معماری و دکوراسیون خانه

طراحی دکوراسیون رنگارنگ و مدرن

در این مطلب به طراحی آپارتمانی مدرن و معاصر پرداخته ایم که با استفاده از یک ترکیب رنگی جذاب و خطای دید افراد را مجذوب خود می کند.

ادامه مطلب

دکوراسیون در خدمت بیماران خاص
ادامه مطلب
دکوراسیون درخدمت نیکوکاری

دکوراسیون در خدمت بیماران خاص

آلفا یک سازمان خیریه غیرانتفاعی است که کنِت وامپلر در سال ۱۹۹۵ با توجه به تعداد درحال رشد افراد مبتلا به HIV در نیویورک آن را ایجاد کرد. این سازمان افراد دارای HIV مثبت را در زمینه هنر‌های تزئینی آموزش می‌دهد و پس از یادگیری به آن‌ها پیشنهاد کار می‌دهد.

ادامه مطلب

برج العرب
ادامه مطلب
books

برج العرب، یک طراحی مناسب که تبدیل به نماد شد

برج العرب که در شهر دبی در کشور امارات متحده عربی ساخته شده است لوکس ترین هتل در جهان است .

ادامه مطلب

سبک‌های معماری داخلی
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

معرفی سبک‌های معماری داخلی

طراحی دکوراسیون برای زیبایی محیط و برقراری ارتباط بین افراد و فضایی است که در آن زندگی یا کار می‌کنند. در واقع دکوراسیون داخلی و طراحی آن، کاری هنرمندانه است که منجر به درست و بهتر دیده شدن رنگ‌ها، مبلمان و سایر لوازم در یک محیط می‌شود. روحیات انسان‌ها در هر بازه‌ای متفاوت است و این تفاوت به عوامل مختلفی از جمله جبر جغرافیایی، بازه‌ی زمانی زندگی و هنرمندانی که در هر دوره ظاهر می‌شوند، بستگی دارد.
تفاوت در روحیات انسان‌ها، تفاوت در سلیقه‌ی آن‌ها را در پی داشته و باعث شده تا زیبایی در هر عصر با حفظ برخی اصول مشترک، تغییراتی داشته باشد تا همواره بتواند در ذهن انسان خوشایند جلوه کند. تغییرات مفهوم زیبایی در هر دوره آراستن فضای منزل را نیز دستخوش تغییراتی کرده که این تغییرات باعث به وجود آمدن سبک‌های متفاوتی در معماری داخلی شده‌اند. در ادامه شما را با هشت سبک معماری داخلی بیشتر آشنا می‌کنیم. با ما همراه شوید.

ادامه مطلب

خانه ابراهیم گلستان
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

خانه ابراهیم گلستان: قصری باشکوه به جا مانده از عصر گوتیک

شاید هرکسی با دیدن تصاویر زیر گمان کند این قصر با شکوه متعلق به یکی از سران و یا یکی از سرمایه داران یک کشور اروپایی است و شاید تعجب کنید اگر بگویم این تصاویر مربوط به عمارتی به جا مانده از عصر گوتیک است که ابراهیم گلستان،کارگردان،داستان نویس ، عکاس و روزنامه نگار ایرانی از سال ۱۹۸۱ در آن زندگی می کرده است.

ادامه مطلب

طراحی جالب توجه خانه های شناور
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

طراحی جالب توجه خانه های شناور

Kanchanaburi تایلند، به مناظر کوهستانی سرسبز شناخته شده است و همچنین محلی برای بسیاری از خانه های شناور است.

ادامه مطلب

رنگ در معماری داخلی
ادامه مطلب
books

رنگ در معماری داخلی

رنگ یک زبان جهانی است. رنگ احساسات را تحریک می‌کند. فرهنگ‌ها را شکل می‌دهد و پیش زمینه جهان ما را می‌سازد. صحبت در مورد رنگ موجب می‌شود که خصوصیات موسیقی و طبیعت و ویژگی‌های شخصیتی را به جا آوریمورنگ بر خلاف سایر ملزومات دکوراسیون یک بعد انسانی دارد که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. در واقع رنگ می‌تواند حالتهارا تغییر دهد، فضاهای خاصی به وجود آورد و روحیهٔ انسان را بهتر کند و در همین حال جولانگاه خوب و امنی برای خلاقیت انسان است.
دیدن رنگ‌ها، استفاده از آنها و فضا سازی با پالت شخصی و دلخواه، زمینهٔ آرامش بخشی را در زندگی روزانه ایجاد می‌کند. رنگ یکی از ملزومات باشکوه زندگی است. خانه‌ای که غرق رنگهای مناسب باشد همیشه آرامش بخش است؛ اتاق‌ها با ترکیب جالب رنگها، بافت و ابعاد، زنده و زیبا می‌شود.

ادامه مطلب

Hazelwood ،مدرسه ای برای نابینایان و ناشنوایان
ادامه مطلب
فضای آموزشی و کتابخانه

Hazelwood ،مدرسه ای برای نابینایان و ناشنوایان

ناشنوایی – نابینایی معلولیت نادری است که گاه آن را به عنوان ترکیبی از دو اختلال حسی یا معلولیتی چنـــد حســی می شناسند . اما در واقع چیزی بیش از ترکیب ساده دو معلولیت شنوایی و بینایی است . بیشتر افراد ناشنوا نابینا کاملا” ناشنوا و کاملا” نابینا نیستند و مقداری باقیمانده شنوایی وبینائی دارند . گر چه برخی تقریبا” کاملا” فاقد این دوحس اند . زمانی فردی را ناشنوا نابینا می نامیم که هیچیک از دو حس بینائی و شنوائی اش قادر به جبران اختلال حس دیگر نباشند . به عبارت دیگر نتواند مانند یک فرد ناشنوا یا نابینا عمل کند.

ادامه مطلب