دفتر شیکاگو

امروزه طراحان در تلاشند که فضاهای کار باز و بزرگتری ایجاد کنند که درعین حال شامل فضاهای کار فردی و فضاهای ارتباطی کارآمد بین بخش های کاری مختلف نیزباشند. سیستمهای اداری کار گروهی که منجر به ایجاد میز کار گروهی شده اند نمونه خوبی از این سبک هستند،که بدلیل نزدیکی میز های کار،برقراری ارتباط بین کاربران را تسهیل می کند و در عین حال اختلاط وسایل و تجهیزات کار نظیر منابع تامین برق،مانیتورها، فایلهای نگهداری وسایل…کارهای فردی را نیز تسهیل می بخشد.احساس زیبایی و سبکی چنین طرح هایی بدلیل خطوط ساده و صریحی است که از سنگین شدن فضای کار جلوگیری می کنند.

اکثر فضاهای کاری از این دست،از مزیت خلق فضاهای سرزنده و قابل گسترش، البته اگر طرح ساختمان اجازه توسعه های آتی را بدهد برخوردارند. که در طراحی و بازسازی لحاظ میشود . از آنجا که بخش هایی که در ارتباط مستقیم با مردم اند بازتاب کننده تصویر عمومی شرکت و کارآیی های آن هستند،امروزه چیدمان مبلمان دفاتر و نوع استفاده از پارتیشن و استفاده از رنگ و مدل های مبلمان اداری و میز مدیریت و میز کارمندی و … با هدف اصلی ایجاد محیطی گرم،سامان یافته و برون گرا طراحی می شود.در مجموع گرایش های امروز را میتوان در عملکرد گرایی و پویایی ،کوشش برای ترکیب فضاهای کار فردی و جمعی و نیز سازماندهی مرکزی و پیرامونی توصیف کرد.خطوط ساده و خوانا و سیستمهای مدولار رایج ترین راهبردهای خلق فضاهای اداری اند که البته با تکیه بر طرح و سبک قوی که حامل کارکردی اختصاصی و هدفمند می باشد می توان تمامی موارد فوق را در نظر نگرفت و طرحی نو ایجاد کرد چرا که معماری اداری به هیچ وجه محدود نبوده و فقط بر یک قاعده و فرمول تکیه ندارد.
این محیط کار جدید برای بیش از ۲۰۰ پرسنل در شیکاگو طراحی شده است.canondesign استراتژی محل کار پویا برای افزایش کار گروهی و عملکرد را گسترش داده است که به عنوان یک نمونه برای مکانهای متعدد دیگر در سرتاسر جهان نیز استفاده می شود. انعطاف پذیری و تنوع با حرکت همه کارکنان صرف نظر از رتبه و یا عنوان راه حلی است که به کار گرفته شده است . طراحی و ایجاد بیش از ۲۰ حالت مختلف برای فضای کار از جمله اتاق های کنفرانس ، مناطق همکاری رسمی،همکاری گروهی که همه را تشویق به کار در شیوه و سبکی خاص می کند،از ویژگیهای این طرح است.

دفتر پلاتین LEED -CI همکاری با اطلاعات یکپارچه و فن آوری ارتباطات را پشتیبانی می کندو تیم های محلی را به کار و تبادل اطلاعات با همکاران در سراسر جهان ترغیب می کند.طراحان با تولید کنندگان کار می کنندتا در واقع سیستم کار شعاعی که باعث بهبود دید تیم و همکاری متقابل می شود رابهبود بخشند.در این استراتژی رضایت کارکنان ۸۶درصد تمرکز کارمندان ۳۲ درصد، توانایی برای دیدار چهره به چهره ۳۱درصد، توانایی خصوصی سازی مکالمات تلفن ۲۲ درصد، و کار فردی در زمینه های خصوصی ۱۴ درصدافزایش و نیز بهبود یافته است.

مکان اجرا پروژه : Chicago, IL, United States
سال : ۲۰۱۴
مشاور طرح(معمار) :CannonDesign
منبع:http://www.cannondesign.com