خرید صندلی کامپیوتر

صندلی کامپیوتر گونه‌ای از صندلی اداری است که برای میزهای کامپیوتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و ارتفاع و ویژگی‌های آن باید به‌گونه‌ای است که مناسب کار با لپ‌تاپ یا کامپیوتر باشد. این صندلی‌ها مدل‌های بسیار متفاوتی دارند که این امکان را به شما می‌دهند تا با سلیقه ویژگی‌های مدنظر خود بهترین گزینه را انتخاب کنید، اما نکاتی وجود دارند که دانستن آن‌ها به شما در خرید صندلی کامپیوتر کمک می‌کند تا از نظر اصولی نیز انتخاب درستی داشته باشید. تعداد از این نکات در ادامه بیان شده‌است.

۱. ارتفاع قابل تنظیم
ارتفاع صندلی یکی از مهم‌ترین عناصر در راحتی و اصولی بودن صندلی است. افراد مختلفی ممکن است از یک میز و صندلی استفاده کنند و طبق اصول هنگام کارکردن با کامپیوتر شما باید مستقیم به مانیتور دید داشته باشید و یا ممکن است صندلی برای میزهای مختلف استفاده شود و براساس ارتفاع هرمیز باید ارتفاع صندلی نیز تغییر بکند. بنابراین قابل تنظیم بودن ارتفاع صندلی کامپیوتر نکته ای بسیار ساده اما مهم است که در خرید صندلی کامپیوتر باید به آن توجه شود.

۲. نشیمن
نشمیمن صندلی باید هنگامی که روی آن می‌نشینید راحت باشد و همینطور در طی مدت طولانی نیز بتوان روی آن نشست. بنابراین عمق و اندازه صندلی اداری بسیار مهم است. این امکان وجود دارد که شخص استفاده کننده ترجیح خاصی داشته باشد اما به طور استاندارد اندازه نشیمن یک صندلی اداری باید بین ۴۰-۵۰ سانتیمتر باشد.

۳. دسته صندلی
درانتخاب صندلی دسته صندلی نیز یکی از عناصری است که شاید به اندازه دیگر نکات اهمیت آن به چشم نیاید اما در طولانی مدت می‌تواند تاثیرگذار باشد و در رفع خستگی و احساس راحتی بی‌تاثیر نیست. بهترین نوع آن به گونه‌ای است که علاوه بر اندازه مناسب قابلیت تغییر ارتفاع و حالت نیز داشته باشد تا هرکس با توجه به عادت نشستن و رفتاری خود بتواند آن را تغییر دهد.

۴. پشتیبانی کمر
پشتیبانی ناحیه کمر مهم‌ترین بخش در هر صندلی مناسب و ارگونومیک است. نامناسب بودن این بخش صندلی می‌تواند باعث خستگی، کمر درد و آسیب شود. به طور معمول باید پشتی صندلی به شکل S و فرم ستون فقرات باشد. همچنین زاویه پشتی صندلی باید مناسب و نه خیلی خوابیده و نه خیلی صاف باشد. در صورتی که صندلی مورد علاقتان پشت راحتی ندارد می‌توانید از کوسن‌های مخصوص نیز کمک بگیرید. درخرید صندلی اداری و صندلی کامپیوتر به این بخش توجه ویژه نمایید.

۵. جنس صندلی
جنس صندلی نیز در راحت بودن آن بسیار تاثیر دارد. متریال‌ مختلفی برای روکش صندلی استفاده می‌شود اما بهترین آن‌ها پارچه است. شاید چرم نیز جنس مناسبی به نظر برسد اما پارچه بیش‌تر امکان رفت و آمد هوا را می‌دهد و در طولانی مدت کارآمد تر و راحت‌تر است.