با دانشکده های مهم تدریس طراحی مبلمان و دکوراسیون در جهان آشنا شویم (۱) فرانسه

طراحی مبلمان و دکوراسیون یکی از جذاب ترین حوزه هایی است که علاقه مندان به هنرمدرن می توانند در آن خلاقیت و نوآوری های خود را به نمایش گذاشته و از سوی دیگر به توسعه صنعت کمک نمایند. دانشگاه های متعددی درجهان به صورت اختصاصی این رشته را تدریس می کنند. دراین سری مطلب شما را دانشکده های مهمی که این رشته را ارائه می کنند آشنا می کنیم.

ECOLE CAMONDO

راه‌های ارتباطی:

E-mail: [email protected]

Tel.: +33 (0)1 43 35 44 28

Fax: +33 (0)1 43 27 23 49

وب‌سایت: www.lesartsdecoratifs.fr

در سال ۱۸۸۲ تعدادی از کلکسیون دارها باهدف بهتر کردن هنرهای تجسمی و ارتباط برقرار کردن بین فرهنگ و صنعت و طراحی و تولید این مرکز را دایر کردند که Union centrale des Arts décoratifs که به معنی اتحادیه مرکزی هنرهای تزیینی نام داشت و Ecole Camondo بخش تحصیلی آن است که از سال ۱۹۴۴ شروع به فعالیت کرده است. این دانشگاه شامل دارای دو رشته طراحی داخلی و طراحی محصول است.

École Nationale Supérieure des Arts Décoratifs

راه‌های ارتباطی:

۳۱, rue dUlm

۷۵۲۴۰ Paris cedex 05, France

t. +33 1 42 34 97 00

f. +33 1 42 34 97 85

وب‌سایت: www.ensad.fr

این دانشگاه عمومی یکی از معتبرترین مراکز آموزشی فرانسه است که در منطقه Rue dUlm در پاریس قرار دارد. این دانشگاه قدمت بسیاری دارد و در سال ۱۷۶۶ در فرانسه ساخته شد و تأثیر بسیاری در طراحی فرانسه و همچنین جنبش آرت دکو داشته است. این دانشگاه دارای دانشکده‌های هنر، انیمیشن، طراحی محصول، طراحی گرافیک، طراحی پارچه، طراحی لباس، عکاسی و طراحی صحنه است.

ÉCOLE BOULLE

راه‌های ارتباطی:

École Boulle

[email protected]

۹, rue Pierre-Bourdan

۷۵۵۷۱ Paris cedex 12, France

t. +33 1 44 67 69 67

f. +33 1 43 42 22 66

وب‌سایت: www.ecole-boulle.org

این دانشگاه در سال ۱۸۸۶ ساخته شد و تا امروز یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های هنر و دیزاین در اروپا است. این دانشگاه در ابتدا در مرکز مبلمان سازی و نجاری قرار داشت و بیش‌تر در این زمینه کار می‌کرد اما پس از جنگ جهانی دوم و با مدرن شدن این دانشگاه رشته‌های جدیدی که با فضا، طراحی داخلی و غیره مرتبط بودند نیز اضافه کرد و به دانشگاه هنرهای کاربردی تبدیل شد. این دانشگاه اکنون رشته‌هایی در زمینه دیزاین، صنایع‌دستی و طراحی محیطی دارد.