از این میزهای جلو مبلی می‌توانید انتظار بیشتری داشته باشید

به اتاق نشیمن منزل خود نگاهی بیندازید، شاید ساده‌ترین عضو دکوراسیون منزل شما میز جلو مبلی باشد. در واقع بسیاری از ما انتظاری زیادی از میز جلو مبلی نداریم و نه‌تنها به چشم یک عنصر دکوراتیو به آن نگاه نمی‌کنیم بلکه حتی در برخی مواقع برای بازتر شدن فضای نشیمن آن را در گوشه‌ای قرار می‌دهیم. این در حالی است که طراحان مبلمان حساب ویژه‌ای روی این قطعه باز کرده‌اند و هر ساله طرح‌های خلاقانه زیادی را به بازار می‌کنند. طرح‌هایی که بعضی از آن‌ها به خاطر فرم و ظاهر جذابشان نوآورانه هستند و بعضی دیگر کاربرد متفاوتی دارند. با چند نمونه از این میزهای جلومبلی متمایز در ادامه آشنا شوید.

میز جلو مبلی Bookniture
میز جلو مبلی Bookniture

روی کتاب‌های خود بنشینید!

یک کتاب از کتابخانه بردارید و بر روی آن بنشینید و وسایلتان را رویش بگذارید! این ایده‌ای است که نخستین بار به ذهن طراحی به نام Mike Mak رسید. او البته به سراغ خود کتاب نرفت بلکه مبلمانی را طراحی کرد که بتواند قالبی شبیه به کتاب به خود بگیرد. این میز با استفاده از تکنیک ساختار کاغذی لانه زنبوری ساخته شده است. گرچه تکنیک‌های کتاب‌سازی و همچنین ساختارهای کاغذی لانه زنبوری قدمتی طولانی دارد اما استفاده از آنها در طراحی مبلمان عمر درازی ندارد. اثر مایک که با این تکنیک ساخته شده Bookniture نام دارد. این محصول یک نشیمن قابل حمل و تاشو است که وقتی جمع می‌شود به شکل یک کتاب درمی‌آید و ساختار آن نیز مشابه به ساختار بازشدن صفحات کتاب است. از این نشیمن می‌توان هم به‌عنوان صندلی و هم به‌عنوان یک میز جلو مبلی جمع و جور استفاده کرد.

میز جلو مبلی Bookniture

میز جلو مبلی Bookniture

مزیت این میز تاشو نسبت به سایر رقیبان خود، نقش دکوراتیو آن حتی در زمان جمع شدن است. محصولات تاشو اغلب به منظور کاهش فضای اشغال شده طراحی می‌شوند، اما این بار مایک ترجیح داده تا با زاویه‌ای دیگر به این مقوله نگاه کند. میز جلو مبلی او نه‌تنها توانسته در فضا صرفه‌جویی کند، بلکه می‌تواند قفسه‌های خالی کتابخانه شما را زیباتر جلوه دهد. مایک برای این میز جلو مبلی قیمتی در حدود ۶۰ دلار تعیین کرده است و امیدوار است که به تولید انبوه برسد.

میز جلو مبلی موشکی!

میز جلو مبلی موشکی!

میزی از جنس رویاهای کودکی

طراحی به نام Stelios Mousarris با الهام از خاطرات کودکی خود یک میز جلو مبلی ساخته که پایه‌های آن شما را به یاد کارتون‌های علمی تخیلی قدیمی می‌اندازد. پایه‌های این میز بامزه پنج موشک در حال پرواز هستند. او برای ساخت این میز جلو مبلی هم از تکنیک‌های سنتی نجاری و هم از روش‌های مدرن نظیر چاپ سه بعدی کمک گرفته است. طراح این اثر قیمت ۵۵۰۰ دلار را برای آن در نظر گرفته است.

میز جلو مبلی Ozzio Newood

میز جلو مبلی Ozzio Newood

میز جلو مبلی Ozzio Newood

بسیاری از ما دست‌کم یک بار در طول عمرمان هنگامی‌که تعداد زیادی مهمان در خانه داریم آرزو کرده‌ایم که وسایل منزلمان بزرگ‌تر از ابعاد فعلی‌شان باشند اما به خوبی می‌دانیم که فضای منزلمان گنجایش وسایلی بزرگ‌تر از این را ندارند. این مشکل سبب شده تا طراحان مبلمان در استودیو Qzeta یک میز جلومبلی قابل گسترش تولید کنند که ظرفیت آن می‌تواند تا ۱۰ نفر افزایش پیدا کند. این میز در هنگامی که ظرفیت ۱۰ نفره دارد به یک میز نهارخوری تبدیل می‌شود.

باز و بسته شدن میز جلو مبلی Ozzio Newood بسیاری را به یاد تغییر شکل ربات‌ها در کارتون‌های دوران کودکی می‌اندازد. این میز ۳۲۰۰ دلار قیمت دارد.

Mister T یک میز جلو مبلی همه‌کاره

Mister T یک میز جلو مبلی همه‌کاره

یک میز جلو مبلی همه‌کاره

پشتی، بالش، پوف یا میز جلو مبلی، اینها وظایفی است که همگی از عهده یک محصول کوچک و جمع و جور به نام Mister T برمی‌آید. این مبلمان چند منظوره و کاربردی از دو بالش، یک سینی و یک سبد ساخته شده است. وقتی بالش داخل سینی قرار می‌گیرد به نشیمن تبدیل می‌شود و وقتی برداشته می‌شود یک میز را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این محصول همچنین با توجه به ابعاد کوچک و وزن کم خود به راحتی می‌تواند جابجا شود. این میز توسط طراحی فرانسوی به نام Antoine Lesur ساخته شده و حدود ۳۵۰ یورو نیز قیمت دارد.

سه میز جلو مبلی در یک میز

سه میز جلو مبلی در یک میز

سه میز در یک میز

طراحی به نام Francesc Ros Fusteria Decoració اخیرا یک میز جلو مبلی چند منظوره طراحی کرده که دو میز عسلی کوچک‌تر را در خود جای می‌دهد. این محصول برای منازلی که با مشکل کمبود فضا مواجه هستند یک گزینه ایده‌آل محسوب می‌شود. این مجموعه شامل یک میز جلو مبلی دایره‌ای شکل است که در داخل آنها حفره‌هایی بزرگ ایجاد شده که در آنها دو میز کوچک‌تر قرار می‌گیرد. وقتی از میزهای عسلی به صورت جداگانه استفاده می‌شود، میزجلومبلی ظاهری متفاوت پیدا می‌کند و در این حالت از حفره‌هایش نیز می‌توان برای قرار دادن ظروف بزرگ نیز استفاده است.

میز جلو مبلی CUB8

میز جلو مبلی CUB8

میز جلو مبلی CUB8

نگاهی به اتاق نشیمن منزل خود بیندازید. چقدر وسایل اضافه اما ضروری را در آنجا مشاهده می‌کنید؟ با این وسایل چه می‌شود کرد؟ این سؤالی است برای بسیاری بی‌پاسخ مانده. اکثرمان نه آنقدر حوصله داریم که تمام این وسایل ریز و درشت را دائما در جای اصلی خود قرار دهیم و نه فضایی مانند کمد و گنجه در اتاق نشیمن داریم تا آنها پنهان کنیم. حال طراحی خوش ذوق از فضای زیر میز جلو مبلی برای مخفی کردن اشیا اضافه در اتاق نشیمن استفاده کرده است. قسمت زیر این میز جلو مبلی به صورت کشویی حرکت می‌کند و یک فضای جادار و بزرگ را برای قرار دادن وسایل در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. البته این ایده ایده تازه‌ای نیست اما فرم‌های جدید و جذابی همواره با این ایده تولید می‌شوند.

میز جلو مبلی یا قفسه کتاب!

میز جلو مبلی یا قفسه کتاب!

میز جلو مبلی یا قفسه کتاب!

فضای خالی زیر میزهای جلو مبلی اگر به شکلی هنرمندانه استفاده شود، امکان نگهداری وسایل زیادی را به شما می‌دهد. در این میان، یک طراح خلاق طرحی جذاب برای دوست داران کتاب تدارک دیده. او فضای خالی زیر میز جلو مبلی را به یک قفسه کتاب تبدیل کرده است. سطح رویی این میز نیز از دو صفحه برخوردار است که با حرکت کشویی دسترسی به کتاب‌ها را امکان‌پذیر می‌کند.

Rotor میز جلو مبلی چند لایه

Rotor میز جلو مبلی چند لایه

Rotor میز جلو مبلی چند لایه

Rotor نام یک میز جلو مبلی جالب توجه است که رویای داشتن یک میز بزرگ در یک فضای محدود را به واقعیت تبدیل کرده است. این میز چند لایه از چندین صفحه روی هم تشکیل شده که همگی در یکی از گوشه‌ها بر روی یک محور قابل چرخش هستند؛ بنابراین، Rotor در عین حال که یک میز جمع و جور محسوب می‌شود می‌تواند به فضایی بزرگ و گسترده برای قرار دادن انواع ظروف پذیرایی نیز تبدیل شود.

میز جلو مبلی غذاخوری!

میز جلو مبلی غذاخوری!

میز جلو مبلی غذاخوری!

با وجود آنکه استفاده از فضای زیر میز جلو مبلی به اندازه کافی خلاقانه و مشتری پسند است اما برخی طراحان باز هم به این ایده بال و پر داده‌اند. برای مثال میز جلو مبلی چندمنظوره فوق، علاوه بر ایجاد فضای کافی برای نگهداری ظروف و وسایل از سطوحی با ارتفاع قابل تنظیم برخوردار است. این قابلیت امکان استفاده از میز برای صرف غذا و دسترسی به وسایل داخلی آن را به طور همزمان فراهم می‌کند.