تخت خواب نوزاد

به همان اندازه که تخت خواب برای بزرگسالان درایجاد یک خواب راحت نقش دارد،برای نوزادان نیز حائز اهمیت است. نوزاد تازه به دنیا آمده باید روی تختی مخصوص و جداگانه در اتاق پدر و مادر و در نزدیکی تخت آنها بخوابد.این کار سبب می شود تا به محض گرسنگی نوزاد، مادر به راحتی به او دسترسی داشته باشد. در ماه های اول، نوزاد چندین بار در طی شب بیدار می شود و تقاضای شیر می کند.برای ایجاد یک خواب راحت برای نوزادان باید تختی زیبا و ایمن برای او انتخاب کنید.تختی که کودک بر روی آن می خوابد، باید طوری ساخته شده باشد که در صورت غلتیدن نوزاد (البته در ماه های بالاتر) خطری او را تهدید نکند و از تخت به پایین نیفتد.

همیشه تولد یک نوزاد جدید نوید دهنده فصل جدیدی از شادی و طراوت در خانواده است.عضوجدید نیازمند مبلمانی مختص به خود است.برخی‌ از تختخواب‌های نوزادی به گونه‌ای طراحی شده است تا یک عمر برای شما قابل استفاده باشند. بسیاری از مدل‌ها به آسانی‌ از یک تخت نوزاد تبدیل به تخت نوجوان و یا یک کاناپه شیک می‌‌شوند. تختی را انتخاب کنید که بعد از چند سال از شکل و شمایلش خسته نشوید و طرح آن طوری باشد که هم برای سال های نوزادی مناسب باشد و هم برای سال های کودکی. از محکم بودن اتصالات مطمئن شوید این تختخواب‌های قابل تبدیل در صورتیکه شما مایل به حفظ آنها به عنوان یادگاری باشید بسیار مناسب هستند.

تولید کنندگان معمولا توجه ویژه ای به موادمورد استفاده برای ساخت تخت نوزاد،دارند و سعی می کنند آنها را از موادطبیعی و سازگار با محیط زیست انتخاب کنند.تخت نوزاد بایستی مدتی‌ طولانی‌ برای شما دوام بیاورد،بنابراین قبل از خرید چوب آن را بررسی‌ کنید تا مطمئن شوید که احتمال تراشه شدن و ترک برداشتن آن وجود ندارد.

نوزاد شما حداقل تا یک سالگی نیازی به بالش، لحاف و تشک ندارد و حتی استفاده از این وسایل می تواند برای سلامت او خطرناک باشد و سندرم مرگ ناگهانی را به همراه داشته باشد. استفاده از بالش را فراموش کنید. برای تشک هم بهتر است تشکی را انتخاب کنید که بافت سفت و ارتفاع کمی دارد و به خوبی در کفه گهواره جای می گیرد و فضای اضافی اطراف آن باقی نمی ماند.به جای لحاف از یک روانداز سبک استفاده کرده و در عوض لباس مناسب تری تن نوزاد کنید. جنس لباس نوزاد باید از جنس پنبه یا کتان باشد.

انتخاب رو اندازی که به شکل طبیعی و بدون دخالت سموم و موادشیمیایی تهیه شده است، راه حل مناسبی برای کمتر کردن تماس کودکان با مواد خطرناک شیمیایی است. چون پوست نوزاد حساس، نازک و لطیف است و منافذ بیشتری دارد و به همین علت، مواد خطرناک را بیشتر جذب می کند.