با این دست سازه های تزئینی به استقبال پاییز بروید

تزئینات DIY از پرطرفدارترین تزئینات و روش‌های تغییر دکوراسیون هستند. DIY: Do It Yourself به معنی خودت انجامش بده به ساخت محصولات و انجام کارهایی اطلاق می‌شود که هر کسی با کمی مهارت و خلاقیت می‌تواند از پس آن‌ها بربیابید بدون اینکه نیازمند صرف هزینه زیاد باشد و یا بخواهد به محصولات کارخانه‌ای رجوع کند و یا از خدمات شرکت‌های ارائه دهنده خدمات استفاده کند. تزئینات و اشیاء دکوری «خودت انجامش بده» از این جهت می‌توانند جالب باشند که می‌توانید بنا به طرح کلی دکوراسیون و سبک مبلمان‌تان در آن‌ها تغییراتی ایجاد کنید و طوری بسازیدشان که کاملا منطبق و مطابق با سلیقه خودتان باشند. در این مطلب اید‌ه‌هایی خلاقانه برای دست‌سازه‌های پاییزی را خواهید خواند که تنها به اجرا درآوردن یکی دو مورد از آن‌ها می‌تواند عطر و بوی نسیم وزان و مطبوع پاییزی را با خود به همراه بیاورد. پس برخیزید و شکوه خزان را به خانه‌ها آرید!

بطریهای پاییزی
بطریهای پاییزی

بطری‌های پاییزی

از بطری‌ها و قوطی‎‌های مختلفی که هرروز محصولات غذایی را درونشان می‌خرید خلاقانه استفاده کنید. با رنگ مخصوص شیشه آن‌ها را به رنگ‌های پاییزی دربیاورید؛ مثلا قرمز، زرد، آجری یا سبزهای تیره. حالا شیشه‌های رنگی تزئینی دارید که می‌توانید به عنوان گلدان و یا جای لوازم تحریر برای زیباتر شدن فضای منزل از آن‌ها استفاده کنید.

حلقه تزئینی پاییزی

حلقه تزئینی پاییزی

حلقه تزئینی پاییزی

در هوای پاییز و وقتی که هوا از گرمای طاقت‌فرسا فاصله گرفته و هنوز به سرمای زمستان نرسیده، گیاهان و گل‌ها ماندگاری بیشتری دارند. برای تزئین خانه مخصوصا در ورودی، شاخه‌های گندم، گل‌ها و برگ‌های پاییزی را در کنار هم حلقه کنید، برای درست ماندن تمام این گیاهان در کنار هم می‌توانید از مفتول‌های نازک استفاده کنید تا شکلی دایره‌ای به خود بگیرند. یک حلقه گل درست کنید که با آویزان کردن یا چسباندنش روی در وروی؛ نشاط و شادی را به هرکسی که وارد خانه می‌شود القا می‌کند.

طبیعت پاییزی در خانه

طبیعت پاییزی در خانه

طبیعت پاییزی در خانه

این یکی از ساده‌ترین کاردستی‌هایی هست که برای زیبا کردن خانه و بخشیدن حس و حال پاییزی به آن می‌توانید انجام دهید. در عصرهای طولانی و حوصله سر بر پاییز سراغ کشو لوازم تحریر بروید و گواش را بردارید. حالا هر میوه یا دانه پاییزی را که دارید رنگ کنید، بلوط، کاج یا حتی برگ‌های خشک. این کوچک‌های رنگی و شاد را داخل یک ظرف شیشه‌ای بزرگ بریزید یا روی میز پخش کنید و از نگاه کردن به رنگ‌های شادشان لذت ببرید

پاییزی شاد با کدوهای شاد

پاییزی شاد با کدوهای شاد

پاییزی شاد با کدوهای خوشحال

کدو یکی از میوه‌های پرطرفدار فصل سرماست که به هر شکل و هر طعمی درمی‌آید. سوپ کدو، حلوای کدو و تکه‌های سرخ‌شده آن از خوراکی‌های پرطرفدار این فصل هستند. این میوه گرد و خوشرنگ همیشه به عنوان یکی از تزئینات آشپزخانه‌ها نیز به کار رفته است. به خاطر پوست سفت و محکمش، به راحتی می‌توان روی آن نقاشی و زیبایی خانه را چند برابر کرد. کدو را از بیشتر میوه‌فروشی‌ها می‌توانید تهیه کنید، اما اگر به هیچ عنوان به آن دسترسی ندارید از سفال فروشی‌ها می توانید انواع و اقسام سفال های گلی با رنگ های مختلف ر ا بخرید و استفاده کنید.

بطریهای خلاقانه

بطریهای خلاقانه

جادوی رنگ و روبان!

باز هم بطری‌ها اما این‌بار بطری‌هایی که صرفا جنبه تزئینی دارند و قرار نیست کاربردی داشته باشند. با رنگ و روبان تقریبا می‌شود هر چیزی را به یک وسیله تزئینی تبدیل کرد. از بطری‌های قدیمی و کهنه گرفته تا قاب عکس‌. یک دور در خانه بزنید و بطری‌های شیشه‌ای از کار افتاده را از گوشه و کنار جمع کنید، حالا بساط رنگ‌آمیزی را پهن کنید و روی آن‌ها با رنگ مخصوص شیشه طرح‎‌ها و نقش‌های دلخواهتان را بکشید. بعد از خشک شدن می‌توانید با گره زدن یک روبان به دور بطری آن را تکمیل کنید، این بطری‌های رنگی انتخاب خوبی برای جان بخشیدن به میز غذاخوری هستند.

یک ظرف پر از پاییز

یک ظرف پر از پاییز

یک ظرف پر از پاییز

این ظرف پر از پاییز، بهترین راه حل شاغل‌ها و کسانی است که وقت و حوصله انجام کارهای دستی را ندارند. یک ظرف حصیری روی میزتان بگذارید و سر راه، در خیابان و هنگام برگشتن به خانه کاج‌، بلوط و برگ جمع کنید. این غنیمت‌های پاییزی را درون ظرف بریزید و از زیبایی بی‌دردسر میز و اتاق لذت ببرید.

تنگ میوه

تنگ میوه

تنگ میوه

تنگ فقط در نوروز و برای ماهی استفاده نمی‌شود. تنگ‌های شیشه‌ای را از کمدها بیرون بیاورید و آن‌ها را با برگ و میوه‌های پاییزی پر کنید؛ حتی می‌توانید چند شمع گرد کوچک داخل تنگ روشن کنید و پاییز را در یک مخزن شیشه‌ای کوچک مهمان خانه‍‌ تان کنید.

تزئین با میوه های پاییزی

تزئین با میوه های پاییزی

تزئین با میوه های پاییزی

از دیوارهای بی‌طرح و لخت خانه خسته شده‌اید؟ کافی است چند کاج تازه را از نزدیک‌ترین درخت بچینید و به خانه بیاورید. حالا با طناب‌های کنفی که به راحتی در خرازی‌ها پیدا می‌شوند آن‌ها را از بالاترین نقطه گره‌ بزنید و ادامه بلند طناب را به جاهای مختلف خانه آویزان کنید، از مگنت‌های دیواری، دیواره‌های کتابخانه یا حتی دستگیره‌های در.

کدوی دست‌ساز

کدوی دست‌ساز

کدوی دست‌ساز

طرفدار کدو حلوایی هستید و نمی‌دانید لوله‌های قدیمی بخاری را چکار کنید؟
خیلی ساده است. لوله‌های آلمینیومی را که به آسانی تا می‌شوند جدا کنید و به صورت دایره دربیاورید. حالا با رنگ فلز یا گواش آن را رنگ کنید و رویش را با تکه‌های پوشال یا برگ‌های خشک تزئین کنید. کدو حلوایی تزئینی شما آماده است!

تابلوی پاییزی

تابلوی پاییزی

تابلوی پاییزی

این تابلو زیبا را می‌توانید با یک قاب قدیمی، چند شاخه نازک و نسبتا جوان درخت و مقوا درست کنید. البته اگر کلاغ دوست ندارید یا از آن می‌ترسید، هر طرحی را که دلتان می‌خواهد روی مقوای مشکی ضخیم بکشید و میان شاخه‌ها نصب کنید. بعد شاخه‌ها را با چسب چوب به صورت نامنظم درون قاب بچسبانید و دیوارتان را پاییزی کنید.