خانه خود را بهاری کنید: چند روش برای استفاده از گیاهان

حتماً برای شما هم پیش آمده که به بازار گل و گیاه یا گل فروشی بروید و با دیدن گیاهان سبز زیبا دست و دلتان بلرزد که کاش می‌شد از این گیاهان در خانه یا محل کارتان استفاده کنید. اما بزرگ‌ترین مانع برای این کار این است که ندانیم کجا و چگونه می‌توان از این گیاهان سبز به عنوان عنصری مؤثر در دکوراسیون استفاده کرد.مسلماً این کار نیز مانند سایر انواع دکوراسیون نیاز به صرف کمی وقت، استفاده از ذوق و خلاقیت و البته کمی هزینه دارد. با یک جستجوی ساده می‌توانید ایده‌های بسیاری بگیرید و متناسب‌ترین ایده با فضای مورد نظرتان را انتخاب کنید. حال که در آستانه بهار هستیم درنگ نکنید و از مطالعه این مطلب کوتاه که می‌تواند شما را سر ذوق بیاورد و ایده اولیه را به شما بدهد شروع کنید. در زیر بخشی از فضاهایی را که می‌توانند برای نگهداری و نمایش گل و گیاه در فضای داخلی استفاده شوند مرور خواهیم کرد.

۱- فضاهای عمودی نظیر دیوار و کتابخانه می‌توانند بدون اشغال فضای زیاد امکان خوبی دراختیار شما قرار دهند. انتخاب نوع گیاه به خود شما بستگی دارد ولی در طبقات بالاتر استفاده از گیاهان آویز جلوه بسیارخوبی خواهد داشت. این گیاهان به شما این امکان را می‌دهند تا بدون نیاز یه فضای خاص، خانه خود را تازه‌تر کنید. همیشه از محکم بودن و درست آویزان شدن گیاهان مطمئن شوید تا از خطرات احتمالی پیشگیری شود.

۲- اگر دوست دارید در خانه‌تان به شکل جدید و خلاقانه‌ای از گیاهان استفاده کنید، “دیوار گیاهی” می‌تواند راه حل مناسبی برای شما باشد. این روش می‌تواند برای هر دیواری در خانه و یا راهرو مناسب باشد و با توجه به سلیقه‌های مختلف گیاهان متفاوتی قابلیت استفاده دارند. توجه کنید گیاه مورد نظرتان با نور و هوای داخل خانه هماهنگی داشته باشد.

۳- از گیاه‌ها به عنوان جدا کننده استفاده کنید. در خانه همیشه فضاهایی هستند که شاید به نظرمان نا تمام باشند و یا بخواهیم آن‌ها را جدا کنیم اما نه کاملاً پوشیده و نه با دیوار. گیاهان ابزار مناسبی برای این کار هستند چرا که علاوه بر جداسازی و زیبا کردن محیط، فضای جدا شده را نیز پر انرژی و شاداب‌تر می‌کنند.

۴- در گوشه‌های خالی خانه و یا روی میز از گلدان‌های بزرگ و کوچک استفاده کنید. گل‌ها می‌توانند تزئینات شما را تکمیل کنند. روی میز ناهارخوری و کنج‌های خانه شاید به نظر مهم نرسند، ولی همین توجه به همین نکات کوچک می‌تواند تغییر بسیاری در خانه ایجاد کند.