ایده هایی برای تزئین شومینه در زمستان
نشیمن و پذیرایی

ایده هایی برای تزئین شومینه در زمستان

۰
(۰)
انواع شومینه
انواع شومینه

چنانچه ازشومینه‌های الکلی استفاده می‌کنید، کار چندان سختی پیش روی خود ندارید، چرا که با یک جا به جایی ساده می‌توانید آن را به هر جا که دوست دارید و متناسب با چیدمان منزل است، ببرید. اما هنگامی که صحبت از شومینه‌های دیواریو ثابت پیش می‌آید، بحث دکوراسیون و تزئین آن نیز مطرح می‌شود.

تزئین شومینه

تزئین شومینه

استفاده از یک شومینه با سبک و طراحی ساده برای دکوراسیون داخلی خانه بسیار جذاب است. اینکه بتوانیم طاقچه‌ی شومینه را به بهترین شکل ممکن تزئین کنیم، فوق‌العاده لذت بخش خواهد بود.

در تزئین و طراحی شومینه، همیشه لازم نیست که چیزی را از طاقچه‌ی شومینه سنگی بیاویزید یا اینکه خیلی به ارتفاع رفته و تابلو یی نصب کنید. تنها کمی بالاتر از آتش شومینه، جایی که طاقچه‌ای می‌سازد، محلی مناسب برای قرار دادن وسایل غیر قابل اشتغالی است که به آن علاقه دارید، مثلاً چند قوری زیبا در ابعاد و اندازه‌های مختلف یا قرار دادن آینه‌های متفاوت.

ایجاد لایه‌های بیشتر در شومینه، می‌تواند طرحی زیبا از این محصول را ایجاد کند. قرار دادن وسایلی که متناسب با فصل زمستان است می‌تواند حال و هوای خانه را در این روزها، حسابی گرم و صمیمی کند.

چیدن وسایل دکوراتیو روی طاقچه ی شومینه

چیدن وسایل دکوراتیو روی طاقچه ی شومینه

از شومینه یک وسیله ی دکوراتیو گرم و صمیمی بسازید

در حالی که هوای بیرون از خانه سرد است، می‌توانید فضای گرمی را به خانه ببخشید و با یک تزئین فوق‌العاده بر روی طاقچه‌ی شومینه، این اثربخشی را بیشتر کنید.

یک شومینه‌ی گرم با دکوری صمیمی می‌تواند در تمام روزهای فصل سرد دلتان را گرم نگه دارد. برای این کار، هر آنچه که شما و اهل خانه دوست دارید روی طاقچه‌ی شومینه قرار دهید، البته نه آن‌قدر شلوغ و اشتعال زا که فضای روی شومینه را آشفته و بی نظم کند و خطر آفرین باشد.

لابد از خود می‌پرسید چه چیزهایی را روی طاقچه قرار دهیم؟ شمعدان، گلدان ، تابلوی هنری و قاب عکس، آینهمی‌توانند انتخاب‌های بسیار خوبی برای این طاقچه باشند.

ساخت طاقچه برای شومینه

ساخت طاقچه برای شومینه

شومینه های بدون طاقچه

برخی از شومینه ها فاقد طاقچه هستند و بسیاری از افراد هم علاقه ی عجیبی به این طاقچه های زیبا دارند.

چاره ساده است، شما می توانید از قفسه های نصفه ای که فقط کف دارند، بهره ببرید و برای شومینه ی خود، یک طاقچه ی شیک و جذاب ایجاد کنید.

رنگ کردن شومینه

رنگ کردن شومینه

رنگ کردن شومینه

شاید شما در چیدمان منزل خود آن هم در فصل زمستان تغییراتی ایجاد کرده‌اید که با شومینه‌ی اتاق چندان هماهنگی ندارد.

با یک رنگ کردن ساده به راحتی می‌توانید رنگ شومینه را همگام با رنگ چیدمان اتاق کنید و بر زیبایی خانه بیفزایید. البته برای این کار حتما باید از رنگ مخصوص استفاده کنید که وقتی گرما به آن می خورد بو ندهد و یا دچار ترک نشود. رنگ فروشی های معتبر می توانند شما را در این خصوص راهنمایی کنند.

ایده هایی برای تزئین شومینه

ایده هایی برای تزئین شومینه

و ایده هایی دیگر…

اگر شومینه ی خانه ساده است، می توانید با قرار دادن یک فرفورژه نزدیک آن که با فضای اتاق هماهنگ است، فضای گرم تری را در خانه ایجاد کنید.

حتی می توانید تغییراتی در ظاهر شومینه ایجاد کنید و آن چیزی نیست جز استفاده از کاشی های تزئینی. برای جلوگیری از فضایی با خط و خطوط مستقیم زیاد و بی روح، از این کاشی ها بهره برده و با هلالی کردن شومینه، این نقص را بر طرف کنید.

همان طور که مشاهده کردید، این کارهای کوچک می تواند به ایجاد فضایی صمیمی تر کمک شایانی کند.

تزئین دودکش شومینه

تزئین دودکش شومینه

تزئین دودکش شومینه

برخی از دودکش های شومینه های سنگی و دیواری نمایان و برخی دیگر تو کار هستند. برای اینکه جلوه ی ویژه به اتاق نشیمن ببخشید، می توانید با استفاده از کاغذهای دیواری زیبا این دودکش بیرون زده را تزئین کنید و یا اینکه یک آینه به آن قسمت بیاویزید و مجسمههایی متناسب با محیط در آن قرار دهید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.