خبرهای مهم هفته در مورد طراحی :

پایان هفته طراحی در لندن – جانی آیو اولین پروژه طراحی داخلی را برای فروشگاه اپل در بروکسل انجام داد – هفته ای خوب برای خانمهای طراح ( Meredith Swinehart )

Zaha hadid زاها حدید اولین زنی که به تنهائی مدال طلای سلطنتی آرشیتکت “Royal Gold Medal for Architect” را برای سال ۲۰۱۶ دریافت کرد.
طراح عراقی – انگلیسی زاها حدید اولین زنی است که برنده بالاترین جایزه آرشیتکتی انگلستان گردید. این جایزه از سال ۱۸۴۸به عنوان جایزه یک عمر دستاورد و نفوذ در زمینه معماری به رسمیت شناخته می شود . در تاریخ ۱۶۸ ساله که این جایزه سه زن تاکنون موفق به دریافت آن شده اند ، لیکن هر سه نفر ایشان به صورت مشترک با شوهرانشان موفق به دریافت آن شده اند.
خانم Ray Eames در سال ۱۹۷۹ ، خانم Patricia Hopkins در سال ۱۹۹۴ و خانم Sheila ODonnell در سال ۲۰۱۵

فستیوال طراحی لندن دیروز پایان یافت.
فستیوال طراحی سالیانه در لندن “London Desgin Festival” دیروزخاتمه یافت، این فستیوال نزدیک به یکصد رویدادرا در سراسر شهر رقم زد. در اینجا مطلب مختصری درمورد برخی رویدادها ذکر می کنیم.
طراح اتریشی “mischer traxler” در همکاری با “Perrier-Jouet” ابری از کنجکاوی در “Victoria& albert Museum” موزه و یکتوریا آلبرت ایجاد نمود.
نصب ۲۵۰ لامپ شیشه ای دمیده شده که از سقف آویخته اند، داخل هر کدام یک حشره کوچک دست ساز در یکی از سه گونه دسته بندی ها: منقرض شده، معمولی، و یا تازه کشف شده. حشرات ذکر شده از یک فاصله بدون حرکت دیده می شوند ، اما از نزدیک و با دقت مشاهده می کنیم که متحرک هستند.

طراح “Faye Toogood” فی تو گود تعداد ۱۵۰ عدد کت مخصوص ناوبری برای بازدید کنندگان فستیوال در اطراف سالن ویکتوریا آلبرت آماده کرده بود. داخل هر یک نقشه ای قرار داشت که بازدید کننده را به ده مورد بعدی موزه راهنمائی می کرد.

اولین طراحی داخلی “Jony Ive”جانی آیو در فروشگاه اپل در بروکسل به نمایش درآمد.
“Jony Ive”، طراح اصلی و مشهور در اپل، طراحی و نظارت بر فضای داخلی فروشگاه خرده فروشی اپل.در بروکسل را بر عهده گرفت. نمای خارجی از شیشه های بلند با ارتفاع خیره کننده شکل گرفته است که برخی از آنها نیز خم خورده اند .در فضای داخلی از چوب با رنگ روشن استفاده شده است . مشخصه اصلی این طراحی استفاده از درختان زنده در محیط داخل است

خانم ” Deborah Berke “دبورا برکه نام رئیس جدید دانشکده معماری دانشگاه ییل.
معمار ِ”Deborah berke”دبورا برکه به اولین زن با مسئولیت ریاست دانشکده معماری دانشگاه ییل تبدیل شده است ، علاوه بر این تدریس در مدارس طراحی در سراسر کشور از دیگر موفقیت های اوست ، او از سال ۱۹۸۷ عضو هیات علمی معماری در دانشگاه ییل بوده است.

نسخه جدید سایت Esty که مرکز عرضه کالاهای صنایع دستی می باشد در این هفته عرضه شد، اینک این سایـت مرجعی برای کسانی شده است که از کالاهای تولید انبوه خسته شده اند و کالاهای دست ساز را ترجیح می دهند. در حقیقت این سایت توانسته است طراحان را به تولید کنندگان متصل کند و به همین علت در ماه آوریل ۳.۵ میلیارد دلار گردش مالی داشته است.