برج زندگی Verner Panton

Verner Panton(1926-1998) طراح خلاق و آینده‌نگر دانمارکی بود که معمولاً در طراحی‌ها و ساخته‌هایش از رنگ و متریال‌ جدیدبه‌خصوص پلاستیک بسیار استفاده می‌کرد. او تحصیل‌کرده رشته معماری بود و باوجوداینکه در سال‌های ۱۹۶۰ کارهایش را ارائه داد ولی در اواخر قرن ۲۰ شهرت بسیاری یافت و برخی محصولات او نیز هنوز تولید می‌شود. صندلی پنتون از مشهور ترین صندلی‌های این حوزه است و دیگر محصولات او نیز هرکدام ویژگی خاص و اهمیت خود را داشته‌اند.

در دهه ۶۰ میلادی موضوع “مناظر زنده” بسیار رایج و پرطرفدار بود و پنتون هم در این زمینه کارهای بسیاری انجام داده است و کمپین “راحتی بیش‌تر، تجربه بیش‌تر و رنگ بیش‌تر” را نیز شروع کرد. یکی از این محصولات برج زندگی است که به‌گونه ای بسیار زیبا و کاربردی طراحی شده‌است.

او می‌گوید بسیاری از انسان‌ها در افسردگی و گوشه‌گیری زنگی می‌کنند و از استفاده از رنگ و محصولات جدید می‌ترسند. هدف اصلی این محصول مشتاق کردن افراد برای استفاده از قوه تخیلشان و هیجان‌انگیزتر کردن محیط اطرافشان است.
این مبلمان این امکان را به افراد می‌دهد تا در ارتفاع‌ها و حالت‌های مختلفی به کارهایشان بپردازند و یا استراحت کنند و درعین‌حال در کنار هم باشند و امکان برقراری ارتباط و معاشرت نیز وجود دارد.

شرکت سویسی Vitra که هدف آن بهبود وضعیت خانه‌ها، ادارات و فضا‌های عمومی از طریق طراحی است این محصول را در سال ۱۹۶۹و در تعداد محدود تولید کرد. هم اکنون نیز پس از گذشت مدت‌ها این محصول مورد استقبال است و امکان سفارش و خرید این محصول به قیمت حدودی ۱۶۰۰۰ دلار وجود دارد.