خانه ای به ابعاد 2.5 مترمکعب
هنر صنعت چوب

خانه ای به ابعاد ۲.۵ مترمکعب

۰
(۰)

یکی از پروژه‌های این دو طراح جوان و خلاق “مکعب زندگی” است، یک مکعب به ابعاد ۲.۵ متر که برای پاسخگویی به نیازهای متفاوت شما ازجمله خوابیدن، خوردن، استراحت و کار طراحی‌شده است. این مکعب پیشنهادی برای زندگی مینیمال و ساده از طرف این طراحان است و مصالح و لوازم زندگی را تا حد ممکن کاهش می‌دهد.

تمام این اتاق و وسایل آن از چوب کاج ساخته‌شده است و به‌گونه‌ای است که قابلیت سرهم شدن درزمانی بسیار کوتاه را دارد و به همین دلیل قابل‌جابه‌جایی و حمل است. میز قرارگرفته در این مکعب با تغییرات کمی قابلیت استفاده به‌عنوان میز کار، میز آشپزخانه، قفسه، میز ناهارخوری و غیره را دارد.

طراحان می‌گویند پروژه بازتاب‌دهنده این موضوع است که تکنولوژی زندگی ما را سیار کرده است و پیش‌بینی می‌شود که شاید در آینده جای ثابتی برای زندگی نداشته باشیم و عقیده دارند که شاید این طرح برای بعضی افراد عجیب و ناکارآمد باشد اما امیدوار هستند که ما را به تفکر وادار کند که در مورد شرایط و وسایلی که برای یک زندگی راحت نیاز داریم تجدیدنظر کنیم.
پیشرفت تکنولوژی در شکل‌گیری و اجرای این ایده تأثیر بسزایی داشته است ازآن‌رو که به علت تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و غیره استفاده از کتاب‌ها، فکس و حتی تلویزیون به حداقل رسیده است بنابراین فضای کمتری نیز اشغال می‌شود.

این مکعب علاوه بر قابلیت زندگی در آن، اجازه می‌دهد تا با بالا رفتن از آن فضایی برای کتاب خواندن یا استراحت داشته باشید و یا با پوشاندن آن توسط یک پارچه فضای اختصاصی خود را به وجود آورید.
برای اطلاعات بیش‌تر می‌توانید به سایت این طراحان مراجعه کنید: www.chmararosinke.com

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط