انواع نورپردازی

دنیای نورپردازی سرشار از خلاقیت و فرم های نو است . یکی وسایلی که درانواع نورپردازی مورد استفاده قرار می گیردچراغ یا لوسترهایی است که از سقف اویزان می شود.یکی ازانواع نورپردازی که خیلی مورد استقبال قرارگرفته لامپ ۲۵ است که به خاطر تعداد قطعاتش به این نام خوانده می شود.این محصول جدیددنیای نورپردازی لامپی است مدرن و مجسمه ای که در بسته بندی تخت ارائه شده است و به سرعت به یکی از محصولات پرطرفدار تبدیل شده است.

چوب مناسب برای انجام کارهای هنری درحوزه نورپردازی بایددارای بافت ریز و محکم باشد که معمولا از چوب های پهن برگان جنگلی استفاده می شود، البته همه چوب های درختان پهن برگ مناسب برای انجام کارهای هنری نمی باشند چون بافت درشت و ناهمگنی دارند،
ویژگی های یک چوب مناسب برای انجام کارهای هنری عبارتست از :
رنگ چوب مناسب و زیبا باشد.
چوب در عین نرم بودن، از بافت ریز و محکمی برخوردار باشد.
گره های موجود در چوب تا حد امکان کم باشند.
مقاومت چوب در برابر سایش و کنده کاری بالا باشد.

طراحی و ساخت این چراغ مدرن در سوئد و توسط Kovac Family انجام شده است.چوب مورد استفاده در ساخت این لامپ ،می تواند از بین چوبهایی با خاصیت پایداری مانندزبان گنجشک انتخاب شود.رنگ این چوب عموماً زرد ملایم است. چوب زبان گنجشک دارای مقاومت و سختی مناسب، نسبتا ارزان و دارای قابلیت فرم پذیری مناسب است از اینرو از چوب زبان گنجشک برای ساخت قطعات چوبی مانند قاب و فریم تابلوها، عصا، راکت تنیس و… نیز استفاده می شود.