برای بهار، خانه‌تان را تازه کنید!
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

برای بهار، خانه‌تان را تازه کنید!

۰
(۰)
انرژِی
انرژِی

یک دیوار را با یک رنگ پر انرژی یا پترن جالب رنگ بزنید! مثلا کاغذ دیواری شطرنجی زرد-سبز این اتاق باعث می‌شود این اتاق حس و حال خوب و پر انرژی داشته باشد. حتی در روزهایی که حس افسردگی داریم…!

به یک فضای ساکن و آرام مانند این اتاق می‌توان به سادگی با یک لامپ نارنجی قوت داد. گاهی استفاده از اشیای کوچک با رنگ قوی (مثل این لامپ) به ما این فرصت را می‌دهد که بدون صرف هرگونه هزینه یا وقت خاص، رنگ را به خانه بیاوریم!

وقتی فصل تغییر می‌کند، میتوانید تزیینات خانه را با فصل جدید هماهنگ کنید. مثلا رنگ سبز در تابلو، کوسن‌ها و گلدان این اتاق برجسته ‌می‌باشد. هر فصل که می‌آید دنیایی از رنگ‌های شاداب و جدید را به دنیای اطراف ما می‌آورد. شما هم رنگ‌ها را به خانه بیاورید…

اتاق کودکان با رنگ بسیار شاداب تر و با روحیه تر می‌شود. مثلا در این اتاق رنگ آبی حس آرامش القا می‌کند و رنگ زرد، اشتیاق و نیرو را به محیط می‌بخشد.

دیوارهای تماما سفید این حمام، موقعیت مناسبی فراهم کرده تا پرده‌ای رنگارنگ فضا را شاداب کند! چیزهای کوچکی مثل این میتوانند بسیار کمک کنند تا روزمرگی را دور کنیم و گه گاهی رنگ‌های متنوع را تجربه کنیم…

رنگ‌های سرد در ترکیب با سقف بلند این اتاق، حس و حال روحانی و لطیفی به ما القا می‌کند! اتاق هایی که با رنگ های دریایی رنگ زده شده اند، میتوانند به همین سادگی به شما این حس را بدهند که ساحل درست نزدیک شماست!

برای اهالی این خانه، هر روز روزی آفتابی‌ست! رنگ کردن سقف نه تنها راهی هوشمندانه است تا تغییری ایجاد کنید، بلکه به انسان احساساتی منتقل میکند که شاید در آن جغرافیا هرگز ممکن نباشد! مثلا سقف این خانه که حس آفتاب را می‌دهد در حالی که ممکن است خانه در جایی واقع شده باشد که نور خورشید در دسترس نیست.

اتاق خواب تان را دوست دارید اما حس می‌کنید زیادی ساده است؟! به سادگی می‌توانید با استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار آن را از سادگی در آورده و به فضا عمق دهید. مثلا در این اتاق می‌بینیم که کاغذ دیواری به تنهایی اتاق را جذاب کرده در حالی که از تزیینات خاصی استفاده نشده.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط