکی از بزرگترین تخمیر کننده هاست که محصولات محبوب خود را با بستن قرارداد در تمام قاره های جهان ، با الهام از پالت های رنگ و تم های متفاوت و منحصر به فرد که دلالت بر طراوت و اشتیاق فضای کارخانه دارد توزیع می کند .

به منظور ایجاد محیطی منسجم که باعث کار آیی بهینه و رضایت کارمندان شود، رنگ های جامد و گرم ، الگوها و طرح های کلاسیک در این مجموعه ایجاد شده است . هدف ایجاد هماهنگی و اتحاد با استفاده از رنگ ها و الگوهاست که طراح این مجموعه با به وجود آوردن الگوهای خطی و نشانه های روشن بر آن است تا احساس شور و هیجان را برانگیزد . تنوع در فضای این مجموعه موجب هیجان کارمندان و تمرکز آن ها در محیط کار می شود .
کفپوش های رنگی و طرح و نگاره های خطی ، یکنواختی را از بین می برد و فضای مهیجی را ایجاد می کند . طراحان این مجموعه بر آنند تا بین فضای کاری و طرح ، ارتباطی درونی برقرار شود . با ساخت یک سری الگوهای فضایی ، این ارتباط بین طرح و فضای کاری به وجود آمده است .

یک صفحه ، عناصر فضای داخلی و فضای خارجی مجموعه را به هم متصل می کند . این صفحه شامل اتاق جلسات ، بخش های رویداد ، محوطه های منظره و کتابخانه است که بین ایستگاه کاری و مرکز ، اتحاد ایجاد می کند. مفاهیم مبتنی بر تئوری های ارتباط ، بین فضاهای باز و محصور ، با ایجاد محیط های بزرگ باز موجب می شود تجربه ای غنی ، با افزایش استفاده از نور روز در بخش های مختلف محوطه حاصل شود . مسلما یک عنصر و پارامتر نمی تواند نقش سازنده ای در یک طرح خوب برای فضای کاری ، به منظور حمایت از فعالیت های مناسب شما در طول روز داشته باشد و عناصر باید در هماهنگی با یکدیگر باشند .

استفاده از رنگ سفید برای دیواره ها و مبلمان به رنگ تیره و مشکی با ایجاد تضادی در مجموعه جذابیتی خاص به محیط می بخشد که فضای دفتر را برای افراد و کارمندان منحصر به فرد به نظر می رساند . بخش های کار در این مجموعه بخش های انفرادی یا گروهی هستند و کارمندان می توانند در فضایی شخصی یا در جمع همکاران به بررسی موضوعات مختلف بپردازند .
منبع:
http://retaildesignblog.net