تجربه ای فضایی
فضای تجاری و فروش

تجربه ای فضایی

۰
(۰)

یکی از کارهای مایکل نجار، تبدیل دکوراسیون فضای داخلی در هتل kameha grand zürich به یک ایستگاه فضایی مجازی است.با حضور در این فضا مهمانان می توانند خود را درغوطه ور در یک جهان دیگر احساس کرده و تجربه ای ماورایی داشته باشند.در طراحی این فضا همه چیز حس و حالی فضایی دارد.دیوارها و کف و سقف با موتیفهای کیهانی نقاشی شده اند از تلسکوپ فضایی هابل در طراحی استفاده شده است.(این تلسکوپ که به اختصار HST نامیده می شود،تلسکوپی است که در سال ۱۹۹۰ توسط شاتل دیسکاوری در مدار گردش قرار گرفت. نام این تلسکوپ از نام کیهانشناسی به نام ادوین هابل گرفته شد. اگر چه هابل اولین تلسکوپ فضایی نبود ولی یکی از بزرگترین و پرکاربرد ترین ها به شمار می آید. HST یک برنامه مشترک بین ناسا و سازمان فضایی اروپا می باشد.)چراغهای اتاق نشیمن طرحی شبیه به موتور موشک فضایی دارد و به کمک آن اتاق روشن شده است.رمانها و فیلمها و کتابهای صوتی در مورد سفر به فضا اتاق مطالعه را تجهیز کرده است.

پس از ورود به فضای مجازی صدایی ضبط شده به صورت خودکار خوش آمدگویی کرده و دستورالعملهای لازم را برای کار کردن با اتاقها در اختیار مهمانان قرار می دهد.طراحی اتاقها نوعی طراحی معکوس است و برای انتزاعی کردن فضاها از رنگ سیاه و سفید استفاده شده است.پس زمینه سفید با ستاره های مشکی حس و حالی فضایی را ایجاد کرده است.دراز فضاها برای تعریف ماژول زندگی وشبیه سازی فیزیکی بر اساس تداخل پنجره های بازشو با آینه جایگزین شده اند.دستکش فضایی روی دیوار که برای گذاشتن موبایل و کلید و سوییچ و …. نیز استفاده میشود جالب توجه است.

اتاق خواب با یک روکش نیمه شفاف پوشیده شده که دید به خارج را مسدود کرده و در عین حال اجازه می دهد نور وارد فضای داخلی شود.تخت خواب مستطیل شکل سیاه که از دیوار بیرون زده است تقلیدی از یکپارچگی ۲۰۰۱ اودیسه فضایی است و به نظر می رسد که در فضایی بدون گرانش شناور است. ۲۰۰۱ ادیسه فضایی که با نام راز کیهان نیز شناخته می‌شود، فیلمی آمریکایی-بریتانیایی در سبک علمی تخیلی به سال ۱۹۶۸ به کارگردانی و تهیه‌کنندگی استنلی کوبریک است. فیلمنامه این فیلم توسط کوبریک و آرتور سی کلارک و تا حدودی متاثر از داستان کوتاه کلارک با نام «The Sentinel» نوشته شده است. کلارک همزمان یک رمان با عنوان همین فیلم را نیز نوشت که پس از پخش شدن فیلم آن را پخش کرد. داستان این فیلم در رابطه با چند رویارویی میان بشر و یک مونولیت سیاه اسرارآمیز است که ظاهراً در تکامل انسان اثرگذار بوده و در سفر به سیاره مشتری، از سوی یکی از آن مونولیت‌ها سیگنالی نیز فرستاده می‌شود. از این فیلم مکرراً به عنوان یک اثر حماسی نام برده می‌شود.

آثار هنری هنرمند michael najjar نیز به فضای داخلی اضافه شده یکی از این مجموعه ها گرانش مایع است که به بررسی ارتباط بین فضا و جاذبه و بدن انسان می پردازد.و یک پرتره از یک فضانورد که زمین را در سپتامبر ۲۰۱۴ ترک کرده است.و همچنین یک ویدیو پروژکتور که مدار اطراف زمین را به تصویر می کشد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط