آیا روزی خواهد رسید که مبتلایان به سرطان در میهن ما نیز در چنین بیمارستان روحیه بخشی مداوا شوند؟

Thomas Heatherwick توماس هیدرویک برای ساخت مگی سنتر چراغ سبز دریافت کرد.

Thomas Heatherwick توماس هدرویک از نمونه دیگری از طراحی پوشیده از گیاهان خود پرده برداری نمود. این طراحی برای مرکز مراقبت از بیماران سرطانی در یورکشایر انگلستان انجام شده است. و اکنون اجازه برنامه ریزی برای نحوه اجرای پروژه را دریافت نموده است .

“Thomas Alexander Heatherwick” توماس الکساندر هیدرویک ،یک طراح انگلیسی است که استودیوی طراحی خود را در لندن در سال ۱۹۹۰ راه اندازی کرد .

از “Heatherwick” هیدرویک به عنوان یکی از با استعداد ترین و خوش تخیل ترین طراحان بریتانیا نام می برند.
او متولد سال ۱۹۷۰ می باشد . تحصیلات خود را در کالج سلطنتی هنر و دانشگاه متروپولیتن منچستر به پایان رسانده است .

این طراح مستقر در لندن در نظر دارد که ساختمانی پوشیده از گیاهان غول پیکر در محوطه بیمارستان سنت جیمز در لیدز که مرکزی برای مراقبت از بیماران سرطانی است ، ایجاد کند

Heatherwick هیدر ویک که هم اینک در حال اجرای ساختمان گوگل در مرکز مباحثات گاردن بریج می باشد . می گوید این ساختمان فضای بسیار مثبتی برای بیماران و کارکنان ایجاد خواهد نمود.

Heatherwick می گوید که سایت طراحی شده به صورت قطعه ای سبز است که به محاصره ساختمانهای بزرگ در آمده است . وی می گوید که ما سعی کرده ایم که به جای ایجاد محوطه باز ، مجموعه ای از یک باغ ایجاد نمائیم.

اجازه برنامه ریزی به منظور اجرای پروژه خیلی سریع اعطا شد ، دو ماه پس از خاتمه طراحی برای اولین بار برای عموم مردم به نمایش در آمد و مدیر اجرایی مگی لورا لی گفت که او کاملا از اعلام این طرح هیجان زده است .

ایجاد یک محیط آرام و نشاط بخش توانائی ارائه برنامه های حمایت از افراد مبتلا به سرطان را افزایش می دهد. این محیطی زنده است و طراحی فوق العاده Heatherwick به پزشکان و پرستاران اجازه خواهد داد که فقط به انجام وظایف اصلیشان بیندیشند و بیماران نیز در لحظه هائی درد را به فراموشی سپرده و از زیبائی های خلق شده لذت ببرند .

مرکز خیریه “مگی” قرار است که در سال ۲۰۱۷ افتتاح گردد. در این مرکز سرویس های مختلفی به بیماران سرطانی ارائه می شود ، از جمله : حمایتهای روانی، مشاوره ، کارگاه های آموزش تغذیه و نحوه استراحت و مدیریت استرس ، هنر درمانی ، تای چی و یوگا.
محوطه های سبز اطراف ساختمان نیز توسط استودیو طراحی Balston Agius ایجاد شده است.

“Thomas Heatherwick” توماس هدرویک پروژه های مشابه دیگری نیز انجام داده و در دست انجام دارد که یکی از آنها پروژه ای است که شامل ۱۲ برج دانشگاه سنگاپور می باشد.