تغییر دکوراسیون با کمترین هزینه
معماری و دکوراسیون خانه

تغییر دکوراسیون با کمترین هزینه

۰
(۰)
تزیین با قاب عکس
تزیین با قاب عکس

تزئین دیوار با قاب عکس و تابلو

اگر شما می خواهید با کمترین هزینه، بیشترین تغییر و اثر گذاری را در دکوراسیون منزلخود داشته باشید، بهترین راه اضافه کردن چند قاب عکس یا تابلو به دیوارها است. دیوارهای سفید و رنگ روشن خانه مانند یک بوم خالی نقاشی هستند. می توانید عکس ها یا آثار هنری خود را قاب کنید و یک دیوار اتاق خواب، راهرو و یا نشیمن را به آنها اختصاص دهید. عکس های سیاه و سفید خانوادگی به معنای واقعی معجزه می‌کنند، پس بهتر است آنها را در قاب های یک شکل ولی با اندازه های متفاوت قرار دهید و تاثیر بی نظیر آن را در منزل خود ببینید.

دکور با کوسن های رنگی

دکور با کوسن های رنگی

استفاده از کوسن برای تغییر دکوراسیون

تعویض مبلمان همیشه باعث تغییر زیادی در منزل می شود، ولی با توجه به هزینه ی زیادی که این کار دربردارد، نمی توان هر سال آنها را تغییر دهیم. یک راه کم هزینه برای تغییر دکوراسیون و مبلمان، اضافه کردن تعدادی کوسن است. کوسن هم قیمت مناسب تری دارد و هم دارای طرح و رنگ متنوعی است که به راحتی با مبلمان و سایر وسایل هماهنگ می شود و تغییر شگفت انگیزی ایجاد می‌کند.

تزیین قفسه ها

تزیین قفسه ها

تزئین قفسه و کتابخانه

کتابخانه ها و قفسه هایخانه ی شما فقط برای گذاشتن کتاب نیستند و کارایی های زیادی دارند. می توانید از آنها به عنوان مکانی برای گذاشتن یک گلدان، شمع، یک یا چند مجسمه ی کوچک یا هدایایی که برای شما ارزشمند است، استفاده کنید و به ظاهر خشک کتابخانه ها روح تازه ای بدهید.

حتما بخوانید:  راهنمای جامع چیدمان منزل ( بخش اول )
استفاده از میزهای جلو مبلی و عسلی برای تغییر دکوراسیون

استفاده از میزهای جلو مبلی و عسلی برای تغییر دکوراسیون

معجزه میزهای جلو مبلی و عسلی

درهمه خانه ها میزهای جلو مبلی و عسلی وجود دارد که غالبا یا تنها برای پذیرایی از مهمان استفاده می شوند یا دکور ثابت و معمولا کلاسیکی روی آنها قرار داده می شود. روی این میزها بهترین اکان برای نمایش خلاقیت صاحبخانه و تغییرات دوره ای دکوراسیون با کمترین هزینه را فراهم می کند.
به صورت فصلی یا گاه به گاه دکور روی این میزها را تغییر دهید. تعدادی گلدان و گیاه سبز، چند قاب عکس، چند شمع و جاشمعی، چند کتاب و سایر اشیای تزئینی کوچک می توانند دستمایه دکور این فضاها باشند و با ایجاد ترکیب های متفاوت از آنها تغییری کوچک اما چشمگیر در خانه به وجود آورید.

استفاده از ظروف شیشه ای

استفاده از ظروف شیشه ای

استفاده از ظروف شیشه ای

ظرف های شیشه ای مربا و مواردی از این دست، گزینه ی مناسبی برای تغییر دکوراسیون منزل هستند و بر خلاف ظاهر ی ساده، استفاده ی خلاقانه ی زیادی می توان از آنها کرد. برای مثال می توان از آن ها به عنوان گلدان برای میز کنار تخت و هر جای دیگر استفاده کرد.
یکی دیگر از مزایای شیشه های مربا این است که به سادگی و با کمترین هزینه می توانید آنها را مطابق سلیقه ی خود تزیین کنید. مثلا با یک اسپری رنگ ارزان قیمت می توانید گلدان زیبایی درست کنید، یا همانند تصویر بالا با چند عدد شمع به صورت رویایی دکور اتاق خود تغییر دهید.

تقارن در یک اتاق

تقارن در یک اتاق

حتما بخوانید:  طراحی نوردیک چیست؟

بازی با تقارن و عدم تقارن

تقارن در دکوراسیون منزل یک ایده ی هوشمندانه برای ایجاد تعادل و آرامش در یک اتاق است. اما عدم تقارن نیز زیبایی های خاص خود را دارد. می توانید با تغییر نحوه چینش مبلمان منزل تغییری بسیار چشمگیر ایجاد کنید. اگر مبلمانتان متقارن چیده شده با استفاده از یکی دو عنصر کمکی مثل یک مبل تک یا استفاده از صندلی های موجود درخانه چیدمان را تغییر دهید و آن را نامتقارن کنید. میان دو سبک کاملا متقارن یا نامتقارن شما گزینه های بسیار زیادی دارید که به تدریج از یکی دور و به دیگری نزدیک می شود. مطمئنا از دیدن نتیجه چنین چینش مجددی خودتان هیجان زده خواهید شد.

استفاده از لوازم طبیعی

استفاده از لوازم طبیعی

استفاده از لوازم طبیعی

یکی از لذت بخش ترین راه ها برای دکور منزل، استفاده از وسایل طبیعی و اشیایی است که در حیاط منزل یا در طبیعت پیدا می کنید. مثلا تکه چوب هایی که از سرشاخه های درختان می شود جدا کرد را می توانید رنگ کنید یا با لامپ های ریسه ای تزیین کنید و در هر مکان دلخواهی قرار دهید، یا از سنگ های بزرگ و کوچک داخل رود خانه ها استفاده کنید و با آنها قفسه ها یا میز های خود را تزیین کنید، و یا گلدان های خالی خود را با میوه ی کاج یا بلوط پر کنید و از زیبایی آن شگفت زده شوید.

تزئین راهرو

تزئین راهرو

تزئین راهرو ورودی خانه

راهرو ورودی خانه یکی از جاهایی است که کمتر به آن می پردازیم و معمولا هم دکوراسیون آن بسیار ثابت و یکنواخت است. سعی کنید با افزودن یک گلیم ، استفاده از چند تابلو یا قراردادن گلدان یا اشیاء تزئینی در نقطه مناسب در این مکان تغییراتی در آن ایجاد کنید. چون ورودی مکانی است که مدام از آن عبور می کنید و مهمانانتان هم اولین نقطه ای از خانه است که با آن مواجه می شوند این تغییرات کوچک حال خوشی برایتان ایجاد خواهد کرد.

حتما بخوانید:  عکس های قبل و بعد دکوراسیون داخلی
استفاده از بشقاب برای تزئین دیوار

استفاده از بشقاب برای تزئین دیوار

استفاده از بشقاب برای تزئین دیوار

یکی دیگر از کم هزینه ترین راه ها برای تغییر در دکوراسیون منزل، استفاده از بشقاب های رنگارنگ و پر نقش و نگار بر روی دیوارها است. استفاده از این بشقاب ها و چینی های خوش رنگ و لعاب که در بیشتر خانه ها وجود دارد، واقعا زیبا و اثر گذار است. استفاده از بشقاب های متناسب با سبک دکوراسیون منزل شما در بالای کاناپه نشیمن، کنار میز ناهارخوری، گوشه هایی که یک دیوار باریک و معمولا خالی وجود دارد زیبایی خاصی به خانه می دهد و ظروف زیبای شما را به نمایش می گذارد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط