گرایش جدید در دکوراسیون آشپزخانه : هود های مخفی

هود یک از وسایل ضروری و بسیار کاربردی در آشپزخانه است. هود با خارج کردن بو ، دود و بخاری که هنگام آشپزی بلند می شود ، هوای محیط آشپزخانه را تمیز و سالم نگه می دارد به عبارت دیگر، هود با هدایت کردن مواد معلق در هوا به بیرون از فضای منزل ، میزان رطوبت را در حد مناسبی ثابت نگاه می دارد.

هو گوناگونی وجود دارد که ازجمله ی آنها می توان به پنهان کردن هود توسط دربهای کابینت و یا استفاده از نسل جدید هودهای رومیزی مخفی و…اشاره کرد.

در تصویر زیر هود به خوبی با سایر کابینتها ترکیب شده و توسط درب کابینت از ایجاد منظره ای ناخوشایند جلوگیری به عمل آمده است.

تصویر زیر مربوط به هودی زیبا به نام هود آسانسوری است.این هود تنها با فشار یک دکمه ، به صورت اتوماتیک از سطح کابینت بیرون آمده و شروع
به کار می کند و با خاتمه کار و خاموش کردنش ، به صورت اتوماتیک به داخل
کابینت رفته و هم سطح کابینت و گاز می شود. این هود گزینه ای مناسب برای استفاده در کنار گازهای رومیزی است.

تصویر زیر یکی دیگر از انواع هودهای رومیزی است که درکنارگاز پنهان شده است. این هود ، از قدرت مکش بالایی برخوردار است و گاز و بخار و دود را توسط سیستمی که برای آن در زیر کابینت تعبیه شده به سمت فضای خارج هدایت می کند.

تصویر زیر مربوط به هود زیبایی است که زمانیکه آن را روشن می کنید صفحه ی استیل جلوی آن باز شده و قابل استفاده است و با خاتمه ی کار این صفحه ی استیل روی فن را می پوشاند.

این هود درست مانند یک چراغ طراحی شده و با استفاده از یک فیلتر کربن ، دود و بخار رافیلتر کرده و هوا را تصفیه می کند.