خانه Dalias
معماری و دکوراسیون خانه

خانه Dalias

۰
(۰)

خانه Dalias از دو حجم هندسی جدا و از ترکیب سنگ آهک Moca Fino با شیشه ساخته شده است.این دوحجم توسط یک سایه بان چوبی با دو برابر ارتفاع لابی با یکدیگر در ارتباط هستند.حجمها در ارتباط کامل با فضای خارجی هستند و برای نورگیری به طور کامل به باغ و تراس رو به جنوب باز می شوند و به این ترتیب استخر آفتاب گیر خواهد بود و برای ایجاد فضایی برای نشیمن در اطراف آن از سایه بانهای آلومینیومی استفاده شده است.از آنجاییکه که این خانه از سیستم ترکیبی بتن و سازه های فلزی ساخته شده است به کمک آن توانسته اند دهانه ای تا عرض ۱۴ متررا بدون نیاز به ساپورت پوشش دهند. طراحی این ساختمان و فضاهای آن با ایده یکپارچه سازی فضای باز و فضاهای داخلی طراحی شده است.

این خانه دارای رنگ های بسیار خنثی در حجم خود ( فضاهای داخلی و خارجی) می باشد. اندود بژ سنگ آهک و کف گرانیت سیاه که با یک پوشش چرمی پایان می یابد. این کار باعث شده است که بتوانند رنگ ها و بافت های متنوع مبلمان ، فرش، را در فضاهای داخلی به کار برند. علاوه بر این می توان گفت باغ نیز خود یک فضای تمام رنگی است.که ساختمان بین آن جلوه پیدا کرده است.

تمام مبلمان های بکار رفته وارداتی و شامل مارک هایی مانند Felxform, Ceccotti, Paola Lenti, Meridiani, Gervasoni, Lema, Porro, Modulnova, Maxalto, Casa Milano,Paola Lenti, Meridianiمی باشد.

معماری پایدار مانند سایر مقولات معماری، دارای اصول و قواعد خاص خود است و این سه مرحله را در برمی‌گیرد:
۱.صرفه جویی در منابع
۲.طراحی برای بازگشت به چرخه زندگی
۳.طراحی برای انسان
که هرکدام آنها استراتژی‌های ویژه خود را دارند.
از لحاظ پایداری ، این خانه با جهت گیری بهینه برای تمام فضاها از لحاظ دما فضاهایی در آرامش و راحتی ایجادکرده است .از سلول های خورشیدی برای گرمایش آب استخر و مصارف خانگی و گرمایش تابشی استفاده شده است . یک سیستم بازیافت فاضلاب برای آبیاری و یک سیستم از چندین فیلتر مختلف که برای تصفیه آب استفاده می شود.
تمام سیستم های الکتریکی در خانه ، از جمله نور ، صدا، ویدئو ، امنیت، گرمایش ، پرده ، و غیره … .خودکار هستند.

سال ساخت:۲۰۱۵
مکان پروژه:Mexico City/Mexico
تیم طراحی:Grupo Arquitectura

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط