درست ترین مکان ها برای استفاده از آینه

آینه یکی از وسایل اصلی برای دکوراسیون منزل است، به این گونه که اگر شما آینه ای به دیوار خانه آویزان کنید، هیچ کس تعجب نخواهد کرد، چرا که امری طبیعی است. تصور خانه ای بدون آینه، کمی محال است. البته استفاده از آینه قواعدی دارد، نمی شود از این وسیله در همه جا و به هر شکل استفاده کرد. این که فضایی که آینه را در آن قرار می دهید، اتاق است، حمام و یا دستشویی، فرقی نمی کند، افزودن آینه به این اتاق ها، فضا را بزرگ تر و آن محل را زیباتر می کند. فقط نکته اینجاست که هر کجا مایلید تا آینه را در آن استفاده کنید، باید منظره ی خاص و زیبایی را باز تاب دهد و نه یک شی بی ارزش که حتی تماشای آن لذت ندارد چه رسد به بازتابش! یک آینه در مقابل یک پنجره، یک محیط بی نظیر در فضای باز را نشان می دهد و توهم یک پنجره دوم را به نمایش می گذارد. دقت کنید که استفاده ی درست و به جا از آینه، بالانس را در خانه ایجاد می کند.

استفاده در آینه در زیباسازی خانه
استفاده در آینه در زیباسازی خانه

اگر می خواهید بدانید که در هر اتاق، بهترین مکان برای قرار دادن آینه کجاست، در ادامه ی مطلب با ما همراه شوید. چرا که به بررسی تک تک اتاق ها خواهیم پرداخت.

آینه در اتاق خواب
آینه در اتاق خواب

آینه در اتاق خواب

یک آینه ی کامل یکی از مهم ترین قسمت های اتاق خواب است. درست است که در فنگ شویی، همان طور که در مطلب “ باید ها و نباید های استفاده از آینه در دکوراسیون خانه “به آن اشاره کردیم، نصب آینه در این اتاق پیشنهاد نمی شود، اما می توان این آینه را در مکانی مناسب قرار دهید. اگر یک دیوار بزرگ دارید، نصب یک آینه ی بزرگ بسیار معقول است. نصب آینه رو به روی در ورودی اتاق خواب و بر روی در کمد اتاق، گزینه ای مناسب است. در مورد دوم شما تنها زمانی که نیاز به آینه دارید، می توانید از آن استفاده کنید، در غیر این صورت در اتاق پنهان می ماند. این کار لباس پوشیدن و آماده شدن را راحت تر و دلنشین تر می کند. از بزرگی آینه اطمینان حاصل کنید تا بتوانید به راحتی خود را درون آن ببیند. زیاد نزدیک شدن به آینه نمیتواند نواقص لباس شما را به راحتی نمایان کند.

آینه بالای میز کار
آینه بالای میز کار

آینه بالای میز کار

اگر میز شما چسبیده به دیوار باشد، احتمالا به این فکر می افتید که یک آینه ی بزرگ را بالای میز خود نصب کنید. این کار فضای اتاق کار شما را بزرگ تر می کند و این حس را در شما به وجود می آورد که هیچ کس نمیتواند پشت شما بایستد و به اطراف خود مسلط ترید و این موضوع احساس راحتی بیشتری را القا می کند.

آینه نزدیک در ورودی
آینه نزدیک در ورودی

نزدیک در ورودی

نصب آینه جایی نزدیک به در ورودی، ایده ای بسیار جذاب است. فکر نمی کنید که قرار دادن آن بر روی یک میز که زیر آن قفسه ای کوچک وجود دارد، بهتر باشد؟ این کار به شما اجازه می دهد که در لحظه ی آخر هم نگاهی به خود بیندازید و کمی کاستی ها را جبران کنید. همچنین میزی که آینه روی آن قرار داده شده است، محلی مناسب برای قرار گیری پاکت های نامه، قبوض مختلف و مواردی از این قبیل است. ضمنا اگر روی میز را با گلدانی زیبا بیارایید، زیبایی خانه را دو چندان می کنید.

آینه بالای شومینه

آینه بالای شومینه

بالای شومینه

نصب آینه ای زیبا بالای شومینه بر صمیمت و گرمای فضا خواهد افزود. این کار کمک می کند تا جنب و جوش خانه بیشتر نمایان شود. همچنین نصب دو آینه در دو طرف شومینه فضای خانه را بسیار بزرگ تر جلوه می دهد.

آینه بر روی میز

آینه بر روی میز

بر روی میز

اگر از شمع و شمعدان و نور درخشانی که تولید می کنند، لذت می برید، از آینه به عنوان سینی برای شمع ها استفاده کنید و شمع ها را روی آن قرار دهید. این کار تعداد شمع و نورها را دو برابر می کند و جلوه ای خاص به اتاق می بخشد. تنها کاری که این آینه انجام نمیدهد، دو برابر کردن بوی رومانیتک شمع در فضای خانه است.

آینه در اتاق بچه

آینه در اتاق بچه

آینه در اتاق بچه

کودکان نگاه کردن به خود در آینه را بسیار دوست دارند، پس نصب آینه در اتاق آنها کار بسیار مناسبی است. برای یک نوزاد، نصب آینه در بالای گهواره گزینه ای مناسب است، چرا که او می تواند خود را در آن ببیند و اکتشاف کند. همچنین نصب آینه در کنار میز تعویض پوشک نوزاد بسیار پیشنهاد می شود، چرا که در این حالت نوزاد سرگرم می شود و شما به راحتی می توانید به کار خود برسید و پوشک وی را تعویض کنید. در اتاق کودکان بزرگ تر، آینه را در جایی نصب کنید که او به راحتی بتواند خود را در آن ببیند، بدون آنکه نیاز باشد به خود سختی دهد.

آینه بالای بوفه

آینه بالای بوفه

آینه بالای بوفه

استفاده از آینه در بالای بوفه و میز سرو، فضا را بسیار تلطیف می کند. اگر شما مشغول پذیرایی و چیدن میز باشید، تصویری از میز فوق العاده ای را به نمایش خواهد گذاشت و این لذت بخش است. اما دقت کنید که این آینه، ظروف کثیف را بازتاب ندهد که به همان اندازه ناخوشایند خواهد بود.

آینه در راهروی طولانی
آینه در راهروی طولانی

آینه در راهروی طولانی

استفاده از آینه در راهروی طولانی و تاریک و البته باریک، میتواند فضا را بزرگ تر کند و همچنین کمی نور به راهرو اضافه کند. این یعنی استفاده ی درست و به جا از آینه آن هم در فضایی که به آن نیاز است.

همان طور که می بینید، این آینه ای که هر روز از آن استفاده می کنیم، بسیار کاربردی است و بعضا می تواند به عنوان نقطه کانونی در منزل از آن استفاده شود. هر کدام از آینه ها می تواند نور، زیبایی، بزرگی و حس های مثبت را به خانه ی شما منتقل کند.

چنانچه علاقه ی زیادی به دکوراسیون خانه ی خود با آینه دارید، با مراجعه به لینک زیر، از باید ها و نباید های استفاده از آینه در منزل اطلاع یابید.

آینه در حمام
آینه در حمام

آینه را کجا ها نصب کنیم بهتر است؟

آینه در حمام

شاید یکی از اولین جاهایی که برای نصب آینه در نظر می گیرید، حمام است. حتما هنگام دوش گرفتن با آینه ای غبار گرفته رو به رو می شوید که به سختی حتی هاله ای از خود را در آن خواهید دید، اما قطعا نمیتوان از نصب آینه در این مکان چشم پوشی کرد. بی شک حمام یکی از مهم ترین مکان هایی است که وجود آینه در آن الزامی است. معمولا از آینه بیشتر در بالای دستشویی فضای حمام استفاده می شود.
قطعا اصلاح صورت و آرایش صورت در آینه ای که به اندازه ی کافی بزرگ است و در بالای سینک دستشویی نصب شده است، راحت تر است. پیشنهاد می کنیم حتما در کنار آینه ی معمولی، آینه ای ذره بینی هم به دیوار نصب کنید، قطعا از این پیشنهاد لذت خواهید برد. اگر فضا به شما این امکان را داد، از آینه ای با بازوی قابل تنظیم استفاده کنید، بهتر است. در این حالت شما میتوانید به راحتی حتی پشت سر خود را در آینه ببینید و از مرتب بودن موهایتان اطمینان حاصل کنید. اگر شما حمام بسیار کوچکی دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که رو به روی وان حمام یک آینه ی بزرگ نصب کنید تا فضای حمامتان را بزرگ تر نشان دهد.