بیست مقصد اصلی گردشگری در سال ۲۰۱۷ (بخش دوم)

در بخش اول، مقاصد گردشگری برتر جهان که رتبه های ۲۰ الی ۱۱ را از آن خود کرده بودند را، معرفی کردیم. در ادامه ی بخش اول، به معرفی بهترین مقاصد سفر و گردشگری که در جایگاه 10 الی ۱ قرار میگیرند، خواهیم پرداخت.

کوالالامپور در کشور مالزی
کوالالامپور در کشور مالزی

۱۰- کوالالامپور؛ مالزی

کوالالامپور به داشتن برج ها و آسمان خراش های زیبایی مانند برج دوقلوی پتروناس معروف است. در کنار این جلوه ی مدرن، محله ی چینی ها برای خرید اجناس مختلف بسیار هیجان انگیز است. ضمنا در مالزی قدیمی ترین معابد هندوها و مجسمه های بودا وجود دارند که بسیار دیدنی هستند. کوالالامپور در سال ۲۰۱۷، ۱۲/۸ میلیون گردشگر جذب کرده است.

شنژن در کشور چین

شنژن در کشور چین

۹- شنزن؛ چین

شنزن شهری ویژه است که قوانین تجاری در آن با سایر شهرها متفاوت است. افزون بر این، شنزن به دلیل داشتن انواع جاذبه‌های گردشگری مانند پارک‌ها، باغ‌ها و معابد گوناگون، معروف است. در سال ۲۰۱۷، ۱۳ میلیون گردشگر به این شهر زیبا سفر کردند.

نیویورک در ایالات متحده آمریکا

نیویورک در ایالات متحده آمریکا

۸- نیویورک؛ ایالات متحده آمریکا

نیویورک بزرگ ترین شهر آمریکا است. قدم گذاشتن در این شهر زیبا و بزرگ و دیدن جمعیت عظیمی که هر کدام به یکسویی می روند، بسیار مهیج است. نیویورک به داشتن رستوران ها، مراکز خرید و موزه ی تاریخی معروف است. در سال گذشته ی میلادی ۱۳/۱ میلیون گردشگر به این شهر سفر کردند.

پاریس در کشور فرانسه

پاریس در کشور فرانسه

۷- پاریس؛ فرانسه

بعضی از افراد، پاریس را شهر نور و برخی دیگر پاریس را شهر عشق می نامند. در هر دو صورت، پاریس به دلیل گیرایی عاشقانه و معماری های شگفت انگیز، ساختمان و برج های زیبا مانند ایفل و خیابان های سنگ فرش شده اش، به یکی از زیباتری مقاصد گردشگری در جهان تبدیل شده است. این شهر در سال ۲۰۱۷، میزبان ۱۴/۳میلیون گردشگر بوده است.

دبی در امارات متحده عربی

دبی در امارات متحده عربی

۶- دبی؛ امارت متحده ی عربی

دبی یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری و البته یکی از لوکس ترین شهرهای جهان است. این شهر مرکزی برای بلند ترین ساختمان ها و برج های زیبای جهان مانند برج خلیفه و برج العرب است و جزیره ی مصنوعی را در خود جا داده است. علاوه بر این، در شهر دبی ترکیبی از فرهنگ اسلامی و اروپایی دیده می شود و در کنار مدرنیته، بادیه نشین های عربی هم به چشم میخورند. دبی در سال ۲۰۱۷، ۱۶ میلیون گردشگر داشته است.

ماکائو

ماکائو

۵- ماکائو

ماکائو شبه جزیره‌ای در جنوب کشور چین است که به لطف مراکز خرید و کازینوهای بسیار، به لاس‌وگاس چین مشهور است. بیش از ۳۰۰ سال این منطقه قلمرو پرتغالی‌ها بود، درست به همین دلیل است که گردشگران فرهنگ‌های مختلفی را در این شبه جزیره می‌بینند. ماکائو مملو از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری است و در سال ۲۰۱۷، ۱۶/۳ میلیون گردشگر را پذیرا بود.

سنگاپور

سنگاپور

۴- سنگاپور

سنگاپور یکی از کشورهای دیدنی، ثروتمند و مدرن است که در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است و به داشتن غذاهای خیابانی خوشمزه و ارزان معروف است. یکی از هیجان‌انگیزترین مکان‌های سنگاپور، استخر بسیار بزرگی است که در طبقه‌ی ۵۷ یکی از آسمان خراش‌ها ساخته شده است و چشم انداز فوق‌العاده‌ای به کل شهر دارد. در سال ۲۰۱۷، ۱۷/۶ میلیون گردشگر به سنگاپور سفر کردند.

لندن در کشور انگلستان

لندن در کشور انگلستان

۳- لندن؛ انگلستان

لندن، شهری است که آسمانش همیشه ابری است. لندن معروف ترین موزه ها و مکان های تاریخی را در خود جای داده است؛ بیگ بن، وست مینیستر، تاور بریج تنها بخش کوچکی از دیدنی های شهر است. در چند سال اخیر هزینه های گردشگری در این شهر کاهش پیدا کرده است و سبب جذب گردشگران بیشتری به لندن شده است. لندن در سال ۲۰۱۷، ۱۹/۸ میلیون گردشگر را جذب کرده است.

بانکوک در کشور تایلند

بانکوک در کشور تایلند

۲- بانکوک؛ تایلند

بانکوک، یکی از شهرهای فوق‌العاده دیدنی تایلند است. بازارهای تو در توی مرتبط، بازارهای شناور، معابد طلایی و چشم انداز فوق‌العاده‌ی آن، بانکوک را به یکی از شهرهای محبوب گردشگران تبدیل کرده است. افزون بر این، غذاهای خیابانی بانکوک توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است. در سال گذشته‌ی میلادی، بانکوک میزبان ۲۳.۳ میلیون گردشگر از سراسر جهان بوده است.

هنگ کنگ در کشور چین

هنگ کنگ در کشور چین

۱-هنگ کنگ؛ چین

شهر هنگ‌کنگ، در سال گذشته‌ی میلادی، عنوان برترین مقصد گردشگری در جهان را به خود اختصاص داد، چرا که ۲۵.۷ میلیون نفر به آن سفر کردند. حضور این حجم از گردشگران در کنار جمعیت زیاد شهر، شگفتی آفرید. در این شهر که قطب اقتصادی و سرمایه‌ داری جهان و از جمله لوکس‌ترین شهرها ی جهان است، جاذبه‌های گردشگری زیادی وجود دارد که یکی از آن‌ها مراکز خرید و بازارها هستند که از حضور گردشگران در سال گذشته بسیار سود بردند.