اتاق خواب ون گوگ

«اتاق خواب ون‌گوگ» نام نمایشگاه نقاشی از کارهای «ونسان ون‌گوگ» است که  درشیکاگو برگزار می‌شود.در این نمایشگاه علاوه بر ۳ تابلوی نقاشی از «اتاق خواب»، ۳۰ تابلوی دیگر از این هنرمند هلندی عرضه می‌شود و همچنین نسخه دیجیتالی اتاقی که الهام‌بخش ون‌گوگ برای خلق این آثاربوده نمایش داده می‌شود تا بازدیدکنندگان به صورت مجازی درآن فضا قرارگیرند و اثرهای هنری وی را بهتر درک کنند.

موسسه هنر شیکاگو همچنین ماکتی با ابعاد انسانی از این اتاق خواب هنری آماده کرده است که هزینه ی اجاره و اقامت در آن شبی ۱۰ دلار اعلام شده است.علاقه مندان می توانند از طریق سایت Airbnb.com اتاق را رزرو کرده و شبی رویایی را در آن سپری کنند.این اتاق درست مانند نقاشی ون گوگ است و برای تزیین آن از صندلی و تخت خواب و تابلوهایی مشابه نقاشی اصلی استفاده شده است. اتاق به سبک پست-امپرسیونیست تزئین شده و یادآور جنوب فرانسه است.

ونسان ونگوگ یک نقاش پسادریافتگر (پست امپرسیونیسم ) هلندی بود، که کارش تأثیر گسترده‌ای بر هنر قرن بیستم داشت. کاراو شامل پرتره‌ها، خودنگاره‌ها، مناظر، طبیعت بی‌جان، سروها، مزارع گندم و گل‌های آفتاب‌گردان است. او از کودکی به نقاشی علاقه داشت ولی تا اواخر دهه دوم زندگی‌اش نقاشی نکرد. او بسیاری از کارهای شناخته‌شده‌اش را در دو سال آخر زندگی‌اش تکمیل کرد. وی در یک دهه بیش از۲٬۱۰۰ کار هنری تولیدکرد که شامل ۸۶۰ نقاشی رنگ روغن و بیش از ۱٬۳۰۰ نقاشی با آبرنگ می باشد.

هرچند او در زمان حیاتش در گمنامی به سر می برد و در تمام طول عمر خود تنها یک تابلو ، یعنی تاکستان سرخ را فروخت . اما اکنون به عنوان یکی از تاثیرگذارترین نقاشان قرن نوزدهم شناخته می شود.