ترسیم پلان در ابعاد واقعی قبل از اجرای پروژه

 معماری به نام håkon matre aasarød از شرکت vardehaugen واقع در اسلوی نروژ (oslo پایتخت نروژ)  که در زمینه طراحی پروژه های گوناگون در مقیاسهای مختلف فعالیت می کند، روشی به نام ترسیم در مقیاس واقعی را گسترش داده است.

به کمک این روش نوین، تیم طراحی به منظور درک و تجسم بهتر پروژه قبل از ساخت اقدام به ترسیم آن در مقیاس یک به یک به کمک ابزارهایی مانند لیزر،گچ و نوارهای نقشه برداری و… در حیاط پشتی استودیو vardehaugen می کند.معماران این شرکت براین باورند که این روش فهم بهتر از اندازه ها و تناسبات را ممکن خواهد ساخت و با قدم زدن در میان ساختمان می توان درک درستی از توالی فضاها نیز بدست آورد.

توانایی تجسم قبل از ساخت بخش مهمی از معماری حرفه ای است.موضوع معماری درباره فضاست. تعاریف مختلفی که تاکنون از معماری ارائه شده است، اغلب به گونه‌ای بر اهمیت فضا در معماری تاکید می‌کنند، بطوری‌که وجه مشترک بسیاری از این تعاریف، در تعریف معماری به عنوان فن سازماندهی فضا است.درک درست از فضا معمولا از طریق تصاویر تری دی ویا مدلهای کوچک مقیاس امکان پذیر نیست.بنابراین این روش می تواند امکانی جدید برای تجسم هر چه بهتر فضا های معماری را ایجاد کند.