این لوازم جانبی را حتما در حمامتان بگنجانید

خانه‌ شما اتاق‌های زیادی دارد، اتاق نشیمن، خواب و غذاخوری. در بعضی از خانه‌ها، اتاقی برای کار و مطالعه هم در نظر گرفته می‌شود. دکوراسیون  این اتاق‌ها همیشه موردتوجه بوده و هست. اما آیا فکر نمی‌کنید که یک اتاق مهم دیگر را از قلم انداخته‌اید؟ بله درست حدس زدید. حمام! بخشی از خانه که کمتر به دکوراسیون و طراحی آن توجه می‌شود حال اینکه اهمیت کمتری از دیگر  فضاهای خانه ندارد. در ادامه با لوازم جانبی که حتما باید در طراحی دکوراسیون حمام مدنظر داشته باشید اما معمولا از آن‌ها غفلت می‌شود، بیشتر آشنا شوید.

دکوراسیون حمام
دکوراسیون حمام

حمام یکی از اتاق‌های مهم منزل است و قریب به اتفاق تمام خانه‌ها دست کم یک حمام دارند. درست است که وقت آن‌چنانی را در این اتاق مرطوب نمی‌گذرانید، اما دقت کنید که حمام جایی است که شمارا از تنش‌ها و آلودگی‌ها می‌زداید و شما را آرامشی دوچندان به گذراندن ادامه‌ روز دعوت می‌کند. پس لازم است حتماً به فضای آن با دقت بیشتری بیندیشید و ترکیب فوق‌العاده‌ای برای چیدمان آن در نظر بگیرید.

این لوازم جانبی حمام شما را زیباتر می کند

این لوازم جانبی حمام شما را زیباتر می کند

تغییرات اساسی یا تغییرات جزیی با لوازم جانبی؟

ممکن است به تازگی حمام را رنگ و کاشی‌هایش را تعویض کرده باشید یا اصلاً در خانه‌ اجاره‌ای ساکن باشید و امکان تغییر کاشی‌ها برایتان وجود نداشته باشد. یا وقت و بودجه‌ شما اجازه‌ تغییرات اساسی را ندهد. پس چاره کار چیست؟ اگر شرایط لازم برای تغییرات بزرگ درحمام خانه‌ خود را ندارید، اصلاً نترسید. با اندک تغییرات هم می‌توانید به آنچه که می‌خواهید برسید. راه‌های زیادی برای زیباسازی فضای حمام بدون صرف هزینه‌ زیاد وجود دارد. در ادامه‌ی مطلب شیوه‌های متفاوتی برای نوسازی و ایجاد فضایی جدید در حمامتان بیان کرده‌ایم. بودجه و سبک شما هرچه که باشد، با این تغییرات جزئی، می‌توانید فضای حمامتان را به کلی عوض کنید.

حوله هایتان را تازه کنید

حوله هایتان را تازه کنید

حوله هایتان را تازه کنید

حوله‌های تازه شسته شده و یا نوی خود را جایی در گوشه‌ای از حمامکه برای این کار تعبیه‌شده است، قرار دهید تا جلوه‌ای به حمامتان ببخشید. لوله کردن و قرار دادن آنها در یک سبد حصیری زیبا، می‌تواند پیشنهاد بسیار مناسبی باشد. قرار دادن یک گل یا گیاه سبز در کنار سبد هم ظرافت و طراوت را چاشنی فضای شما خواهد کرد.
سنگ های تزئینی برای نگه داری جواهرات در حمام
سنگ های تزئینی برای نگه داری جواهرات در حمام

از سنگ و وسایل براق استفاده کنید

سطوح براق می‌توانند در یک حمام فوق‌العاده عمل کنند. خطوط تمیز و درخشنده‌ آنها می‌تواند جلوه‌ای مدرن و شیک به حمام ببخشد. استفاده از یک ورق تخت سنگ برای نگه‌داری از زیورآلاتتان حین شست‌وشو، می‌تواند فوق‌العاده خاص باشد. همچنین پیشنهاد می‌شود از نی‌های معطر در کنار این تخت سنگ‌های کوچک استفاده کنید و از عطر آن‌که در حمام می‌پیچد، لذت ببرید.
قفسه های حمام
قفسه های حمام

قفسه های حمام

قفسه فلزی نقره‌ای رنگ حمام برای نگه‌داشتن صابون مخصوص حمام و ملزومات بسیار عالی است. این وسیله به‌تنهایی می‌تواند حمام خالی شما را تبدیل به اتاقی با قفسه‌های موردنیاز کند. نسخه‌ی چوبی این قفسه هم می‌تواند به‌اندازه‌ی جنس کرومی آن جذاب باشد. آن را با صابون‌های معطر و دلخواهتان پرکنید و لذت ببرید.

استفاده از شمع در حمام

استفاده از شمع در حمام

شمع

لبه‌های پنجره محلی ایده‌آل برای قرار دادن لوازم جانبی زیبا در حمام شما است. شمعدانی‌های استیل و یا شیشه‌ای با شمع‌های فوق‌العاده در حمام، می‌تواند محیط پر از آرامشی را برای شما فراهم سازد. اگر حمامی با رنگ‌بندی روشن و یا پررنگ دارید، از رنگ‌هایی برای این وسایل جانبی استفاده کنید که تعادل را در فضا حفظ کند.

 

وسایل رنگی در حمام
وسایل رنگی در حمام

استفاده از وسایل رنگی

هنگامی‌که به دنبال انتخاب لوازم‌ جانبی برای حمام خود هستید، حتماً در انتخاب رنگ‌های آنها دقت کنید. یک دوش سبزرنگ هرگز جایی در حمامی بارنگ بندی آبی ندارد. شما می‌توانید وسایل آرایش خود را که ترکیبی متناسب با حمامتان دارد، در این مکان قرار دهید. درواقع شما می‌توانید با ترکیبی از وسایل ارزان و گران‌قیمتی که در اختیار دارید، محیطی مناسب برای خود مهیا کنید.
نصب قاب های دیواری در حمام
نصب قاب های دیواری در حمام

قاب های دیواری در حمام

بله درست است، شما در حمامتان هم می‌توانید قاب عکس‌هایی قرار دهید که یادآور روزهای خوش شما هستند. هنگامی‌که در وان حمام، ریلکس می‌شوید، با نگاه کردن به این تصاویر، خاطرات خوشی را یادآوری می‌کنید که بسیار لذت‌بخش خواهد بود. مطمئنا به این نکته توجه دارید که قاب هایی را انتخاب کنید که درمقابل رطوبت مقاوم باشد و تابلوها را در دورترین نقطه نسبت به دوش قرار دهید.
سبد لباس در حمام
سبد لباس در حمام

سبد لباس

درست است که دیدن سبد لباس، آن‌هم لباس‌های چرک چندان خوش‌آیند به نظر نمی‌رسد، اما اگر کمی زاویه دید خود را تغییر دهید، خواهید دید که شما با قرار دادن یک سبد زیبا و حصیری، می‌توانید چاشنی صمیمت را به فضای حمامتان بیفزایید. این یعنی محیطی دلپذیرتر و آرامش‌بخش تر! سبد را زیر سینک دستشویی قرار دهید و لباس‌ها را منظم درون آن بگذارید. حتی می‌توانید از سبدهای دو قلو نیز استفاده کنید و یکی از آنها را به‌قرار دادن لباس‌های تمیز اختصاص دهید.

استفاده از گل های طبیعی یا مصنوعی در حمام

استفاده از گل های طبیعی یا مصنوعی در حمام

استفاده از گل های طبیعی

هنگامی‌که شاخه و یا دست گلی را دریافت می‌کنید، احتمالاًحمامآخرین جایی است که برای قرار دادن آنها به ذهنتان می‌رسد. شاید در وهله‌ اول، قرار دادن گل تازه و طبیعی در حمام، کمی غیرطبیعی به نظر برسد، اما می‌تواند ظرافت و لطافت را به این فضا بیفزاید. کافیست گلدانی متناسب بارنگ و استایل حمام خود انتخاب کنید و درون آن را با شاخه‌هایی از گل‌های طبیعی پرکنید، آن‌وقت می‌توانید تغییر فوق‌العاده‌ای را که در محیط حمامتان رخ می‌دهد، ببینید. اگر انجام این‌کار با گل‌های طبیعی برایتان سخت است امروزه گل‌های مصنوعی زیبایی با شباهت بسیار به گل های طبیعی در بازار موجود است و می‌توانید از گل‌های مصنوعی هم استفاده کنید.

جاسازهای کوچک

جاسازهای کوچک

جاسازهای کوچک

اگر حمام شما کوچک است و جایی برای قرار دادن قفسه ندارید و از سویی نیاز دارید تا وسایل موردنیازتان را درجایی نگه‌دارید، پیشنهاد ما به شما استفاده از قفسه‌های باریک و کوچکی است. قفسه‌هایی که می‌توانند هرکجا قرار بگیرند. شما می‌توانید در این قفسه‌ها حوله، صابون و شانه‌ها را دم دستتان نگه‌دارید.

تزئینات دیواری حمام

تزئینات دیواری حمام

تزئینات دیواری حمام

این را فراموش نکنید،حمام مانند سایر اتاق‌های منزلتان است. درست است که کمتر از اتاق نشیمنو یا اتاق‌خوابتان از آن استفاده می‌کنید، اما این بدان معنی نیست که شما می‌بایست نسبت به چیدمان آن بی‌توجه باشید. دیوارهای آن را با طراحی‌ها و تزئینات خاص که جلوه‌ای به حمامتان می‌دهد، تزئین کنید. مثلاً می‌توانید از قفسه‌هایی به شکل کمربند بر روی دیوار استفاده کنید و مجله‌هایی را درون آن نگه‌دارید.

همان‌طور که دیدید، برای آنکه فضای حمام خانه‌تان را تغییر دهید، نیاز به‌صرف هزینه و افزودن وسایل فوق‌العاده‌ای ندارید. با اندکی تغییرات می‌توانید شگفتی بیافرینید.

منبع : idealhome.co.uk