تاریخچه استفاده از لوله های فلزی در ساخت مبلمان
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

تاریخچه استفاده از لوله های فلزی در ساخت مبلمان، سیر تولید صندلی در قرن نوزدهم

تاریخچه استفاده از فلز آهن به یکهزار سال قبل از میلاد بر می گردد و طی سالیان به تدریج استفاده از آهن گسترده تر شد. اما لوله کشی آب از نیمه قرن هفدهم در آمریکا آغاز شد. استفاده از لوله های فلزی در لوله کشی آب به مفهوم امروزی آن در نیمه دوم قرن نوزدهم گسترش ویژه یافت . لیکن نیم قرن بعد بود که بهره گیریی از لوله های فلزی در ساخت مبلمان و به خصوص صندلی توسط برخی از معماران خلاق آغاز شد همچون سایر نوآوری ها. البته که در ابتدا نیاز به زمان بود تا این سبک از طراحی و تولید مبلمان از طرف عامه مردم مورد پذیرش قرار گیرد . گرچه لوله های فولادی در ساخت تخت ها و برخی دیگر از لوازم بیمارستانی از حدود ۱۸۹۰ مورد استفاده قرار گرفت .

ادامه مطلب

آشنایی با معماران بزرگ ایرانی
ادامه مطلب
بزرگان معماری

آشنایی با معماران بزرگ ایرانی (حسین امانت ، طراح برج آزادی)

او که متولد سال ۱۳۲۱ شمسى (۱۹۴۲ م) است، از کودکی در خانواده ای بزرگ شد که عاشق فرهنگ ایران بود و در یک مکتب فکری پرورش پیدا کرد که می گوید زیبایی های دنیا در هر کجا که باشد، متعلق به همه دنیاست و هنرمند باید به همه این زیبایی ها مراجعه کند.

ادامه مطلب

ویلای کوهسار ; بازسازی هنرمندانه یک طرح
ادامه مطلب
معماری معاصر

ویلای کوهسار ; بازسازی هنرمندانه یک طرح

علیرضا تغابنی، طراح ویلای کوهسار(رتبه دوم جایزه معمار ۹۱) درباره پروژه خود می گوید: این پروژه در حقیقت حل یک معضل بود. پروژه، وقتی به ما مراجعه شد که اسکلت و دیوارچینی آن انجام شده بود. و یک سالی بود که به دلیل نارضایتی کارفرما متوقف شده بود. در مرکز ویلا وید هشت ضلعی ای وجود داشت که توسط ستون هایی محاط شده بود. و کارفرما از شکل و اندازه وید ناراضی بود و پروژه را خفه و بسته می دید.

ادامه مطلب

طراحی با حداقل ضایعات
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

طراحی با حداقل ضایعات- قسمت دوم

از نیمه دوم قرن بیستم به تدریج بر اهمیت حفظ محیط زیست افزوده شد و با توجه به خساراتی که بشر طی قرن گذشته به علت گسترش صنایع و استفاده بی رویه از منابع زمین ، بر طبیعت وارد نمود ، به تدریج جامعه جهانی متوجه شد که اگر به حفظ محیط زیست توجه نشود امکان زندگی در حیطه سیاره مان به تدریج محدود خواهد شد . به همین دلیل نحوه استفاده از منابع طبیعت مورد توجه جدی در جهان قرارگرفت و یکی از مواردی که می تواند به این امر کمک نماید ، کاهش ضایعات مواد اولیه در تولیدات صنعتی می باشد .

ادامه مطلب

مجموعه ای خیال انگیز
ادامه مطلب
هنر در فرم و فضا

مجموعه ای خیال انگیز شبیه به حبابهای صابون در هفته طراحی هلند

درهفته طراحی هلند ۲۰۱۶، دو هنرمند به نام های Jetske Visser و Michiel Martens با همکاری یکدیگر سازه ای را طراحی ونصب کرده اند که به بررسی بازتاب و شکست نور و رنگ می پردازد.این اثر “انعکاس هولون” نام دارد و شبیه به حباب های صابون است.

ادامه مطلب

نصب و راه اندازی ماهی مرکب غول پیکر
ادامه مطلب
هنر در فرم و فضا

نصب و راه اندازی ماهی مرکب غول پیکر

گروه معماران Moradavaga (جمعی از معماران ایتالیایی و پرتقالی که بر روی طراحی فضاهای عمومی کار می کنند.)به تازگی سازه ای شبیه به یک ماهی مرکب غول پیکر را در جزیره ای به نام  São Miguel واقع در Azores را نصب کرده اند . این سازه ی غول پیکر به کاربران اجازه می دهد به سادگی با یکدیگر در فضای پارک به تعامل بپردازند.

ادامه مطلب

سیستم صوتی
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

سیستم صوتی

شرکت Linnتولید کننده سیستمهای صوتی ، به تازگی ازمجموعه ی جدید محصولات خود رونمایی کرده است.این مجموعه  شامل دو سیستم شیک  در ۵ طرح مختلف می باشد . این کمپانی به کمک این طراحی جدید، راه حلی منحصربه فرد برای استفاده از موسیقی در فضای خانه را با استفاده از تکنولوژی exakt ارائه کرده است.

ادامه مطلب

طراحی میز با کنده درخت
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

طراحی میز با کنده درخت

Thomas De Lussac طراح فرانسوی میز خلاقانه ای را با استفاده از تنه ی درخت طراحی کرده است این میز زیبا  Racine Carré Table نام دارد.

ادامه مطلب

صنایع چوب درخدمت طراحی مدرن و مینیمالیستی
ادامه مطلب
هنر صنعت چوب

صنایع چوب درخدمت طراحی مدرن و مینیمالیستی

امروزه سبک زندگی به گونه ای تغییر کرده که محصولات کوچک با چند کاربرد ازمحبوبیت و کارکرد بسیاری برخوردار است . ازسوی دیگر استفاده از چوب در دکوراسیون همچنان مقبولیت خود را حفظ کرده و طرفداران نزدیکی بیشتر با طبیعت را خشنود می سازد. طراحان خوشفکر از تلفیق این دو محدوده استفاده کرده و کالاهای بسیار زیبا و باکاربرد چند منظوره را طراحی کرده اند که به سرعت آنها را به شهرت رسانده است . درزیر به معرفی برخی از این محصولات می پردازیم

ادامه مطلب

کافی شاپ Raval
ادامه مطلب
فضای رستوران و غذاخوری

کافی شاپ Raval

کافی شاپ Raval با طراحی داخلی با استفاده از طرح های چوبی منحنی و منسجم ایده ای منحصر به فرد در سبک هنر نو اسپانیایی است.

ادامه مطلب