آینده‌ای روشن برای مبلمان چندکاره

بیش از یک قرن از ساخت اولین مبل چندکاره دنیا می‌گذرد. نخستین بار در اوایل قرن بیستم میلادی شخصی به نام ویلیام مورفی تختی اختراع کرد که به راحتی در دیوار پنهان می‌شد. شاید در آن زمان کسی تصور نمی‌کرد که این ایده عجیب به یکی از نیازهای انسان‌های آینده تبدیل شود. یک قرن پس از ایده ویلیام مورفی، مشکلاتی نظیر کاهش مساحت خانه‌ها و هزینه زیاد لوازم منزل سبب شد تا طراحان دوباره به فکر طراحی محصولاتی با قابلیت تبدیل به چند وسیله بیفتند. ایده‌هایی که اگرچه برخی از آنها کاربردی به نظر نمی‌رسند اما می‌توان حدس زد که در آینده نقش قابل توجهی در دکوراسیون منازل ایفا خواهند کرد. در این روز که روز سفر به زمان نام گرفته سری زده‌ایم به آینده و دنیای مبلمان‌ چندکاره و تبدیلی که در آینده خواهند درخشید.

مبل تخت خواب شو Doc
مبل تخت خواب شو Doc

مبل تخت خواب‌شو داک

یکی از مبل‌های چندکاره‌ای که به سرعت مورد توجه قرار گرفت مبل تخت خواب‌شو داک (Doc) بود. این محصول در ظاهر یک مبل راحتی بزرگ با ظاهر بسیار زیباست اما با چند حرکت ساده به یک تخت خواب دو طبقه جادار تبدیل می‌شود. ابعاد بزرگ این مبل (بیش از ۲ متر طول و حدود ۱ متر عرض) در کنار راحتی و مقاومتی که فراهم می‌کند، موجب شد تا به یکی از بهترین و کاربردی‌ترین مبل‌های چندکاره حال حاضر در دنیا تبدیل شود.

میز Prasat با قابلیت تبدیل به کتابخانه

میز Prasat با قابلیت تبدیل به کتابخانه

میز-کتابخانه پراسات

یک کتابخانه که قابلیت تبدیل شدن به یک میز بزرگ را داشته باشد احتمالاً برای بسیاری از علاقه‌مندان به مبلمان تبدیلی به خصوص آنها که فضای کمی در منازل خود دارند جذاب خواهد بود. میز پراسات (Prasat) محصولی با سبک روستیک و ساخته شده از چوب و آهن است که با یک چرخش ساده می‌تواند به کتابخانه تبدیل شود. از جمله ویژگی‌های این میز عدم نیاز به برداشتن وسایل از روی میز یا کتابخانه پیش از چرخش است، چراکه تخته‌ها در هر حالتی ثابت هستند و تکان نمی‌خورند.

میز و صندلی D-Vision

میز و صندلی D-Vision

میز-صندلی دی-ویژن

محدودیت روزافزون فضای آپارتمان‌ها موجب شده که گاهی امکان قرار دادن میز، صندلی، کتابخانه و سایر لوازم ضروری در اتاق‌های نشیمن کوچک وجود نداشته باشد. این معضل سبب شده که طراحان مبلمان ایده‌های جالبی برای حل آن ارائه دهند، ایده‌هایی نظیر صندلی‌های تاشو، میزهای جلو مبلی چندکاره و پاف که هر یک به نوعی سعی دارند مشکل کمبود فضا را رفع کنند. در این میان شرکتی به نام دی-ویژن (D-Vision) میزی طراحی کرده که می‌تواند به یک صندلی نرم و راحت تبدیل شود.

تخت خوابی با قابلیت تبدیل شدن به میز

تخت خوابی با قابلیت تبدیل شدن به میز

تخت-میز بام بی

مبلمان کودک یکی از گران‌قیمت‌ترین وسایلی است که ممکن است در طول زندگی خود خریداری کنید. در این بین، تخت خواب کودکان به دلیل رشد و افزایش قد سریع آنها با سرعت بیشتری بلااستفاده می‌شوند و در نتیجه چاره‌ای جز خرید یک تخت خواب جدید برای والدین باقی نمی‌ماند؛ اما سؤال اینجاست که با تخت خواب قبلی چه باید کرد؟ این پرسش سرآغاز ایده‌ای جالب برای بخشیدن حیاتی دوباره به تخت خواب کودکان پس از بزرگ شدن آنهاست. طراحان مبلمان شرکت گرو (Gro) تخت خوابی با نام (Bam B Crib) ساخته‌اند که قابل تبدیل شدن به انواع تخت و نهایتا یک میز تحریر بزرگ است؛ بنابراین، والدین کودک دیگر نیازی به خرید تخت از نوزادی تا کودکی و میز تحریر برای نوجوانی را ندارند و می‌توانند تخت خواب قدیمی او را به یک میز بزرگ و جادار تبدیل کنند.

میز تخت خواب شو Cabrio IN محصولی از شرکت Resource

میز تخت خواب شو Cabrio IN محصولی از شرکت Resource

میز تختخواب‌شو کابریو

در حال حاضر هیچ شرکتی به اندازه ریسورس (Resource) توانایی و خلاقیت ترکیب انواع مبلمان مختلف با یکدیگر و ارائه محصولات چندکاره را ندارد. تولیدات این شرکت علاوه بر زیبایی از کارایی بسیار بالایی برخوردارند و کاملا اجرایی هستند. یکی از بهترین نمونه‌ها برای اثبات این موضوع میز تخت خواب شو کابریو (Cabrio IN) است که در هر دو حالت فضای زیادی را در اختیار کاربر خود قرار می‌دهد. این میز با یک حرکت ساده عمودی به یک تخت خواب تبدیل می‌شود. همچنین نیازی نیست وسایل روی میز از روی آن برداشته شود.