خانه خود را بهاری کنید
books

خانه خود را بهاری کنید: چند روش برای استفاده از گیاهان

۰
(۰)

۱- فضاهای عمودی نظیر دیوار و کتابخانه می‌توانند بدون اشغال فضای زیاد امکان خوبی دراختیار شما قرار دهند. انتخاب نوع گیاه به خود شما بستگی دارد ولی در طبقات بالاتر استفاده از گیاهان آویز جلوه بسیارخوبی خواهد داشت. این گیاهان به شما این امکان را می‌دهند تا بدون نیاز یه فضای خاص، خانه خود را تازه‌تر کنید. همیشه از محکم بودن و درست آویزان شدن گیاهان مطمئن شوید تا از خطرات احتمالی پیشگیری شود.

۲- اگر دوست دارید در خانه‌تان به شکل جدید و خلاقانه‌ای از گیاهان استفاده کنید، “دیوار گیاهی” می‌تواند راه حل مناسبی برای شما باشد. این روش می‌تواند برای هر دیواری در خانه و یا راهرو مناسب باشد و با توجه به سلیقه‌های مختلف گیاهان متفاوتی قابلیت استفاده دارند. توجه کنید گیاه مورد نظرتان با نور و هوای داخل خانه هماهنگی داشته باشد.

۳- از گیاه‌ها به عنوان جدا کننده استفاده کنید. در خانه همیشه فضاهایی هستند که شاید به نظرمان نا تمام باشند و یا بخواهیم آن‌ها را جدا کنیم اما نه کاملاً پوشیده و نه با دیوار. گیاهان ابزار مناسبی برای این کار هستند چرا که علاوه بر جداسازی و زیبا کردن محیط، فضای جدا شده را نیز پر انرژی و شاداب‌تر می‌کنند.

۴- در گوشه‌های خالی خانه و یا روی میز از گلدان‌های بزرگ و کوچک استفاده کنید. گل‌ها می‌توانند تزئینات شما را تکمیل کنند. روی میز ناهارخوری و کنج‌های خانه شاید به نظر مهم نرسند، ولی همین توجه به همین نکات کوچک می‌تواند تغییر بسیاری در خانه ایجاد کند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط