جوایز مرتبط با معماری فضاهای آموزشی
فضای آموزشی و کتابخانه

جوایز مرتبط با معماری فضاهای آموزشی

۰
(۰)

برنده سال ۲۰۱۵ این مسابقه تالار Allford دانشگاه آمستردام بوده است.

۲. Education Architect of the Year
این مسابقه از سال ۲۰۰۴ راه‌اندازی شده است. این رویداد هرساله به بهترین معمار بریتانیا در ۱۲ زمینه‌ مختلف جایزه اهدا می‌کند. همچنین به بهترین این ۱۲ معمار نیز جایزه طلای Schueco تعلق می‌گیرد.
یکی از این زمینه‌ها زمینه آموزشی است. دز این بخش هرمعمار می‌تواند یا یک پروژه تکمیل‌شده در طی سه سال اخیر و یک پروژه اجراشده یا نشده دیگر شرکت کند و یکی از این دو پروژه می‌تواند بین‌المللی باشد.
هرسال ۶ شرکت‌کننده برتر اعلام می‌شوند و از میان آن‌ها نیز بهترین معمار انتخاب می‌شود.

بهترین معمار بریتانیا درزمینهٔ آموزشی در سال ۲۰۱۴ گروه Allies and Morrison انتخاب‌شده است.

۳. CAE Design Awards
این مسابقه زیر نظر موسسه آمریکایی معماران (AIA) برگزار می‌شود و یک بازار شناخته‌شده اینترنتی برای ایده‌ است که در ان کیفیت ایده‌هایی که در رابطه با امکانات آموزشی هستند موردبررسی قرار می‌گیرند. پروژه‌ها می‌توانند یک ساخت‌و‌ساز، بازسازی یا نوآوری باشند. این مسابقه از سال ۲۰۰۵ راه‌اندازی شده است و به‌طور سالانه برگزار می‌شود.

۱. WAN Education Awards
این مسابقه از سال ۲۰۰۹ شروع به کارکرده است و در ۲۰۱۵ برای هفتمین بار و با ۲۲ دسته‌بندی برگزار شد و اکنون به بزرگ‌ترین مسابقه معماری با حدود ۱۳۸۰ شرکت‌کننده از سراسر جهان تبدیل‌شده است. یکی از دسته‌بندی‌های این مسابقه که از اولین سال برگزاری وجود داشته آموزشی است. این بخش شامل بهترین طراحی برای نمام مراحل آموزشی از مهدکودک تا دانشگاه و فراتر می‌شود و از تمام کشورها می‌توانند در این جایزه شرکت کنند.
معیارهای بسیاری برای انتخاب بهترین طراحی وجود دارد ولی مهم‌ترین آن‌ها این است که در مرحله اول چگونه طراحی آن‌ها پاسخگوی نیازهای فضا بوده است و سپس اینکه چطور و با چه ویژگی‌هایی فضای آموختن را بهتر کرده است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط