راهنمای خرید ست ناهارخوری: چگونه بهترین ست ناهارخوری را پیدا کنیم؟

احتمالا مهمترین قطعه مبلمان (به ویژه در تعطیلات و دورهمی ها) میز ناهارخوری است. چه در آشپزخانه یا فضای رو به روی آن باشد و چه در سالن ناهارخوری مجزا قرار داشته باشد.

میز ناهارخوری خود را چگونه انتخاب کنیم؟

بهترین میز ناهارخوری آن است که در محدوده بودجه شما باشد، خوب ساخته شده باشد، به فضای اتاقتان بیاید و سبکی داشته باشد که از چشمتان نیفتد. چند اصل مهم هست که هنگام خرید میز ناهارخوری باید در نظر داشته باشید.

نه صندلی ناهارخوری که با هر میز ناهارخوری قابل استفاده هستند

خرید میز و صندلی ناهارخوری هنگامی‌که قرار است به‌طور جداگانه خریداری شوند به یک دغدغه بزرگ خریداران تبدیل می‌شود. طبیعی است که محصولات موجود در بازار حتی اگر توسط یک تولیدکننده نیز ساخته شوند تفاوت‌های ساختاری اندکی با یکدیگر داشته باشند. اما یکی باورهای نادرست در هنگام خرید میز و صندلی ناهارخوری این است که اغلب تصور می‌کنیم صندلی‌ها و میز موردنظرمان باید کاملاً به یکدیگر شباهت داشته باشند. احتمالاً پس از خواندن جمله قبل کمی تعجب کردید اما اگر تا انتها با ما همراه باشید احتمالاً شما نیز با ما هم‌نظر خواهید شد.

هم میز ناهارخوری هم میز کار

هم میز ناهارخوری هم میز کار، این شاید بهترین عنوانی است که می‌توان برای میزهای حاضر در فضای نشیمن خانه‌های ایرانی انتخاب کرد. اگر شما هم فرزندانی دارید که به مدرسه می‌روند احتمالاً بارها دیده‌اید که به دلایل مختلف تکالیف خود را بر روی میز ناهارخوری انجام می‌دهند. حتی شما نیز بارها بر روی این میزها فعالیت‌های روزانه و گاه کارهای هنری خود را انجام می‌دهید. با این وصف ظاهراً میزهای ناهارخوری در کنار وظیفه ذاتی خود عهده‌دار خدمات دیگری نیز می‌شوند؛ اما مگر میز ناهارخوری با یک میز کار تفاوت دارد؟ در واقع سؤال بهتر این است که یک میز ناهارخوری در چه شرایطی به یک میز کار مطلوب تبدیل می‌شود؟ با ما تا پایان این نوشتار همراه باشید شاید به پاسخ خود رسیدید!