تئاتر Bespoke به طراحی Stufish Entertainment Architects

Stufish Entertainment Architects ، این طرح سفارشی را برای تئاتر نمایش Dai در Xishuangbanna ی چین به سفارش گروه Dalian Wanda بزرگترین توسعه دهنده املاک کشور به اتمام رساندند.

این تئاتر میزبان نمایش های آبی آکروباتیک ۷۵ دقیقه ای خواهد بود که توسط تهیه کنندگان نمایش برپا می شود.

طراحی این پروژه، به Stufish این اجازه را داد تا یک فضای جامع معماری را در سرتاسر فضا پیاده کند .از سقف سایبان گرفته تا عناصر صحنه ی هدفمند.

تئاتر نمایش Dai که مساحت ۱۹۵۰۰ متر مربعی دارد ، یک عنصر کلیدی برای تازه ترین عرضه فرهنگی Xishuanghanna یعنی تفرجگاه بین المللی Wanda Xishuangbanna می باشد.علاوه بر تئاتر، تفرجگاه شامل آپارتمان،فروشگاه،کافی شاپ و رستوران ها،هتل ها،زمین گلف و پارک تفریحی می باشد.این تفرجگاه به منظور آن که مسیراصلی گردشگری ، برای چینی ها و بازدیدکننگان بین المللی باشد ایجاد شده است.

طراحی این تئاتر توسط Sulfish ، بر اساس طرحی از موسس شرکت ، Mark Fisher می باشد.علاوه بر آن از طبیعت و الگوهای فرهنگی Xishuangbanna الهام گرفته است.

Maciei Woroniecki معماراین ساختمان می گوید:”با وارد شدن به Xishuangbanna ممکن نیست که تحت تاثیر طبیعت زیبای آن قرار نگرفت.

شکل درختان اطراف سازه تئاتر، به تاثیر گذاری و زیبایی آن افزود و طبیعتا الگویی برای طراحی داخلی ، نما و مجموعه نمایش شد.ما خواستیم که تئاتر به طور یکپارچه با محیط اطراف خود در ارتباط باشد.انگار طبیعت زنده در حال رشدی است که به باغ بزرگ Xishuangbanna اضافه شده است.