تزئین دیوار به ۴۰ روش آسان (بخش اول)

فضای خالی دیوارهای خانه می‌تواند بهترین فضا برای تزئین و تغییر دکوراسیون باشد. همیشه اولین ایده‌ای که برای تزئین دیوارها بکار برده می‌شود، نصب قاب عکس‌ها و یا نصب تابلوهای هنری است اما بهتر است که گاهی این بخش از خانه را کمی‌تر متفاوت تزئین کنیم. در این مطلب و بخش دوم آن با ۴۰ روش و ایده خلاقانه مواجه خواهید شد که حتما حداقل دو سه تا از آن‌ها وسوسه‌تان می‌کنند که روی یکی از دیوارهای اتاق خواب یا نشیمن امتحانشان کنید، با ۲۰ ایده اول از این فهرست بلندبالا اینجا همراه باشید و به تماشای دیوارهای بنشینید که در کمتر خانه‌ای می‌توانید پیدایشان کنید.

نصب گیاهان گلدانی بر روی دیوار
نصب گیاهان گلدانی بر روی دیوار

۱-نصب گیاهان گلدانی بر روی دیوار

می‌توانیم با ستفاده از روش‌های خلاقانه از گیاهان در دکوراسیون خانه استفاده کنیم. یکبار هم که شده به جای گذاشتن گلدان‌ها روی زمین، آن‌ها را روی دیوار نصب کنید، جذاب نیست؟ این ایده برای علاقه‌مندان به گل و گیاه و در اتاق‌های کوچک و فضاهای کم‌جا حسابی جواب می‌دهد.

نصب دیوار آویزهای بافتنی بر روی دیوار

نصب دیوار آویزهای بافتنی بر روی دیوار

۲-نصب دیوار آویزهای بافتنی بر روی دیوار

گاهی اوقات نصب یک قطعه ساده بر روی دیوار تنها چیزی است که شما به آن نیاز دارید تا دکوراسیون یک اتاق را تغیر دهید و آن فضا را زیباتر کنید. با نصب یک دیوارآویز از جنس بافتنی با رنگ‌های شاد می‌توانید به بافت سرد و بی‌روح دیوار خانه خود گرما ببخشید و رنگ را وارد اتاق کنید. مثلا با استفاده از مکرمه‌ها یا انواع هنرهای بافتنی دیگر که حال و هوایی نوستالژیک هم به خانه می‌آورند. اگر می‌خواهید کمتر هزینه کنید، به جای خرید این آویزها، دست به کار شوید و با چند کلاف کاموای رنگی و یک جفت میل و قلاب و الگوهای اینترنتی، خانه را برای خودتان دوست داشتنی تر کنید.

نصب آلات موسیقی بر روی دیوار

نصب آلات موسیقی بر روی دیوار

۳-نصب آلات موسیقی بر روی دیوار

کمی خلاقانه دیوار خانه خود را تزئین کنید. همیشه با نصب قاب عکس‌های خانوادگی بر روی دیوار نمی‌توان تغییری در دکوراسیون خانه ایجاد کرد. اگر اهل ساز زدن و موسیقی هستید سازهای قدیمی‌تان را به جای قرار دادن در کیف مخصوص بر روی دیوار نصب و تغییر را احساس کنید.

نصب کلاه بر روی دیوار

نصب کلاه بر روی دیوار

۴-نصب کلاه بر روی دیوار

اگر تعدادی کلاه دارید که در داخل کمدهایتان پنهان شده‌اند می‌توانید یک دیوار خالی خانه خود را به نصب این کلاه‌ها اختصاص دهید. کلاه‌ یکی از اکسسوری های خیره کننده ایست که چشم هر بیننده‌ای رابه خود جذب می‌کند. درست همانند تصویر بالا؛ اینجا استودیوی هنرمندی به نام جین دنتون است که یک دیوار از استودیویش را برای نصب کلاه‌ها در نظر گرفته.

نصب ورقه‌های چوب پنبه بر روی دیوار

نصب ورقه‌های چوب پنبه بر روی دیوار

۵-نصب ورقه‌های چوب پنبه بر روی دیوار

به دنبال ایده‌ای کاربردی برای نصب آثار هنری و یا یادداشت‌های خود بر روی دیوار هستید؟ می‌توانید با نصب ورقه‌هایی از جنس چوب پنبه بر روی دیوار این ایده را عملی کنید. پنل‌های چوب پنبه‌ای هم از آسیب دیدن دیوار جلوگیری می‌کنند و هم حال و هوایی روستیک به فضا می‌دهند.

نصب شلف‌ها و یا تخته‌های باریک بر روی دیوار

نصب شلف‌ها و یا تخته‌های باریک بر روی دیوار

۶-نصب شلف‌ها و یا تخته‌های باریک بر روی دیوار

یکی دیگر از ایده‌های تزئین دیوارهای خالی نصب شلف‌ها و تخته‌های باریک بر روی دیوار است. این قفسه‌ها علاوه بر اینکه مقرون به صرفه است، نگاه‌ها را هم به خود جلب می‌کند. با این کار شما می‌توانید مجموعه‌ای از وسایل و اشیائی که به آن‌ها علاقه دارید را کنار هم بچینید و خانه‌تان را منحصر به فرد کنید.

نصب قفسه کتاب بر روی دیوار

نصب قفسه کتاب بر روی دیوار

۷-نصب قفسه کتاب بر روی دیوار

قفسه‌بندی یکی از راه‌حل‌های مفید و کاربردی برای دیوارهای خالی هر فضایی است. اگر از آن دست افراد اهل مطالعه و کتابخوان هستید که کتابخانه‌تان پربار است و کتاب‌ها به صورت فشرده‌ای کنارهم قرار گرفته‌اند، قفسه‌هایی کم عمق برای نگهداری کتاب‌ها و مجلات خود بر روی دیوار خالی نصب کنید و کتاب‌ها را به سمت جلدشان قرار دهید. با این روش از دیوار خالی استفاده مفید و از انباشته شدن کتاب‌ها بر روی هم جلوگیری کرده‌اید.

نصب قاب عکس‌هایی نقاشی شده بر روی دیوار

نصب قاب عکس‌هایی نقاشی شده بر روی دیوار

۸-نصب قاب عکس‌هایی نقاشی شده بر روی دیوار

به دنبال یک تفریح سرگرم‌کننده برای آخر هفته بارانی خود هستید؟ تنها به یک مقوا و قلم‌مو نیاز دارید. چند تکه مقوا بردارید و روی آن را با سلیقه خود طراحی کنید و در نهایت آن را بر روی فضای خالی دیوار اتاق نشیمن نصب کنید و از دیدن آن لذت ببرید.

نصب گل‌های خشک بر روی دیوار

نصب گل‌های خشک بر روی دیوار

۹-نصب گل‌های خشک بر روی دیوار

حتی هنگامی که گل‌ها خشک می‌شوند، می‌توانند به زیبایی روز اول در دکوراسیون خانه بدرخشند. شما می‌توانید با نصب گل‌های خشک بر روی دیوار خالی از زیبای آنها لذت ببرید و دکوراسیون خانه خود را رمانتیک کنید.

استفاده از جعبه‌های چوبی به عنوان قفسه بر روی دیوار

استفاده از جعبه‌های چوبی به عنوان قفسه بر روی دیوار

۱۰-استفاده از جعبه‌های چوبی به عنوان قفسه بر روی دیوار

دیوارها همیشه ظرفیت نشان دادن حس خوب را دارند. چه خوب است که با کمک جعبه‌های چوبی ساده دیوارهای بدون تزئین را به یک دیوار شیک و زیبا تبدیل کنیم. برای این ایده تنها کافی است چند جعبه میوه چوبی در اندازه‌های مختلف تهیه کنید و آنها را بر روی دیوار نصب کنید و یا از روی زمین تا ارتفاعی مناسب بچینید، در نهایت کتاب‌ها و وسایل تزئینی خود را بر روی آنها قرار دهید. از این ایده می‌توان در کافی‌شاپ‌ها هم استفاده کرد.

نصب تقویم بر روی دیوار

نصب تقویم بر روی دیوار

۱۱-نصب تقویم بر روی دیوار

تقویم‌های دیواری یکی از عناصری هستند که در همه خانه ها باید وجود داشته باشند. حال اگر یک دیوار با فضای خالی دارید می‌توانید با نصب یک تقویم بزرگ دیواری بر روی آن علاوه بر ایجاد فضای کاربردی تغییر زیبایی بر روی دیوار انجام دهید.

نصب آثار هنری بر روی دیوار

نصب آثار هنری بر روی دیوار

۱۲-نصب آثار هنری بر روی دیوار

آیا برای به دیوار آویختن تک تک آثار هنری خود وقت و انرژی ندارید و نگران آسیب دیدن دیوار هستید؟ نگران نباشید می‌توانید با نصب یک قفسه بر روی دیوار مجموعه‌ای از آثار هنری خود را به نمایش بگذارید و فضا را گرم و صمیمی کنید.

سقف را فراموش نکنید

سقف را فراموش نکنید

۱۳-سقف را فراموش نکنید

در حالی که این مطلب در مورد تزئین فضای خالی دیوارها است، اما بد نیست نگاهی هم به سقف داشته باشیم و آن را به عنوان فضایی برای تزئین در نظر بگیریم. سقف‌ها از جمله فضاهایی هستند که به فراموشی سپرده می‌شوند در صورتی که قابلیت زیبا شدن با طرح های مختلف را دارند و می‌توانند با یک کاغذ دیواری یا طرح ساده به عنوان محور و مرکز اصلی اتاق در نظر گرفته شوند.

نصب ریسه‌های نور LED بر روی دیوار

نصب ریسه‌های نور LED بر روی دیوار

۱۴-نصب ریسه‌های نور LED بر روی دیوار

با نصب چند رشته‌ از نور LED می‌توانید یک دیوار خالی سفید را در عرض چند ثانیه به یک صحنه جادویی تبدیل کنید. ایده نصب عکس‌ها به ریسه‌های نورانی با گیره‌های چوبی هم که هر روز بیشتر از روز قبل در صفحات اینستاگرامی دکوراسیونی دیده می‌شود.

یک دیوار مغناطیسی بسازید

یک دیوار مغناطیسی بسازید

۱۵-یک دیوار مغناطیسی بسازید

اگر می‌خواهید کودکانتان برای ساعاتی در خانه سرگرم باشند، به راحتی می‌توانید با نصب یک ورقه آهنربا بر روی دیوار یک دیوار مغناطیسی بسازید و یک بازی سرگرم‌کننده برایشان ایجاد کنید.

نصب آیینه بر روی دیوار

نصب آیینه بر روی دیوار

۱۶-نصب آیینه بر روی دیوار

هیچ‌وقت قدرت آیینه‌ها را در زیبایی و تزیین دکوراسیون خانه فراموش نکنید آیینه‌ها علاوه بر زیبایی‌ای که به فضا می‌دهند در بزرگ‌تر و روشن‌تر کردن فضا نقش مهمی دارند. حال اگر در اتاق نشیمن خود دیواری با فضای خالی زیاد دارید و یا اینکه فضای بالای شومینه‌تان خالی است، می‌توانید با نصب یک آیینه بر روی آن فضای کوچک خانه خود را بزرگ‌تر کنید.

نصب نقشه رنگی جهان بر روی دیوار

نصب نقشه رنگی جهان بر روی دیوار

۱۷-نصب نقشه رنگی جهان بر روی دیوار

تا به الان ایده‌های متنوعی برای تزئین دیوارهای خالی پیشنهاد داده‌ایم اما استفاده و نصب نقشه جهان بر روی دیوار یکی از ایده‌های جذاب امروزی است و جدا از اینکه جنبه دکوری و تزئینی دارد می‌توان از آن در آموزش کودکان نیز استفاده کرد.

تبدیل دیوارهای خالی به دیوار گرافیکی

تبدیل دیوارهای خالی به دیوار گرافیکی

۱۸-تبدیل دیوارهای خالی به دیوار گرافیکی

معمولاً دیوارهای خانه می‌توانند یکی از نقاط کانونی خانه شما باشند.با نصب طرح‌های گرافیکی به راحتی یک دیوار خالی را به مرکز توجه تبدیل کنید. دیوارهای گرافیکی تغییرهای مثبت و چشمگیری در دکوراسیون و چیدمان خانه ایجاد می‌کنند.

استفاده از فضای خالی دیوارهای آشپزخانه به عنوان فضای ذخیره‌سازی

استفاده از فضای خالی دیوارهای آشپزخانه به عنوان فضای ذخیره‌سازی

۱۹-استفاده از فضای خالی دیوارهای آشپزخانه به عنوان فضای ذخیره‌سازی

آیا آشپزخانه‌تان کوچک است و هیچ جایی برای نگهداری ظروف و قابلمه‌های خود ندارید؟ اصلاً نگران نباشید یک قسمت از فضای خالی بر روی دیوار را به فضایی برای نگهداری ظروف اختصاص دهید، تنها کافی است با نصب چند ریل بر روی دیوار این ایده را عملی کنید.

نصب دیوارکوب بر روی دیوار

نصب دیوارکوب بر روی دیوار

۲۰-نصب دیوارکوب بر روی دیوار

نصب چراغ‌های دیواری بر روی دیوار یک ایده مدرن و عالی برای روشن کردن بخش تاریک منزل است. نصب دو عدد دیوارکوب در دو طرف تخت به‌جای لامپ‌های رومیزی بزرگ می‌تواند کاربردی‌تر باشد و در زیبایی دکوراسیون تأثیر زیادی بگذارد.