راهنمای جامع چیدمان منزل ( بخش اول )
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

راهنمای جامع چیدمان منزل ( بخش اول )

عملکرد خانه شما به عنوان مکانی برای گذران اوقات افراد خانواده باهم، با افرادی که دوست دارید و با آنها خاطرات مادام العمرخود را می‌سازید درارتباط است. شما هر سال چند میلیون تومان برای خرید مسکن و یا اجاره خانه هزینه می‌کنید؟ یا چقدر مبلمان با کیفیت برای خانه می‌خرید؟ حتما رقم قابل توجهی است. این سطح از سرمایه‌گذاری مالی، عاطفی و روانی به ماندگاری و دوام نیاز دارد. برای اینکه این ماندگاری را با چیدمان مناسب به خانه‌تان بیاورید بخش اول راهنمای جامع چیدمان را بخوانید.

ادامه مطلب

چیدمان مبلمان اتاق نشیمن
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

۷ نکته در چیدمان مبلمان اتاق نشیمن

چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن خانه، تأثیر مستقیمی بر فضای اتاق دارد. در چگونگی قرار دادن مبلمان در این اتاق، نکات مختلفی دخیل هستند که حین دکوراسیون می‌بایست حتماً به آنها توجه شود.

ناگفته نماند که مدل و سایز مبلمان و همچنین بزرگی و کوچکی فضای اتاق نشیمن در چینش مبلمان نیز بسیار مؤثر است. علاوه بر این باید دقت داشته باشید که نحوه چیدن مبلمان متناسب با دکوراسیون کل اتاق و وسایلی باشد که در اطراف مبلمان قرارگرفته‌اند، تا بتوانند به‌عنوان مکمل یکدیگر عمل کنند.

 در این مقاله به ۷ نکته اساسی برای چیدن مبلمان و فضای اتاق، خواه از بعد راحتی آسایش و خواه از جنبه معاشرتی چون گپ زدن با دوستان و اعضای خانواده، اشاره خواهیم کرد. دانستن و اعمال این نکات، تغییرات محسوسی را در خانه ایجاد می‌کند.
 

ادامه مطلب

مبلمان در اتاق نشیمن کوچک
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

چگونه مبلمان را در یک اتاق نشیمن کوچک بچینیم

شاید شما هم جزو آن دسته از افراد باشید که به خانه‌هایی با اتاق نشیمن کوچک نقل مکان کرده‌اند و جای کمتری برای چیدن وسایلشان دارند. این آخر دنیا نیست، هنوز هم میتوانید برای وسایل خود جای خوبی پیدا کنید. برخلاف تصور ما، از دید بسیاری از افرادی که در چیدمان لوازم منزل مهارت دارند، اتاق نشیمن کوچک راحت‌تر و چیدمان اسباب و وسایل در آن آسان‌تر از اتاق‌های بزرگ است. با این حال یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که ما همواره با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم، چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن کوچک است. چه‌بسا مبل‌هایی هستند که با وجود زیبایی تنها به دلیل عدم وجود فضای مناسب برای قرار دادن آنها، از خریدشان صرف‌نظر کرده‌ایم. با این وصف اگر با چینش صحیح مبلمان در چنین فضایی آشنا باشیم، می‌توانیم از محیط زندگی خود لذت بیشتری ببریم.

ادامه مطلب