مدل اتاق خواب

از اهداف این رقابت می توان به درک تجربه ای متفاوت از مسائل مسکن در شهرها، بررسی مشکل بالابودن اجاره ها و ارائه ی راهکارمناسب اشاره کرد .در ضمن می توان گفت که این رقابت حامل این پیام است که در طراحی فضاهای کوچک باید ابتکار و خلاقیت بیشتری به کار گرفته شود.این ۲۴ فضای […]

از اهداف این رقابت می توان به درک تجربه ای متفاوت از مسائل مسکن در شهرها، بررسی مشکل بالابودن اجاره ها و ارائه ی راهکارمناسب اشاره کرد .در ضمن می توان گفت که این رقابت حامل این پیام است که در طراحی فضاهای کوچک باید ابتکار و خلاقیت بیشتری به کار گرفته شود.این ۲۴ فضای کوچک در فضاهای عمومی شهر مونیخ جانمایی شده و به مدت یک ماه میزبان مستاجران می باشند.

مدل اتاق خواب” زیردریایی زرد” که در این مقاله عکسهای آن را مشاهده می کنید در یک پارک عمومی در جزیره ی

این مدل اتاق خواب در مدت ۷ روز و با بودجه ی ۲۵۰ یورو ساخته شده است.(بودجه ی کم یکی از آیتمهای اصلی برای برنده شدن در این مسابقه می باشد.)این فضا با استفاده از مواد بازیافتی و عمدتا متریالهای اهدایی ساخته شده است.از ۱۶ وان حمام فایبرگلس برای استفاده در کف و سقف و دیوارها استفاده شده است. از دربهای ماشین لباسشویی که حالت پریسکوپی دارند برای ورود نور و مشاهده راحتتر محیط پیرامون استفاده شده است.

پیرابین یا پریسکوپ (Periscope) ابزاری است برای دیدن اشیائی که بالاتر از سطح چشم بیننده‌اند (برای نمونه در زیردریایی) یا بگونه‌ای قرار دارند که دیدن مستقیم آنها میسر نیست. این ابزار تشکیل یافته‌است از یک لوله دراز، که در هر یک از دو سر آن منشوری راست گوشه چنان قرار داده شده‌است که نور در اثر تابش کلی درونی از روی وجه بزرگتر آنها با زاویه ۹۰c در هر منشور منحرف می‌شود، بنابراین نور از شیئی مورد نظر در راستای موازی با راستای اولیه (تابش از) شیئی ولی پائین تر وارد چشم ناظر می‌شود.

سازه ی مدولار این اتاق خواب موجب سهولت در حمل و نقل و اسمبل آن می
شود.فرم وان حمام اتمسفری متفاوت واندکی آمیخته با حس شوخ طبعی و
در ضمن فضایی برای نورپردازی در شب را ایجاد کرده است.