تفریح گاه ساحلی " Naman Retreat"
فضای باز

تفریح گاه ساحلی ” Naman Retreat”

۰
(۰)

” Naman Retreat ” به عنوان یک مجتمع تفریحی سبز استوایی ،مدرن و آرامش بخش طراحی شده است.در یک زمین ٣/۴ هکتاری، ٨ زمین ییلاقی، هتل ها، ۶ویلای VIP و ٢٠ ویلای دیگر در ارتباط با هم قرار دارند.

هدف تفریحگاه ،درمان جسمانی و روحی مسافران از طریق ایجاد فضای طبیعی و دوستانه و با ایجاد امکانات برای انجام فعالیت های سالم در آبگرم،یوگا،ورزش های ساحلی و … می باشد.برای حصول آرامش روحی و جسمانی مسافران ،تفریحگاه با ترکیبی منظم از سنگ های طبیعی ،بامبو و گیاهان سبز ،طراحی شده است.

در مقابل استخری بزرگ و در کنار ساحلی ماسه ای ،یک کافی شاپ ساحلی واقع شده است.این کافی شاپ ،با فضایی نیمه باز ،برای استراحت مهمانان ،جایی که آن ها از نوشیدن در مقابل استخر و با دیدن منظره ساحل لذت ببرند طراحی شد.این کافی شاپ با ساختار داخلی ساده آن باعث می شود مزاحمتی برای دیدن مناظر از رستوران به وجود نیاید و تاکنون مهمانان زیادی را به خود جذب کرده است.

کافی شاپ از سنگ و بامبو طراحی شده است.بخش سنگی ،برای ارائه خدمات و انبار می باشد.همچنین دیواره های سنگی تکیه گاهی برای تحمل بارهای وارده از سقف ساخته شده از بامبو می باشد.ساختار اصلی سقف را ٨ قاب ،از جنس بامبو تشکیل می دهد.

هریک از این قاب ها شامل بامبوهای خم شده و راست می باشند که توسط ریسمان ها و چنگک های بامبو به هم متصل گشته اند.این قاب ها در جهت عمود بر ساحل ،طراحی شده اند تا با عبور باد از میان کافی شاپ نسیمی خوش از دریا را به همراه داشته باشد.
ترجمه و گرداوری:مونا صباغیان

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط