با تغییرات کوچک خانه خود را بهاری کنید

با نزدیک شدن به بهار و سال نو همه ما دوست داریم که با ایجاد تغییراتی دکوراسیون خانه خود را نو کنیم و تنوع ایجاد کنیم. اما بهترین و ساده ترین راه برای بهاری کردن فضا چیست؟ 

۱.استفاده از چوب:

چوب متریالی مناسب و کارآمد برای ایجاد کردن فضایی گرم، صمیمی و راحت است و حسی از طبیعت را به خانه اضافه می‌کند. استفاده از چوب خام باعث می‌شود تا تفاوت رنگ، بافت و نقش آن مانند یک اثر هنری زیبایی را دو چندان کند. چوب‌های طبیعی می‌توانند به عنوان میز، تابلو و یا در هر بخشی از خانه استفاده شوند و به زیبایی بهار و طبیعت را به خانه شما می‌آورند.

۲.رنگ های پاستلی:

استفاده از رنگ‌های پاستلی روش بسیار خوبی برای اضافه کردن رنگ و حس بهاری به دکوراسیون خانه هستند. شاید این رنگ‌ها در نگاه اول بی روح به نظر برسند، اما ترکیب آن‌ها با رنگ‌های برنز و فلز می‌تواند بسیار جالب باشد و فضای بهاری مدرن را در خانه شما به وجود بیاورد.

۳. تزئینات رنگارنگ:

اگر به رنگ‌های پاستلی علاقه ندارید، ترکیب رنگ‌های خنثی با تزئینات رنگارنگ می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. رنگ‌های خنثی فضای شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهند و این امکان را می‌دهند تا از تزئینات و اکسسوری های مختلف با سبک‌های متنوعی استفاده شود. برای با نشاط کردن فضا می‌توانید از کوسن‌ها، تابلو و یا یک قطعه مبلمان با رنگ متفاوت و شاد استفاده کنید. این روش اجازه می‌دهد تا با استفاده از رنگ و سبک‌های مختلف حس‌های متفاوتی را به وجود آورید و تنوع ایجاد کنید.

۴.آینه:

بهار فصل طراوت، نور و رنگ است و برای تجلی این شادابی در خانه می‌توانید با استفاده از آینه و ترکیب آن‌ها با یکدیگر فضایی باز و شفاف ایجاد کنید که نور طبیعی بیرون را چند برابر می‌کند. آینه‌ها می‌توانند با شکل‌های مختلف کنار هم قرار بگیرند و ترکیبی زیبا ایجاد کنند. استفاده از آینه‌های افقی فضای شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

۵. پارچه رنگارنگ

از پارچه‌های نقش دار و رنگارنگ استفاده کنید. روتختی و پرده‌هایتان را عوض کنید و از طرح‌های شاد استفاده کنید. پارچه‌ها علاوه بر استفاده‌های معمول می‌توانند به عنوان تابلو استفاده شوند و یا با انداختن آن‌ها روی مبل یا میز می‌توانید تغییر بسیاری در سبک و حال خانه به وجود بیاورید.