محصولات ایکیا برای سگ و گربه‌ها
طراحی صنعتی

ایکیا اولین سری محصولات خود برای سگ و گربه‌ها را به بازار روانه کرد

۲
(۳)
محصولات ایکیا برای سگ و گربه‌ها
محصولات ایکیا برای سگ و گربه‌ها

این لوازم هم بسیار کاربردی هستند و هم در کنار وسایل دیگر منزل ، ترکیب جالب و بامزه‌ای ایجاد می‌کنند. در این مقاله به بررسی اولین و جدیدترین محصولات ایکیا برای سگ و گربه‌هامی‌پردازیم.

مبلمان مخصوص ایکیا برای حیوانات

مبلمان مخصوص ایکیا برای حیوانات

۱. به مبلمان مخصوص حیوانات سلام کنید

در نگاه اول، این مبلمان کوچک، شبیه مبلمان مورد استفاده معمول در منزل هستند. مبلمانی که هم با‌مزه است و هم با‌کیفیت. این اولین وسیله کاربردی برای سگ‌ها و گربه‌ها است، جایی برای نشستن و یا لم دادن. جنسی که برای ساخت این مبلمان در نظر گرفته شده است، برای حیوانات ضد حساسیت است، زیرا توسط متخصصان حرفه‌ای طراحی شده است.

پوشش جدید پایه های میز ایکیا برای بازی گربه ها

پوشش جدید پایه های میز ایکیا برای بازی گربه ها

۲. به گربه‌ها امکان خراش دادن بدهید

شاید شما بار‌ها این حرکت گربه‌ها را دیده باشید که ناخن‌های خود را به دیوار یا لبه و پایه‌های میز و صندلی می‌کشند تا هم آن‌ها را بخارانند و هم بازی کنند. پوشش جدیدی که ایکیا طراحی کرده است، پایه‌های صندلی‌ها و میز‌ها را به سرعت تبدیل به وسیله بازی و خاراندن پنجه‌‌های کوچک گربه‌ها می‌کند و همچنین از آسیبی که خراش پنجه‌های آن‌ها به وسایل می‌زند، جلوگیری می کند.

جعبه های بازی ایکیا برای حیوانات خانگی

جعبه های بازی ایکیا برای حیوانات خانگی

۳. قفسه‌هایی همچون کتابخانه

با داشتن جعبه‌های کوچک مناسب گربه و سگ می‌توان، خانه های کوچک و قابل حمل را برای حیوانات خانگی دست و پا کرد، که هم با نمک هستند، هم فضای کمی را اشغال میکنند، و هم حیوانات بازیگوش در آن احساس راحتی می‌کنند. این قفسه‌‌ها شبیه به کتابخانه‌های کوچکی هستند که تقسیم‌بندی ساده ای دارند.

تخت چند کاره ایکیا برای حیوانات خانگی

تخت چند کاره ایکیا برای حیوانات خانگی

۴. یک تخت با دو کارایی

تخت جدید ایکیا برای حیوانات، امکانات جالبی را در اختیار خریداران آن قرار می دهد. این تخت به صورت برعکس، می تواند شبیه به جعبه‌ای با دیواره‌هایی در اطراف و یک سقف شود که در ورودی کوتاهی دارد. حیوانات می توانند به‌راحتی داخل آن شوند و در تاریکی و آرامش، یک فضای بسته برای خواب داشته باشند. با برعکس کردن آن، این خوابگاه، شبیه یک جعبه عمل می‌کند که در آن تشک مخصوص قرار می‌گیرد و تختی دو یا تک نفره برای حیوانات فراهم می‌کند. این تخت با ظاهر زیبا و جالبی که دارد، می‌تواند در کنار دیگر وسایل منزل، حتی در پذیرایی و کنار مبلمان‌ خانه، مثل یک میز کوچک عمل کرده. یا جایی برای لم دادن حیوانات در کنار صاحبان آن‌ها باشد.

حتما بخوانید:  طراحی پایدار چیست؟
ساک جدید ایکیا برای حمل حیوانات

ساک جدید ایکیا برای حمل حیوانات

۵. یک سفر سبک و راحت همراه حیوانات

ممکن است بار‌ها به دلیل سنگینی قفس جا‌به‌جایی حیوانات، آن‌ها را با خود بیرون نبرده باشید و یا آنقدر این ساک‌ها بزرگ و سنگین باشند که ترجیح ‌دهید حیوانات کوچک خود را بدون وسیله بیرون ببرید، که در این صورت هم حیوانات شما آزار می بینند و هم خودتان خسته می‌شوید. ایکیابا با بررسی این مشکل در بیشتر کالاهای موجود در بازار حیوانات، محصولی جدید طراحی کرده است که مناسب حمل و نقل، جا‌به‌جایی راحت و سفر بردن حیوانات باشد؛ یک ساک سبک بدون میله‌های عجیب و آزار دهنده، از جنس مناسب و ضدآب که یک دیوار آن با تور پوشیده شده است که هم هوا در آن جریان دارد و هم حیوان به راحتی می تواند اطراف را ببیند.

تونل بازی ایکیا برای حیوانات خانگی

تونل بازی ایکیا برای حیوانات خانگی

۶. تونل بازی برای حیوانات بازیگوش

چه چیزی هیجان‌انگیزتر از یک تونل بازی و اسباب بازی جالب برای گربه‌های بازیگوش است؟ چرا که دیدن بازی گربه‌ها بسیار جذاب است. از سردرگم شدن گربه ها تا دنبال دم خود دویدن آنها، از لذت‌های بی پایان کسانی است که علاقه خاصی به حیوانات دارند. ایکیا به غیر از وسایل آسایش و راحتی حیوانات، وسایل سرگرمی و بازی نیز برای آنان طراحی کرده است. تونلی که توسط این کمپانی طراحی شده است، به راحتی باز و بسته می‌شود و وسیله مناسبی را برای سرگرمی حیوانات فراهم می کند.

خانه پایه دار ایکیا برای گربه ها

خانه پایه دار ایکیا برای گربه ها

۷. خانه گربه‌ای پایه دار یا خانه درختی

این خانه از آن دسته امکانات به شدت کاربردی است. این خانه‌ ی مکعبی را می توان بر روی پایه های بلند قرار داد و به تمام نقاط خانه برد. البته جالب است بدانید که به غیر از آنکه این وسیله، خانه گربه باشد، میتواند تبدیل به میز کوچکی برای قرار دادن برخی وسایل در پذیرایی شود. همچنین می‌توان با جدا کردن پایه‌ها، آن را در هر گوشه‌ای استفاده کرد. چنین طرحی باعث می‌شود گربه‌ها لذت داشتن خانه درختی را نیز تجربه کنند.

حتما بخوانید:  9 محصول ارزان قیمت و پرطرفدار ایکیا
وسایل بازی مخصوص ایکیا برای حیوانات خانگی

وسایل بازی مخصوص ایکیا برای حیوانات خانگی

۸. توجه به علایق حیوانات

طراحان و محققان ایکیا با توجه به علایق حیوانات دست به ابتکاراتی زدند که خلاقانه اند. آن‌ها متوجه شده اند که گربه‌‌ها به سطوح بافت‌دار و نرم علاقه دارند و همچنین از بازی با ابزارآلاتی که دندانه دار باشند نیز لذت می‌برند. با توجه به این ویژگی‌ها، برای آنان سطوحی را طراحی کردند که با کشیدن پنجه بر آنها هیجان‌زده می‌شوند؛ به همین علت تعداد زیادی از وسایل بازی گربه‌ها را با این ویژگی ساخته اند. اما سگ‌ها علاقه خاصی به پنهان کردن و پیدا کردن و حتی خاک بازی دارند و این علاقه، باعث طراحی وسایل جالب توسط ایکیا برای سگ‌ها شده است.

کوسن های مخصوص ایکیا برای حیوانات خانگی

کوسن های مخصوص ایکیا برای حیوانات خانگی

۹. ارتباط حیوانات با وسایل خاص

حتما شما نیز متوجه این موضوع شد‌ه‌اید، که حیوانات گاهی به وسایل خاصی علاقه پیدا می‌کنند و این علاقه باعث می‌شود که بو‌ها را تشخیص دهند و یا حس متفاوتی نسبت به شخص یا وسیله‌ای داشته باشند. ایکیا به ساده‌ترین روش‌ از این ویژگی استفاده کرده است و دست به ساخت کوسن ساده و با جنسی که آنها دوست دارند زده اند، تا با قرار دادن آنها در تخت یا مبل شخصی، این لذت برایشان فراهم شود. با وجود این کوسن و یا هر وسیله دیگر، سگ یا گربه تا حدی در مکان مورد علاقه‌اش استراحت می‌کند و ممکن است آرام‌ نیز شود.

ظرف غذای مخصوص ایکیا برای حیوانات خانگی

ظرف غذای مخصوص ایکیا برای حیوانات خانگی

۱۰. ظرف‌های کم عمق برای پرخور‌ها

گربه‌ها به‌طور کلی در تنظیم میزان غذای مصرفی، بهتر از سگ‌ها عمل می‌کنند. اما همچنان برخی از نژاد سگ‌ها عادت به پرخوری دارند و نمی‌توانند در میزان مصرف غذا کنترل داشته باشند. علاوه بر این سگ‌ها در غذا خوردن، هم سریع‌تر و هم شلوغ‌تر از گربه ها عمل می کنند که معمولا منجر ‌به خراب‌کاری و یا چپه شدن ظرف غذایشان می‌شود. طراحان ایکیا به این موضوع نیز فکر کرده‌اند و دست به ساخت ظرف غذای مخصوص سگ‌ها زده‌اند. ظرفی با عمق کم و با قسمت‌های مختلف که غذا در آن تقسیم می‌شود و آن‌ها را بیشتر مشغول می‌کند و همچنین ظرف غذا نیز چپه نمی‌شود و در این صورت سگ‌ها عادت پرخوری را فراموش می‌کنند.

حتما بخوانید:  طراحی صندلی مخصوص کودکان
محصولات ایکیا برای حیوانات خانگی

محصولات ایکیا برای حیوانات خانگی

بقیه وسایل طراحی شده از این کمپانی، شامل اسباب بازی، قلم‌مو‌‌های نقاشی، زمین‌های بازی و تخت‌های مختلف و … می شود. یکی از مهم‌ترین ویژگی های وسایل ایکیا، زیبایی در طراحی است. تا به ‌حال یکی از بزرگ‌ترین مشکلات صاحبان حیوانات خانگی نازیبا بودن این وسایل بود که با وجود اشغال کردن فضای زیاد در منزل، هیچ کارایی و تناسبی با دیگر وسایل خانه نداشتند. اما طراحان ایکیا این امکان را فراهم کردند تا خریدارانشان برای داشتن هر وسیله چندین انتخاب مناسب داشته باشند. مورد مهم دیگر، بررسی دقیق رفتار و ویژگی‌های رفتاری حیوانات از هر نژادی است که محققان با ظرافت تمام آنان را مورد توجه قرار داده‌اند.

محصولات ایکیا راحتی و آسایش حیوانات خانگی را فراهم می کنند.

محصولات ایکیا راحتی و آسایش حیوانات خانگی را فراهم می کنند.

محصولات ایکیا علاوه بر کار‌آمد بودن، بسیار مقرون به صرفه نیز هستند. در ساخت این محصولات علاوه بر کارآیی به مصالح اولیه ساخت، طراحی زیبا و جذاب و همچنین قیمت‌های منصفانه توجه شده است. این اولین بار است که ایکیا محصولات مخصوص حیوانات را ایجاد کرده و با اینحال توانسته از بسیاری از برندهای مشهور در این بازار پیشی بگیرد. به همین علت باید منتظر ماند و دید در سری بعد چه خلاقیت‌هایی را می‌توان از این کمپانی دید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۲ / ۵. تعداد نظرات: ۳

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط