طراحی داخلی

Haiting Villaنام پروژه ای سه طبقه در یکی از مناطق مسکونی حومه ی شرقی پکن است که طراحی داخلی آن توسط شرکت Archstudio انجام شده است.در طراحی داخلی این خانه با استفاده درست از متریال مناسب مرز بین فضای داخلی و بیرونی محو شده  و بدین ترتیب فضایی آرام ، ساده و شرقی خلق شده است.

در کشورهای در حال توسعه، معمولاً درساخت وسازهای طبقه متوسط و کم‌درآمد جامعه از یک الگوی «جهانی» مانند دیوار بتنی استفاده می‌شود. در همین حال ، می‌توان به نسبت دانش فنی ساختمان و دسترسی به مصالح ، از موادی مانند چوب استفاده کرد.در طراحی داخلی این ساختمان از ترکیب چوب و بتن به خوبی استفاده شده است. طبقه ی اول این ساختمان حول فضای نشیمن و مطالعه گسترش یافته است.
دورتادور فضای مرکزی را قفسه های چوبی با دیزاینی خاص فرا گرفته که نه تنها به عنوان فضایی برای قرارگیری وسایل و کتابها مورد استفاده قرار گرفته است بلکه به عنوان یک لایه ی نیمه شفاف باعث ارتباط بین محیط داخل و خارج شده است.
در طراحی داخلی فضای خارج از بخش مرکزی که مربوط به اتاق چای است از رنگ سیمان خاکستری در ترکیب با رویه ی بتنی کانتر و میز استفاده شده است.بدین ترتیب فضایی خلق شده است که در آن کنتراست ایجادشده بین پس زمینه و باکسهای خاکستری تجربه ی فضایی با مقیاسهای مختلف را ممکن ساخته است.از این تکنیک در فضای نشیمن و اتاق خواب نیز استفاده شده است.
در طبقه ی همکف برای ایجاد ارتباط بین فضای داخلی و خارجی و نیز چشم اندازی مناسب از تعدادی بامبو در حیاط خلوت استفاده شده و برای استفاده حداکثری از فضاها از گاراژ قدیمی در طبقه ی زیرهمکف به عنوان اتاق مهمان استفاده شده است و در نهایت قوس استفاده شده در طبقه ی دوم در فضای نشیمن ارتباط بین دیوارها و سقف را نرمتر کرده و فضای آرامش بخش و متفاوتی را ایجاد نموده است.