تحلیل و بررسی خرید صندلی مدیریتی فرا MF860 داتیس

صندلی مدیریتی فِرا داتیس از جمله صندلی های اداری است که شاید کمتر کسی در
بازار مبلمان اداری بتواند خوب بودن آن را انکار کند. جدا از بحث ظاهری که امری
است سلیقه ای، این صندلی از نظر راحتی و نشستن برای مدت طولانی گزینه مناسبی است.
ظاهر زیبا و اسپرت این صندلی الهام گرفته شده از صندلی خودروی فراری است و باعث
شده تا علاوه بر مصرف اداری، طرفداران خانگی نیز این صندلی را برای میز کامپیوتر
خود انتخاب کنند . با این حال وقتی قصد خرید یک صندلی را داریم که برای مدت طولانی
میخواهیم روی آن بنشینیم و کار کنیم، اولین اولویت ما راحتی صندلی هست نه ظاهر آن!

NULL

NULL

NULL

پشتی بلند و منفصل آن مناسب برای پر کردن گردن، ستون فقرات و شانه ها است. طراحی سطح پشتی صندلی مدیریتی فرا به گونه ای است که انحنای بدن را کامل پوشش داده و گودی کمر را به خوبی پر میکند.

در مورد سفتی و نرمی سطح نشیمن و تکیه گاه این صندلی هم می توان گفت که با توجه به الیاف نرم موجود به ضخامت ۲سانتی متر، وقتی برای اولین بار روی این صندلی می نشنید راحتی را احساس خواهید کرد و این احساس در تداوم نشستن نیز باقی خواهد ماند.

استفاده از پارچه توری (مش) در طراحی این صندلی علاوه بر زیبایی باعث گردش هوا در پشت گردن و ستون فقرات می شود و از تعریق بدن جلوگیری میکند.

در مورد دسته های آلومینیومی صندلی فرا نیز باید گفت وقتی دست ها را روی آن قرار میدهیم حس خوبی داریم. پد دسته صندلی از جنس فوم انتگرال است که نرمی محسوسی دارد. فقط باید توجه داشت که با توجه به ثابت بودن دسته ها، ارتفاع صندلی را طوری تنظیم کنیم که لبه دسته صندلی به سطح میز برخورد نکرده و پوشش چرم آن آسیب نبیند.

مکانیزم این صندلی دارای اهرم جک برای تنظیم ارتفاع سطح نشیمن، ضامن برای قفل کردن پشتی در تمامی زوایا، پیچ تنظیم میزان سفتی و نرمی هنگام جلو وعقب رفتن پشتی است. فنرهای به کار رفته در این صندلی باعث کاهش نیروهای وارد به ستون فقرات می شود و نمیگذارند که مانع از فشار به ستون فقرات می شود. این نوع از مکانیزم را به دلیل شباهت به صندلی راننده اتوبوس های بین شهری، مکانیزم اتوبوسی نیز می نامند.

با توجه به تجربه ۱۷ ساله مدیران شرکت داتیس در زمینه تولید کلیه قطعات پلاستیکی مورد مصرف در صنعت مبلمان و صندلی اداری، می توان به جرات گفت که قطعات پلاستیکی استفاده شده در طراحی این صندلی نیز از کیفیت قابل قبولی برخوردار است.

در مورد رنگ های موجود این صندلی باید ذکر کرد که صندلی مدیریتی فرا را می توان در رنگ های متنوع چرم سفارش داد.

به طور خلاصه با توجه به رعایت اصول ارگونومی در طراحی این صندلی و مقایسه
قیمتی با مدل های هم سطح دیگر، این صندلی پیشنهاد مناسبی برای افرادی است که به
دنبال یک صندلی خوب و راحت برای کار می گردند.