مروری بر تاریخچه سبک های مبلمان
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

مروری بر تاریخچه سبک های مبلمان به منظور درک بهتر روند طراحی و تولید مبلهای گهواره ای “ROCKING CHAIR

سابقه اساطیری صندلی های راکینگ:
اولین نقاشی ها و تصاویری که از حرکت تابی شکل و یا گهواره ای یافته شده است در خصوص پایه اسب و گهواره کودک بوده است و به همین دلیل هم در لغت ( فارسی ) تنها کلمه ای که می توانیم برای آن بیابیم لغات ( گهواره و تاب ) می باشد .و تقریبا تا قرن هجدهم هیچ ایده و یا نشانه ای که مستقیما از صندلی راکینگ حکایت کند ، مشاهده نمی شود .

ادامه مطلب

سادگی،کارآیی،زیبایی در محصولات IKEA
ادامه مطلب
سبک زندگی

سادگی،کارآیی،زیبایی در محصولات IKEA

شکی نیست که IKEA یکی از بزرگترین شرکت‌های خصوصی در جها ن است که در ۳۱ کشور جهان بیش از ۲۰۰ فروشگاه داردو دارای بیش از ۷۵۰۰۰ کارمند است و درآمد سالانه‌اش به ۱۲ میلیارد دلار می‌رسد.

ادامه مطلب

طراحی به سبک ژاپنی
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

نوآوری در طراحی به سبک ژاپنی دستاورد Nendo

یک استودیو طراحی نوپای ژاپنی چندسالی است که به یکی از مطرح‌ترین شرکت‌های طراحی جهان تبدیل شده است. استودیو «نندو»؛ که کار خودش را از توکیو آغاز کرد و حالا در نقاط مختلفی از جهان نمایندگی دارد. محصولات این استودیو بر مبنای طراحی‌های ساده و هوشمندانه خلق می‌شوند. نندو در زمینه‌های مختلفی از جمله مبلمان، طراحی داخلی، محصولات خانگی، چیدمان و محصولات هنری فعالیت دارد. «اوکی ساتو» موسس نندو نیز از شناخته‌شده‌ترین طراحان در دهه گذشته بوده و در سال ۲۰۱۵ به عنوان برترین طراح جهان معرفی شده است. با آثار و محصولات این استودیو و بنیانگذار خلاق و جوانش اینجا بیشتر آشنا شوید.

ادامه مطلب

هفته طراحی دبی
ادامه مطلب
رویدادها

هفته طراحی دبی، رویداد جدید طراحی

هفته طراحی دبی (Dubai Design Week) یکی از جدیدترین رویدادهای طراحی است و هدف این نمایشگاه آن است تا در این رویداد به دبی، به عنوان یک قطب اصلی دیزاین، توجه ویژه‌ای شود و عرصه پیشرفته و رونق یافته امارات با دیگر کشورها به اشتراک گذاشته شود. هفته طراحی دبی در سال ۲۰۱۵ توسط شرکت Art Dubai و حوزه طراحی دبی (Dubai Design District) بنیان‌گذاری شد. با توجه به روحیه مشارکتی طراحان و نگرش جهانی دبی، مقیاس این رویداد هم محلی و هم جهانی است و حوزه های عمومی و خصوصی، فرهنگ، آموزش و اوقات فراغت را شامل می‌شود و محدوده محصولات موجود نیز بسیار وسیع و از گرافیک تا معماری و طراحی صنعتی است. همچنین ورکشاپ‌ها، ارائه و سخنرانی‌ها و گفت‌و‌گو‌ هایی برای بحث و نتیجه‌گیری در مورد دیزاین، معنی آن و بهبود آن در دبی و جهان صورت می‌گیرد.در سال ۲۰۱۵، ۲۳۰۰۰ بازدیدکننده از سراسر جهان برای دیدن کارهای بیش از ۱۵۰ طراح محلی و بین‌المللی در این رویداد شرکت کردند و این موفقیت باعث شد تا برگزارکنندکان، آن را به رویدادی سالانه تبدیل کنند.

ادامه مطلب