به چالش کشیدن فرم استاندارد صندلی توسط استودیو Toru

استودیو اسپانیایی Toru واقع در بارسلون ، به تازگی از دو طرح جدید خود در نمایشگاه هفته طراحی دبی ۲۰۱۶ رونمایی کرده است.این دو طرح دو صندلی به نامهای babu و clop هستند که در ساخت آنها از چرم محلی ایگوالادا که کیفیت بالایی دارد استفاده شده است. ایگوالادا شهرستانی در اسپانیا است که در استان بارسلون واقع شده‌است. استفاده از چرم محلی در ساخت این صندلی ها ، به نوعی اشاره ای تاریخی به فرهنگ مردم این شهرستان دارد.

برای ساخت صندلی Babu از چرم به ضخامت ۶میلیمتر به صورت یکپارچه برای ایجاد نشیمن و تکیه گاه استفاده شده است.تکیه گاه صندلی روی زمین قرار گرفته و برای رسیدن به تعادل ازدوپایه ی برنجی کوچک استفاده شده است.این طراحی تحت تاثیر مسافرتهای قبایل صحرا که به صورت گروهی روی زمین نشسته معاشرت کرده و غذا می خورند طراحی شده است.هدف از طراحی این محصول ، ایجاد فضایی خصوصی برای استراحت و مدیتیشن است.

در صندلی Clop پشتی صندلی که از پشت به نشیمنگاه متصل است به عقب تا خورده وظاهری بدون درز را ایجاد کرده است .در ساخت این صندلی از دو متریال چرم وچوب به شکلی هنرمندانه استفاده شده است و این صندلی ظاهری لوکس شبیه به کفشی با پاشنه ی چوبی بلند دارد.