خانه ای کوچک مناسب جوانان

چگونه زندگی مان را در فضای محدود ۲۲ متر مربع سازمان دهی کنیم؟

مطمئنا زندگی در فضا های کوچک سخت تر است، اما در اینجا راه کار های بسیار خوبی در ارتباط با چگونگی برنامه ریزی درست برای بهره برداری مناسب و کاربردی از حداقل فضاها وجود دارد. آپارتمان طراحی شده توسط یک استدیوی طراحی تایوانی صورت گرفته. یک طراحی عامیانه برای خانه ی دو خواهر جوان که طراحی دکوراسیونش هر توجهی را جلب می کند.در ادامه به بررسی این آپارتمان کوچک مناسب جوانان در فضای شهری تایپی می پردازیم که توسط little Design اجرا شده است.

این خانه یک پروژه ی بازسازی ازآپارتمان های کوچک با متراژ ۲۲ متر مربع درارتفاع ۳.۳ متر است.با توجه به قیمت بالا ی مسکن در شهر تایپی رفته رفته قشر جوان به زندگی در آپارتمان های کوچک گرایش یافته اند.با توجه به این شرایط گرچه زندگی در فضاهای کوچک خیلی راحت نیست اما با چیدمان درست و استفاده ی مناسب از تمام فضاها به درستی می توان شرایط ایده آل و مناسبی را با وجود تمام اقلام ضروری زندگی فراهم آورد. مهم ترین نکته این است که نیاز های مشتریان به درستی بررسی شود و تمام جزییات آن در نظر گرفته شود.

عنوان دو

عنوان دو

مشتریان با این ایده که استفاده ی درست از فضا به اندازه ی وسایل در نظر گرفته شده برای چیدمان مهم است، موافقند. در نتیجه بهترین چیدمان آن است که به گونه ای باشد که وسایل برای استفاده در مدت طولانی انتخاب شوند. و در درجه ی اول راحتی آنها در نظر گرفته شود.

مورد دیگری که نباید از توجه به آن غافل شد این نکته است که در فضاهای کوچک مینیمال بودن وسایل باعث بزرگتر نشان دادن فضا می شود و علاوه بر این فضای کمتری را نیز اشغال می کنند. شلوغیِ زیاد در فضاهای کوچک باعث کلافگی می شود و همچنین باعث می شود که محیط زندگی خیلی تمیز به نظر نرسد.

ترکیب بندی رنگی همچنین گزینه ی دیگری ست که باید در همه ی وسایل رعایت شوند تا اجسام و محیط با یکدیگر در هارمونی یکنواختی قرار بگیرند و ریتم درستی به جریان بیندازند. رنگ های روشن تر گزینه های بهتری هستند.