با این ترفندها اتاق کودکتان با بزرگ شدنش کارآییش را از دست نمی دهد

کودکان به‌سرعت بزرگ می‌شوند و نیازها و علاقه مندی های آنها نیز به مرور زمان تغییر می‌کند. با این وصف، تغییر طراحی دکوراسیون اتاق کودک همراه با رشد او و تغییر نیازهایش کاری زمان‌بر و پرهزینه خواهد بود.

به‌طور حتم شما می‌خواهید که اتاق کودکتان علاوه بر ایجاد یک فضای راحت و سرگرم‌کننده، متناسب با سن و سال و نیازهای واقعی کودکتان باشد و از یک طراحی ماندگار برخوردار باشد که با گذشت سال‌ها جذابیت خود را از دست ندهد.

بنابراین، در ادامه این مطلب به ۶ نکته پیرامون دکوراسیون اتاق کودک اشاره می کنیم که به شما کمک می‌کند تا فضای اتاق کودک خود را ماندگار و مستقل از زمان طراحی کنید.

چهار نکته مفید در طراحی فضای اتاق کودک

 به رفتار کودکان دقت کرده‌اید؟ آنها با چند بالش خانه می‌سازند، تخت خود را کشتی و هواپیما تصور می‌کنند و حاشیه‌های فرش را همچون اتوبان به اشغال ماشین‌های خود در می‌آورند. آنها با تخیل خود به‌ راحتی شکل و قیافه هر چیزی را تغییر می‌دهند! جاروبرقی را فیل، شیشه پاک‌کن را دایناسور و کنترل تلویزیون را سفینه فضایی می‌بینند. اگر در خانه خود کودکی دارید یا در اطراف خود با آنها سر و کار داشته باشید قطعا به این موضوع پی برده‌اید که کودکان به محیط اطراف خود بیش از ما بزرگسالان دقت و توجه می‌کنند. پس ارتباط بیشتری هم با فضای پیرامون خود برقرار می‌کنند.

 

دکوراسیون اتاق بچه

امروزه  خانه ، یک طبقه آپارتمان است  که در آن نه از حیاط خبری است و نه از شمعدانی. برای کودکان ما که در این منازل به دنیا می آیند قطعا چنین تصویری به ذهن می آید. تصویر فضایی کوچک که باید در آن آهسته راه بروند، توپ بازی نکنند، بلند بلند حرف نزنند و هزار کار معمولی دیگر که حق انجام آن را ندارند. به راستی آن ها چه تصویری از «خانه» دارند که به نسل بعد از خود منتقل کنند؟

اتاق خواب دخترانه

زمانیکه از گروه معماری Cadas خواسته شد آپارتمانی را برای یک خانواده در سائو پائولو ، برزیل طراحی کند، تیم طراحی تصمیم گرفت، اتاقی سرگرم کننده بایک فضای بازی در بالای تخت برای دختران خانواده طراحی کند.

کتابفروشی ¾ ۹ + کافی شاپ

به نقل از معمار این پروژه، ¾ ۹ یک کافه کتاب تخصصی برای کودکان است که بزرگسالان هم می توانند در آنجا لحظات شاد و سرگرم کننده ای داشته باشند.

تزیینات اتاق کودک

بچه ها می خواهند در افسانه ها زندگی کنند.اگر می خواهید رویای آنها به حقیقت بپیوندد در گالری زیر طرحی مطابق با شخصیت کودک خود انتخاب کنید.از طرح هایی با تزیینات شفاف و ساده تا سرزنده و پر نشاط اتاق خواب ها تصویری از دنیای افسانه ای را نمایش می دهند.از نظر برخی از پدر و مادر ها این چنین سرمایه گذاری هایی بی فایده است اما ما اعتقاد داریم که تحریک خلاقیت کودکان در هر زمانی که ممکن است ضروری می باشد.تصاویر،اسباب بازی ها،ساختمان های کوچک و نقاشی های روی دیوار اتاق کودک را به جهانی شگفت آور تبدیل می کند.

دکوراسیون اتاق نوزاد

همه ما دوست داریم اتاق کودکمان بسیار زیبا باشد و از هنگام خرید وسایل یا دکور کردن آن سعی می‌کنیم بهترین گزینه را انتخاب کنیم و وقت، هزینه و انرژی زیادی را برای چیدن این اتاق صرف می‌کنیم. اما نکات مهمی که باید در دکوراسیون اتاق نوزاد رعایت شوند چه هستند؟
Michelle Freedberg روان‌پزشک و مددکار اجتماعی ۵ نکته را در مورد دکوراسیون اتاق نوزاد بیان می‌کند که به شرح زیر هستند: