بوتیک Dior سئول به طراحی christian de portzamparc و peter marino

اخیرا Dior فروشگاهی را در پایتخت کره جنوبی افتتاح کرده است.بخش داخلی مجموعه ترکیبی از طراحی عناصر کلاسیک با ویژگی های منحصر به فرد است.رنگ های متفاوتی در طراحی داخلی این مجموعه استفاده شده اند و آینه های منحنی برای منحصر به فرد ساختن فضا استفاده شده اند .استفاده از لوستر آنتیک بزرگ و راه پله فلزی زیبایی شناسی طراح این مجموعه را نشان می دهد .

در قسمتی از منطقه gangnam – gu در سئول ، بوتیک جدید فرانسوی Dior طراحی و ساخته شده است . ساختمان این مجموعه توسط christian de portzamparc طراحی شده است و طراحی داخلی این مجموعه توسط peter marino انجام شده است . این فروشگاه در ۶ طبقه طراحی شده است و برای طراحی نمای این مجموعه از طراحی به شکل گلبرگ های سفید استفاده شده است . طراحی خارجی بنا با فولاد و شیشه انجام شده است که برخلاف سختی این مصالح با طراحی منحصر به فرد نمایی سیال و پویا به وجود آمده است که توجه هر ببیننده ای را به خود جلب می کند . این فروشگاه شامل زیور آلات ، لباس های مردانه و زنانه ، فضای نمایش ،سالن VIP و فضای ملاقات و بحث و گفتگو و یک کافه Dior است . معمار امریکایی peter marino در طراحی فضای داخلی ترکیبی از بافت بر روی سقف ، دیوار ها و کف ایجاد کرده است که باعث منحصر به فرد شدن طراحی این بخش ها در این فروشگاه شده است .

در بخش داخلی این مجموعه پوشاک توسط میله های فلزی از سقف به صورت معلق در معرض نمایش قرار گرفته اند . راه پله ای مارپیچی طبقات را به هم وصل می کند.پله فلزی استفاده شده در این مجموعه با آینه های منحنی پوشانده شده است و راه پله ای خاص و منحصر به فرد به وجود آورده است که فضایی هیجان انگیز ایجاد کرده است که توجه مشتریان را به خود جلب می کند.در بخش فروشگاه این مجموعه ویترین های بزرگی طراحی شده اند که محصولات Dior برای نمایش در آن ها قرار گرفته اند و در همه قسمت های این مجموعه محصولات این فروشگاه به شیوه های مختلف به معرض نمایش گذاشته شده اند .

در طراحی داخلی این مجموعه از رنگ های مختلفی استفاده شده است ولی سعی بر این بوده است که از رنگ های روشن و شاد استفاده شود و فضایی آرام و شاد ایجاد شود که توجه مشتریان را به خود جلب کند . علاوه بر این در طراحی نمای خارجی این مجموعه از رنگ سفید برای نمای گلبرگ مانند استفاده شده است که توجه رهگذران را به خود جلب می کند.طراحی نمای خارجی با طرحی گلبرگ مانند در ۶ طبقه حجمی بزرگ و یکپارچه به وجود آورده است که برای همه افراد جذابیت دارد و افراد را به بازدید از درون این فروشگاه دعوت می کند .
منبع:
http://www.designboom.com
http://www.contemporist.com
http://bocadolobo.com