تجربه ای متفاوت در هتل شیشه ای
سایر فضاهای عمومی

تجربه ای متفاوت در هتل شیشه ای

۰
(۰)

فرهنگ و اندیشه ذن از اوایل قرن بیستم از راه برنامه های مختلفی چون هنر های رزمی، مراسم چای، هنر گل آرایی و باغ های معروف ژاپنی، به دنیای غرب راه یافت.در مورد اتاق خوابها نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که اتاق‌خواب‌ها باید تمیز، منظم، و عاری از هر گونه عوامل پرت‌کننده حواس مانند کامپیوتر یا تلویزیون باشد. چنین مکانی در طراحی‌هایی که از فضاهای ژاپنی و تعالیم ذن الهام گرفته‌اند دیده می‌شود. ویژگی‌های مشخصی مانند:صفحه‌های شوجی (درها، پنجره‌ها، و تقسیم‌کننده‌هایی که دارای چارچوبی چوبی و صفحه‌ای از جنس کاغذ مات هستند)، تخت‌خواب‌های سکویی، حصیرهای بامبو، و شاخه‌های درختان در طراحی ژاپنی وجود دارد. اما ویژگی‌های ظریف‌تری نیز در طراحی ژاپنی وجود دارد که از آن‌ها می‌توان به تقارن، رنگ سیاه، و مواد طبیعی اشاره کرد. این عناصر به سادگی فضا کمک می‌کنند اما تبدیل به تم اصلی فضا نمی‌شوند.

ازخصوصیات این بنا می توان به رستوران Michelin-starred که در یک خانه رعیتی متعلق به قرن ۱۳ واقع شده اشاره کرد،چنین جایگاه ویژه ای منجر به لذت بردن از جزییات طبیعت می شود. ۵کوشک ساخته شده از استیل و شیشه که توسط معماران استودیو RCR-Aranda-Vilalta-Pigem طراحی شده از دیگر ویژگیهای خاص این هتل است.

هریک از اتاقها مانند یک مکعب کریستالی با کف شیشه ای به نظر می رسدو به طور کامل خالی از دکوراسیون داخلی و تکنولوژی است، مهمانان با اقامت در این اتاقها تجربه ای منحصربه فرد و سورئال خواهند داشت.

در سورئالیسم هدف هنرمند این است که یک واقعیت تازه و مطلق به وجود آورد، به عبارت دیگر واقعیت و رویا را به هم بیامیزد”واقعیتی برتر از واقعیت” بیافریند. سورئالیست ها می گویند بسیاری از تصورات و تخیلات و اندیشه های آدمی هست که انسان بر اثر مقید بودن به قید اخلاقی و اجتماعی و سیاسی و رسوم و عادات از بیان آن ها خودداری می کند و این تصورات را به اعماق ضمیر پنهان خویش می راند.این قبیل افکار و اندیشه ها و آرزوها غالباً در خواب و رویا و در شوخی ها و حرف هایی که از زبان انسان می پرد تجلی می کند و سورئالیستم طرفدار بیان صادقانه و صریح این قبیل افکار و تصورات و اوهام و آرزوها است.سورئالیست ها فعالیت اصیل انسان را همان فعالیت رویا مانند ندای درونی دنیای ناخودآگاه می دانند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط