خانه ۳۶ متری موزاییکی!

طراحان استودیو طراحی Zooco فضایی ۳۶ مترمکعبی را که دارای شکل و هندسه‌ای ساده است، به خانه‌ای کامل و پوشیده با موزاییک تبدیل کرده‌اند. هدف این طراحان باز و بسته کردن و شکل دادن به خطوط محیطی است به‌گونه‌ای که بیش‌ترین استفاده از این فضای کوچک صورت گیرد و درعین‌حال فضاها به شکلی جالب و مناسب از یکدیگر جدا شوند. با جدا کردن و شکل دادن محیط و اطراف، وسط خانه فضای خالی به وجود می‌آید که محل راحتی  برای زندگی وفعالیت های معمول دریک خانه  است.

خانه 36 متری
خانه ۳۶ متری
آشپزخانه

آشپزخانه

فضای استراحت

فضای استراحت

دستشویی

دستشویی

موزاییک

موزاییک

خانه 36 متری

خانه ۳۶ متری

هرکدام از دیوارهای خانه کاربرد و وظیفه‌ای دارند و هرکدام نشانگر یکی از فضاهای موردنیاز در خانه هستند. این سطوح عمودی هرکدام بیانگر یکی از صحنه‌ها و کارهای روزمره هستند. به‌طور مثال در این خانه یک فضای استراحت وجود دارد که با استفاده از دیواری به فضای خواب وصل می‌شود، فضای حمام و دستشویی که بر روی دیوار آن شکل یک شهر به نمایش درآمده است و فضای آشپزخانه و نهارخوری که تمام وسایل موردنیاز برای آشپزی بروروی دیوارهای آن یافت می‌شوند و درنهایت یک فضای سبز و بالکن مانند که باوجود گیاهان این امکان را به شما می‌دهد تا در آن استراحت کنید و از فضای روزمره جدا شوید.

این طراحان فضا را به‌عنوان یک کلیت و یکپارچه می‌دانند و استفاده‌های متفاوت از این فضا باعث می‌شود که یک تصور کلی و مفهوم منحصربه‌فرد ایجاد شود و درعین‌حال راحتی و کاربردی بودن نیز فراموش نشود. بخش عظیمی از این خانه توسط موزاییک‌های شیشه‌ای پوشیده شده است و هدف ایجاد فضایی یکپارچه و هماهنگ با استفاده از متریال‌هایی متمایز بوده است و در این راستا تکه‌های چوب در کف کارشده و سقف آینه‌ای آن نیز درایجاد فضای مورد نظر موثر بوده است.

این خانه باوجود مساحت کم طراحی بسیار خوب و متفاوتی دارد و تمامی فضاها به‌وسیله دیوار از یکدیگر جداشده‌اند و این تغییرات در شکل است که جداکننده فضاها است. موزاییک‌های به‌کاربرده شده در کل فضا آن را هماهنگ، زیبا و متفاوت کرده است. در این خانه تمام فضاهای موردنیاز در۳۶ مترمکعب وجود دارد و به نظر می رسد به مساحت بزرگ‌تری هم نیاز نیست!